Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ogonowa »

Karmy Megana są niedobre, często z wkładką lub pogniłym, zepsutym jedzeniem. Mają dużo uzależniaczy, dlatego smakują szczurom. Lepiej zmień ją na coś bardziej polecanego, typu Tima, XtraVital, Vitakraft..
Awatar użytkownika
WielebnyPatyk
Posty: 214
Rejestracja: wt cze 09, 2009 3:48 pm
Lokalizacja: Strzyżów (woj. Lubelskie)

Re: Karmy POLECANE

Post autor: WielebnyPatyk »

Czyli jednak zepsuta... Na szczęście jadę dzisiaj do zoologa po nową karmę, więc poproszę o coś lepszego (o ile będzie :/ ), albo sama zrobię jakąś mieszankę z owoców, które babcia wysuszyła na zimę (rzecz jasna, wszystko bez oprysków z ogródeczka). A tak poza tym to dzięki za radę.
Żyję łatwo , lekko i przyjemnie
Choć niektórzy mówią wokół,
że zostanie wielkie gó*no ze mnie,
a ja na to śmieję się HA! HA!
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Izold »

Ja kupiłam dziś Rat Complte o smaku kurczaka i ryby.
Wmieszałam do tego słonecznik,jakieś takie biszkopciki (w kształcie jakiś grud,ale mi smakują :D ), witaminek dla kotka,troszkę psiego jedzonka,kociego, i psie kostki.
Kiedy każdemu wsypalam do miseczek już wiedziałam że smakować im nie będzie,w zeszłym roku ją kupiłam i mnie olały.Schodze z szafy i słysze jakieś piski- To wirus i kwasek walczyli o dostęp do miski.Jak jakieś wygłodniałe sępy pożerały wszystko w zasięgu ręki.tak samo Tequila i Bura.Dochodze do wniosku że karma na wagę 'smakowała' im tak dlatego bo się troszkę pogłodziły ale potem zjadły.

O 16 zobaczyłam że Tequila wyżarła całą miskę (Dla świnki morskiej,gdzie zawsze wsypuje jej pół szklanki karmy!) A Wirus i Kwasek zostawili tylko słonecznika,a kosci dla psów nadgryzli i schowali w swoim koszyku.Bura pochowała wszystko w swoim domku (Głośniku na szafie) i wyraźnie szuka następnej porcji.Byleby mi tylko Wirus nie przytył z tego obżarstwa bo chyba będe musiała mu załatwić specjalny wózek gdzie będzie się odpychał łapkami, żeby się gdzieś poruszyć. :D

Edit :
Nie wiedziałam że Rat Complete jest takie drogie- ale widaćże wystarczy mi na dwie karmy bo samej karmy wsypalam połowe do wiaderka (250 gram) i kiedy dosypałam reszte wyszło mi całe wiaderko,i mam jeszcze połowe zapasów,więc wychodzi to taniej niż karma na wagę,i jest o wiele,wiele lepsze. ^^
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Karmy POLECANE

Post autor: zalbi »

Izold, te kuleczki to najzwyczajniejsza karma dla ptaków - najczesciej podaje się to kanarkom i mniejszym papugom.


moim chłopakom to smakuje - pani w zoologu zapakowała mi kiedyś przez pomyłkę kolby dla ptaków zamiast dla szczurów. dałam na spróbowanie i smakowało.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Izold »

Może wypróbuje jakieś ptasie kolby skoro mówisz że smakuje. ;)
w kolbach mówił ktoś że znalazł kamień w kolbie Vitapol,i chyba Vitapola już nie kupie bo co ja tam znajde? zaschnięty bobek?

Zalbi mogę się dowiedzieć jakiej firmy kolby kupujesz i jak się sprawdzają? :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Karmy POLECANE

Post autor: zalbi »

kolby dla ptaków kupiłam przez pomyłkę - przez nieuwagę pani w sklepie. nie wiem co to była za firma. takie zielono zółte pudełko.

kolby kupuje rózne.. z vitapola czasem, ale tylko kokosowe bo je lubimy, a tak to firm takich, jak te lepsze karmy - xtra vital ma bardzo dobre kolby, polecam.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Izold »

Hm.To wypróbujemy te xtra Vital może łaskawe grubasy zjedzą :)
Dziękuje :D
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: strup »

Xtra Vital jest pyszniutkie ;D , ale niestety ostatnio podrożało.. ;( 15zł za 500g to stanowczo za dużo, zwłaszcza jeśli szczury zjadają ją w tydzień. Dlatego u as jest na zmianę z własna mieszanką.
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Izold »

Ja dałam 16 za 500 gram Rat complete, i jedzą.Jakby nie jadły to bym łeb urwala chyba :D
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

U mnie XtraVital idzie lepiej niż Vitakraft, który miałam poprzednio, ale też nie tak, jak bym chciała :P Mieszam obie karmy, żeby nie musieć wyrzucać tego nieszczęsnego Vitakrafta i żeby choć po części został zjedzony ;D Jak już się obie, po trudach i bojach, skończą, to kupię chyba tę Timę Rattimę, którą tak się wszyscy zachwycają ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Niamey »

dziś kupiłam karmę beaphar care+, cena jest zabójcza, ale karma pachnie bardzo apetycznie i jest smaczna (sama próbowałam :D) no i jest określana jako wyższej klasy niż xtraVital. W dodatku szczurki od razu wykazały zainteresowanie karmą i pomagały mi otwierać paczkę :D
Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Rodzynka »

Wiecie może po jakim czasie przychodzą paczki z zooplusa od wpłynięcia pieniędzy na konto? Nie umiem się już doczekać przesyłki :D
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

Rodzynka pisze:Wiecie może po jakim czasie przychodzą paczki z zooplusa od wpłynięcia pieniędzy na konto? Nie umiem się już doczekać przesyłki :D
Od wpłynięcia na polskie konto- 2 dni do wpłynięcia na niemieckie. Od oznaczenia paczki na stronie zamówienia jako "wysłano"- od 5 do 7 dni. Ja czekałam od 22.06 (data zrobienia przelewu na poczcie) do 3 czy 4 czerwca(przyjście paczki).
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

alken pisze:
Rodzynka pisze:Ja czekałam od 22.06 (data zrobienia przelewu na poczcie) do 3 czy 4 czerwca(przyjście paczki).
Przesyłka cofnęła się w czasie? :P Czy miałaś na myśli 22 maja?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

Się pomyliłam ;) 22 maja miałam na myśli.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”