Szczurobajki (mało)polskie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Mój oddział :)

Post autor: Nina »

Nawet nutri nie chce pić? Dziwne... Większość szczurów dałaby sie za to pokroić.
Sprawdzałaś jej ząbki? Skoro mało je, to mogą przerastać.

Trzymamy kciuki!
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Mój oddział :)

Post autor: Babli »

Ząbki są sprawdzone, od razu pomyślałam o tym. Jest ok. Zjadła orzecha włoskiego rozmemłanego z papką truskawkową.. Nie wiem co jeszcze mogę jej dać :-\
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój oddział :)

Post autor: unipaks »

Biedna malutka , spróbuj może z ugotowanym żółtkiem (dodaj troszkę śmietanki , żeby nie było zbyt suche), możesz też zobaczyć , czy nie zjadłaby troszkę serka śmietankowego, ma konsystencję ułatwiającą połykanie i może jej przypadnie do smaku...A może odrobinkę młodego ziemniaczka rozgniecionego z koperkiem i jogurtem ? Nie wiem , co jeszcze próbować ...
Trzymam kciuki za chorutką :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój oddział :)

Post autor: Izabela »

I ja trzymam. U mnie w takich sytuacjach sprawdzały się kaszki dla dzieci (takie w proszku, do rozrobienia z ciepłą wodą). Smaczne, łatwe do zjedzenia i pożywne - spróbuj to podać Malutkiej, może się skusi.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Mój oddział :)

Post autor: Babli »

Dzięki za propozycje, ale nic nie chce. Wetka mówi, że nie wie, rozkłada ręce, no bo byłam u weta [bez ogonka] opisałam dokładnie, pokazałam zdjęcia. Od wczoraj schudła o... 15g.. :'( Wątpliwości mnie nachodzą.. Wygląda strasznie, naprawdę strasznie.
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój oddział :)

Post autor: Czerwonaona »

Mocno Trzymam Kciuki za poprawe,może to jakaś chwilowa niemoc..Oby.
Choć chudnie bidula sporo:(TRzymaj się Terakotko... :(
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój oddział :)

Post autor: Cyklotymia »

Kciukam mocno... Wymiziaj i wycałuj biedactwo ode mnie
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój oddział :)

Post autor: unipaks »

Biedna malutka , nie wiadomo co jej dolega i jak jej pomóc ...A czy chociaż pije ? To bardzo niepokojące , że nie chce jeść i że tak traci wagę.
Nadal trzymamy za Terakotkę kciuki i liczymy na jakąś poprawę . :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Mój oddział :)

Post autor: *Delilah* »

Babli, może spróbuj jajecznicę? U mnie sie nawet sprawdza, jak głupki chorują..
Bita śmietana, budyń (wiem ,ze to "zdrowe", ale przynajmniej kaloryczne), puree z majonezem. Ehh, no trzymam kciuki za niejadka..To przykre obserwowac jak niegdys zarłok i pasibrzuch zmienia się w"anorektyka" :(
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Mój oddział :)

Post autor: Nue »

Ktoś kiedyś wspominał na forum o jakimś preparacie, którym dokarmia się niedożywione zwierzaki, lub zwierzaki w podeszłym wieku, kiedy nie przyswajają już wszystkich składników odżywczych z pokarmu. Może to jest jakieś wyjście... szkoda, że nie pamiętam nazwy...
Babli, a może trochę nutridrinka do strzykawki i do pysia? Wiem, że to nic przyjemnego dla szczura, ale zmarnuje się malutka :(
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Mój oddział :)

Post autor: *Delilah* »

Nue- moze Covalescence support?
Zawsze mieszam to z kaszką, bo samo w sobie nie jest za dobre...
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Mój oddział :)

Post autor: RattaAna »

biedactwo...
spróbuj może z rozgniecionym ugotowanym ziemniakiem ze śmietaną, żeby łatwo było papkę wciągnąć;
jako deserek możesz jej rozmoczyć herbatnika (np. w wodzie) i wymieszać z serkiem waniliowym, u mnie to ostatnio hit sezonu;
moje chętnie też jedzą ugotowaną kaszę gryczaną polaną odrobiną oleju roślinnego, dosłownie uszy się trzęsą, a danie jest zdrowe;
jajecznica też dobry pomysł, choć u nas rewelacji na skalę światową nie było ;) ale zjadły;

jak nie będzie przyjmować pokarmu, będzie coraz słabsza; ...a może ona chce odejść..?
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Mój oddział :)

Post autor: Babli »

; ...a może ona chce odejść..?
Chyba nie chciałam, i wciąż nie chcę dopuszczać tej myśli do siebie. Z tym, że Terakotka.. jest sobie bo jest. Bez chęci życia, bez apetytu. Nie wiem co się zmieniło, w ciągu jednej nocy... ale coś się zmieniło, i wcale nie na dobre. :(

Dziękujemy bardzo za wsparcie.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój oddział :)

Post autor: zalbi »

a oglądałaś resztę stada?



może jakiś zastrzyk albo lek dopyszcznie, który by ją przywrócił do dobrego stanu? chyba, że takimi rzeczami też nie chcesz jej stresować..


kciukam mocno..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Mój oddział :)

Post autor: Nakasha »

Te wszystkie potrawy, które opisały dziewczyny są bardzo dobre...a nuż się uda...

Trzymam kciuki!
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”