Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ogonowa »

Nakasha, o to właśnie chodzi, że to nie są kastraty.. normalne, pełno-jajeczne szczury, które są razem wypuszczane z samicami. Nie mieszkają razem ,ale ten 'kontrolowany' wybieg może doprowadzić do niechcianej sytuacji, ale przecież Izold jest dorosła, to co robi jest wporządku i wszystko jej w zoologicznym powiedzą ;).
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Mycha pisze:A dlaczego nie mogą zamieszkać razem?

Nie mogą.Bura przyzwyczajona jest że 24h ma otwartą klatke i biega po szafach a ta mała tak nie umie,albo najprawdopodobniej by spadła. Burej nigdy się to nie zdarzyło.Szafy używa jako drugiego domku ^^
I wątpie czy dałabym rade przyzwyczaić Burą do takich warunków jakimi są siedzenie w klatce i czekanie aż ktoś łaskawie ją wypuści.Kiedy kupiłam Kwaska i Wirusa i musiałam odjąc jej z wybiegu dużą szafe to była załamana.(Chociaż zostały jej jeszcze 2 a jak na nią to bardzo duzy wybieg.)
Jeśli istnieją sposoby przyzwyczajenia to bym sie za to zabrała.
Boje się o jedno że Bura może zagryzć małą.Zawsze mieszkała sama,czasem dopuszczana jest do samicy kolegi ale czasem dochodzi do sprzeczek. ;D
I gdybym teraz 2 samiczki walnęła do jednej klatki to czy by się nie czuła dziwnie że zawsze miała SWOJE poidełko,SWOJE legowisko,SWOJE gniazdo i SWOJE żarcie,a teraz musi je dzielić z kimś kogo nie zna zbyt długo?
Bo ja bym się wnerwiła.Koleżanka?Ok.Współlokatorka?Nie za bardzo :D
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ogonowa »

No to chyba są odpowiednie tematy o łączeniu... wystarczy poczytać...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Mycha »

Izold pisze: Boje się o jedno że Bura może zagryzć małą.Zawsze mieszkała sama,czasem dopuszczana jest do samicy kolegi ale czasem dochodzi do sprzeczek. ;D
Nie wypuszczaj szczurów przeciwnej płci razem.
Izold pisze:I gdybym teraz 2 samiczki walnęła do jednej klatki to czy by się nie czuła dziwnie że zawsze miała SWOJE poidełko,SWOJE legowisko,SWOJE gniazdo i SWOJE żarcie,a teraz musi je dzielić z kimś kogo nie zna zbyt długo?
Ten cały temat dotyczy tego iż szczury to zwierzęta stadne.
Poczytaj o Fresce Limby. Ratowaliśmy młodą z allegro od terrarysty, ktory nawet nie potrafił określić płci dorosłego szczura (miała być samcem). Mała przesiedziała całe życie w małej klatce - była nieszczęśliwa i przerażona. Mimo, że nie była już małym szczurkiem to po dołączeniu do stada wreszcie odzyskała wszystkie siły i radość do życia.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Silent
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 5:30 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Silent »

Mój szczurzy nałóg, mimo, że od śmierci Feliza minęły ledwo dwie godziny, karze mi kupić kolejnego ogonka. Jednak widząć i czytając tematy na forum, stwierdzam, że muszę kupić dwa. A co za tym idzie, większa klatka, zabawki itd. Czy ktoś z Was może mi doradzić? Kupić dwa, czy w ogóle? Nie wiem, czy będę w stanie zajmować się dwojgiem samców/samic.
[*]Charli, Felix, Felix II[*]
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Leia »

Dwójką zajmuje się nawet łatwiej, niż jednym, więc bez dwóch zdań brać dwójkę. Jak szczurki są razem, to potrafią same się sobą zająć i nie trzeba im poświęcać aż tyle uwagi. W związku z tym brać dwójkę, albo nie brać wcale, bez rozważania brania jednego.
Klatka na pewno będzie potrzebna dwuszczurkowa, porządna. Ale zabawek nie ma co kupować. Najfajniejsze są takie, robione z różnych rzeczy, które każdy ma w domu. Dla szczurka nawet tuba od papieru toaletowego jest super zabawką.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: S. »

Silent, dasz radę. Zajmowanie się dwoma szczurkami, to mniejszy problem niż zajmowanie się jednym. Tylko trzeba je wypuszczać w jednym pomieszczeniu, tak aby oba mieć "na oku".
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Magamaga »

Nie kupić a zaadoptować.
Nie ma absolutnie żadnej różnicy między zajmowaniem się jednym szczurem a zajmowaniem się dwoma, poza tym, że potrzebują odpowiedniej klatki.
Poszukaj w ofertach adopcyjnych i przyjmij do siebie 2 ogony, dając im dom, którego nie mają.
Ważne, abyś odkaził klatkę Felixa - mogą tam być zarazki, na które on zmarł.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: tamiska »

Ja mam trzy i wielkiej roznicy w opiece nie widze, bo zwykle wszyscy chodza razem :P
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Piromanka »

Ja mam 8 szczurów i potrzebują mniej uwagi niż 1, bo zajmują się sobą i mają "swój świat". Wszystkie są oswojone, lubią kontakt z człowiekiem nie uciekają i garną się na ręce. A to dlatego, że wszystkie były adoptowane z tego forum i od małego miały kontakt z człowiekiem, były brane na ręce i kompletnie nie boją się opiekuna. Co innego szczury ze sklepu zoologicznego - miałam kiedyś takiego - całkowity dzikus i wiele miesięcy ciężkiej pracy zajęło mi oswojenie go i przekonanie do tego, że człowiek jest dobry i nie należy uciekać od niego gdzie pieprz rośnie ;) Jeżeli mogę doradzić - bierz 2 tej samej płci z naszego forum. Będziesz miał/miała super towarzyskie szczurki i do tego pomożesz potrzebującym domu :)
Silent
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 5:30 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Silent »

Cóż, po stracie Felixa, chciałbym przygarnąć kolejnego ogonka. Czy jest sens kupowania jednego? Zawsze miałem pojedyńcze szczurki, jednak czytając forum stwierdzam, że szczury muszą mieć kogoś do towarzystwa. Niestety... Nie mam możliwości przygarnięcia dwóch ogonków, więc pytam, przygarnąć jednego, czy wcale?

Pomóżcie :)
[*]Charli, Felix, Felix II[*]
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Magamaga »

Nie chcę być niemiła, ale ja bym wtedy nie przygarniała wcale, lub ewentualnie przygarnęła szczura, który nie chciał się zaaklimatyzować w towarzystwie (czasem są takie).
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

W takim razie żadnego. Szczur samotny cierpi i skoro już to wiesz, skazywanie szczura na samotność byłoby celowym i perfidnym okrucieństwem...

Albo wybierz sobie zwierzątko, które może być same, np. chomik syryjski. ;)

Ewentualnie możesz pomyśleć nad adopcją szczura, który jest mocno agresywny do innych szczurów i musi być trzymany sam, ale takowe rzadko się zdarzają.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Rhenata »

Nie mam możliwości przygarnięcia dwóch ogonków, więc pytam, przygarnąć jednego, czy wcale?
nie rozumiem twojego braku możliwości? Proszę sprecyzuj. Skoro miałeś jednego szczurka spokojnie możesz mieć dwa, potrzebna tylko trochę większa klatka, lub obecna połączyć z nowa. Szczurki są naprawdę nieszczęśliwe kiedy nie maja drugiego ciura
http://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRu ... re=related sam zobacz dlaczego dwa ;D
A jeśli nadal będziesz twierdził ze jeden albo wcale , to moja odp. jest WCALE :(
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Silent
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 5:30 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Silent »

nie rozumiem twojego braku możliwości? Proszę sprecyzuj. Skoro miałeś jednego szczurka spokojnie możesz mieć dwa, potrzebna tylko trochę większa klatka, lub obecna połączyć z nowa.
Już mówię. Otóż na dzień dzisiejszy nie posiadam oszczędności aby kupić nową klatkę. Dodatkowo, dwa szczurki to dwa razy więcej czasu, który muszę im poświęcić. A ja niestety mam szkołe na dodatek egzaminy przed sobą. A jednak dwa takie malce to sporo pracy. Więcej biegania, jedzenia etc. Pozatym, moja mama nie chce mieć dwóch szczurków, bo kto się nimi będzie opiekował jak mnie nie będzie w czerwcu przez tydzień? Dotychczas zajmowała się jednym babcia, ale dwoma? W sumie nic się im nie stanie jak nie pobiegają ten jeden, jedyny tydzień.

Cóż, ja jestem mocno szczurnięty, i odczuwam potrzebe wypełnienia pustego miejsca w pokoju, ale nie wiem, czy dam radę utrzymać dwa ogonki.

Dlatego mam dylemat. Skoro nie może być jeden, trudno, chyba rozstanę się z ogonkami na jakiś czas.
[*]Charli, Felix, Felix II[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”