Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: UprzejmaCegła »

Światem rządzi pieniądz i człowiek jest w stanie zrobić wszystko. by dostać ową monetę w swoje łapska, celem innych.

Zalbi, powtarzasz ciągle, że to chory biznes i powinno się go zniszczyć, ale problem w tym, że zawsze znajdzie się taki nowicjusz (większość z nas takimi była), który nie będzie wiedział np. o takich forach oraz zdobędzie swojego pierwszego pupila właśnie z takiego miejsca napędzając w ten sposób nabywanie waluty przez pier(piiiip)ch biznesmenów.
Jedynie jakaś ogromna petycja do "państwowych" mogłaby zablokować takie inwestycje, ale musimy najpierw poczekać na innego prezydenta. I nie mówcie, że to nic nie da! Zawsze można spróbować, bo a nuż się uda.
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: dosiulka13 »

Tak samo niewłaściwie warunki dotyczą przecież bydła, drobiu, gryzoni futerkowych itp
Drobiu. Kiedys na internecie widzialam filmik z ukrytej kamery co robia z malumi kurczakaki. To bylo straszne. Najpierw sa wyrzucane ze sktrzyn i dawane na jakies pasy wyciagowe, potem pracownicy sprawdzaja plec kurczaka i jesli to 'kobiety' to wrzucaja je do jakiegos kontenera a potem wszystkie inne kurczaki do maszynki mielacej zywcem dlatego bo sa bezuzyteczne do sprzedazy... Jestes ! To jest chore ! Po ogladmieciu tego tak mnie zatkalo ze jajka mnie przez kilka dni obrzydaly. (ale juz tak nie jest)
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: zalbi »

Margaj pisze:Mysle, ze ten link odpowiedzialby duzej ilosci osob w temacie Dajcie szansę szczurom sklepowym...!
ale te zdjęcia juz sa w tym temacie. a i tak sa tacy, którzy chcą "ratować"...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: kao »

Wg mnie węże, tak jak inne dzikie zwierzęta nie powinny być w ogóle hodowane. Jestem przeciwna zoo, tak samo jak trzymania w domu węża czy pająka. Nawet najlepsze warunki, to tylko duże terrarium, albo klatka z wybiegiem.

A kwestia karmienia - przecież wy też jecie mięso. Zwierze jest specjalnie dla was zabite.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: zalbi »

Cegła -wąż to nie płaz, zacznijmy od tego.

I jeżeli chodzi o karmienie, z HUMANITARNYM zabiciem karmówki przed - ok. Wszystkie inne formy - NIE.


herbatka - "kupiłaś sobie szczura" - rozumiem, że szczur dla Ciebie jest rzeczą i można go sobie kupic ot tak a jak się znudzi, to wywalić?
To, jak zachowuje sie zwierzak ma mało do rzeczy. Chodzi tu o to, w jakich warunkach są ROZMNAŻANE i trzymane te zwierzęta zanim trafia do sklepów.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: kao »

Jedynie jakaś ogromna petycja do "państwowych" mogłaby zablokować takie inwestycje, ale musimy najpierw poczekać na innego prezydenta. I nie mówcie, że to nic nie da! Zawsze można spróbować, bo a nuż się uda.
Czyli 100tys. podpisów i może zostać dodane do obrad to, co zostało wymyślone i napisane. Przecież taka Empatia ciągle robi akcje, pisze petycje, ale znieczulica społeczna jest straszna. Ktoś przeczyta artykuł, zobaczy zdjęcie a potem dalej żyje po swojemu. Chociaż na szczęście nie każdy.
A co konkretnie ma prezydent do sprawy zwierząt?
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: UprzejmaCegła »

Prezydent zatwierdza, bądź nie, ustawy. Wszelakiej maści.
A co do tej petycji - mało ludzi jest na "zwierzęcych" forach? Bo moim zdaniem wystarczająco dużo, by móc zrobić takie "COŚ".
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: kao »

Dla mnie zabijanie humanitarne jest tylko wtedy, gdy można ulżyć zwierzęciu, któremu inaczej pomóc się już nie da.
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: kao »

Wiem jakie ma uprawnienia prezydent. Chodzi mi o to, czemu mamy czekać na innego.

Myślę, że jak na całą Polskę, to mało. Nie liczę ludzi, którzy założyli sobie konta i o tym zapomnieli.
Awatar użytkownika
Margaj
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: Margaj »

zalbi pisze: ale te zdjęcia juz sa w tym temacie. a i tak sa tacy, którzy chcą "ratować"...
No dobra, nie mam juz nic do powiedzenia :/ nie czytalam calego watku, bo normalnie nie mam cierpliwosci do przepychanek slownych. gdzie drugiej stronie zupelnie brakuje logiki.

A co do petycji etc, to z czego wynika, ze psow i kotow praktycznie nie ma w sklepach ? W Warszawie ani razu nie widzialam chyba czegos takiego...
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: kao »

A co do petycji etc, to z czego wynika, ze psow i kotow praktycznie nie ma w sklepach ? W Warszawie ani razu nie widziałam chyba czegos takiego...
W Tulipanie zdaje się - oszklone miejsce dla na przemian psa lub kota.
Chociaż staram się unikać zoologów ze zwierzętami.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: Maszka »

A w Poznaniu w KingCrossie (o jak ja nie lubię już tego zoologa :-X ) Są często, bardzo często przy samym wejściu, kotki malutkie, tak zazwyczaj po 2-3 kocięta, a w czym? w wolierze! a z drugiej strony drzwi jest kojec - spory jak na sklep zoo - w którym są zazwyczaj króliki. A jak się akurat zdarzy że pieski przyjadą, to 8 królików do nie aż tak dużego akwarium... A psiaki! mmm.. super.... rodowodowe... yhy.... 2000zł najlepiej by za nie wziąć...! :-X
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Asmena »

Kao- zgadzam się z Tobą.
Ale nie oszukujmy się- świata nie zbawimy. Ludzie nie przestaną hodować węży. Nam tylko chodzi o to, żeby usypiali szczury przed podaniem ich wężowi, a nie wrzucali żywe, lub mordowali poprzez roztrzaskiwanie główek o ściankę terrarium (co nie jest, niestety, taką rzadkością).
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: zalbi »

Asmena pisze: żeby usypiali szczury przed podaniem ich wężowi
Asmena, a czy Ty zjadłabys cos, co przed podaniem Tobie dostało by truciznę?

karmówka uśpiona zastrzykiem jest szkodliwa. i niech nie będzie teraz nagonki na mnie, że bronię terrarystów bo tak nie jest.
owszem, są inne sposoby usypiania i humanitarnego uśmiercania, o to możemy się bic i pisac petycję ale co to zmieni? czy terrarysta, który rzucał zestresowanego zwierza do terrarium dla węża będzie karmówkę humanitarnie zabijał po tym, gdy takie prawo wejdzie w życie? jeżeli będzie sam w pokoju z wężem i nikt nie będzie mu patrzył na ręce? no właśnie..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Dlaczego nie szczur ze sklepu??

Post autor: dosiulka13 »

To ze w zoologiku sa gryzonie to ja rozumiem ale wieksze zwierzeta tak jak psy i koty to juz przesada. Ja mieszkam teraz w UK w Ednburgu i tu w duzym sklepie zoologicznym sa kroliki i gryzonie ale nie ma psow i kotow tylko jest kacik o adopcjach i czasem ludzie rozwieszaja urlotki jesli chca sprzedac zwierze albo one sa po prostu adoptowane i czasem mozesz uratowac takiemu ziwierzakowi zycie. Nie rozumiem jak mozna takie zwierzeta trzymac w malych sklepach one potrzebuja miejsca by wybiegac sie.
Ciekawe co robia jesli taki szczeniak urosnie a nikt go nie kupi. Oddaja go spowrotem do chodowli czy dalej go mecza ?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”