Wróciłam po ponad roku. Witajcie!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: merch »

nieja , dla mnie to wszystko co piszesz brzmi absurdalnie.

wartosc naukowa eksperymentu - zero nie da sie zrobic eksperymentu bez zadnych danych z dziwnym szczurem

cena - psychika szczura, ktory ją i tak ma juz co nieco rabnieta, nie wierze ze eksperyment mu pomoze , a zaszkodzic moze.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: Nieja »

Właśnie zostałam zapytana jak często bym mogła przyjeżdżać do Charliego. Chcą żeby jak najmniej zmian w jego życiu nastąpiło. Zwrot kosztów dojazdu :o
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: Nieja »

merch, dla mnie też ten eksperyment jest bez sensu, a wiem więcej niż Wam mówię... Kurdę no! Jedno zdanie i wszystko by było jasne, a nie mogę powiedzieć :(
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: Nue »

Ech, matuszka Rassija. I smieszno, i straszno. Tajne łamane przez poufne.
Nie chcę tu demonizować, czy coś w tym rodzaju. W Rosji byłam dwukrotnie i dlatego tak trudno mi uwierzyć w to, co piszesz. Obawiam się, że powiedziano Ci po prostu to, co chciałaś usłyszeć, a po przyjeździe (jeśli oczywiście dojdzie do skutku) zobaczysz tam to, co oni chcą, żebyś zobaczyła.
Laboratorium, które oferuje takie warunki, raczej nie jest państwowe. Aparat do odczytywania mowy szczurów? Naukowcy prowadzący badania na swoich własnych szczurach oraz na szczurach bezpańskich, które już mają zapewnione domy? To ich własny projekt? Oni będą płacić za Twoje dojazdy? :-\
Dla mnie to wszystko brzmi po prostu absurdalnie. Najbardziej absurdalny jest chyba fakt, że ktoś zadaje sobie trud, żeby sprowadzić z Polski szczura, który, przy całej sympatii dla Charliego, wyróżnia się tak naprawdę tylko tym, że jest nieco bardziej agresywny od innych szczurów.
Wszystko tu grubymi nićmi szyte i niespecjalnie trzyma się kupy.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: Nakasha »

Ale po co to robić? Mimo Twojej obecności będzie to dla niego bardzo stresującym przeżyciem. A jeśli go nie wezmą bo za agresywny, to po co w ogóle z nim jechać?

Skoro to co u niego zaobserwują nie będzie ujęte w żadne raporty i statystyki bo szczur będzie tam nielegalnie, to całe te badanie jest pozbawione sensu.

Naprawdę nie rozumiem dlaczego chcesz stresować szczura, który ma za sobą takie napady agresji i traumy. Sama obserwacja zachowania niczego nie zmieni.

Jeśli mu pomóc, to nie lepiej go wykastrować i na spokojnie łączyć? W domu, przy Tobie, gdzie będzie się czuć bezpiecznie? Nie lepiej zrobić mu badania u weta, który ewentualnie może przepisać mu leki?

Poza tym sama piszesz, że też nie widzisz sensu i że te badanie raczej Charliemu nie pomoże. Więc kompletnie nie rozumiem, po co chcesz go męczyć?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: odmienna »

No jassnypopielaty! ;D To co piszesz, wygląda na jakieś przedsięwzięcie, którego autorem mógłby być taki np. Wajrak Adam albo ja, gdybym miała wielką kasę...
A może to tajny projekt, badający zdolność przejęcia przez domowe szczurki kontroli nad opiekunami...albo eksperyment na ludziach, który w istocie ma wykazać, do czego opiekunowie są zdolni, by upewnić się, że ich pupilom nic nie zagraża? Albo praca nad słownikiem szczurzego języka? Przyznam, że mi to jakimś szamaństwem pachnie- coś jak te badania nad a-lokacją dla celów wojskowych. ::)
Inna sprawa, że po „postradzieckich” naukowcach, gotowa jestem spodziewać się wszystkiego- najgorszego i najlepszego. Ale zaufania nie mam- to mistrzowie manipulacji.
Wiesz, Nieja? Wierzę w Twoją miłość do Charliego i jeśli widzisz w tym wszystkim jakiś sens, to więcej marudzić nie będę- trzymam tylko kciuki, by szczur nie ucierpiał. I w końcu, może faktycznie trafiłaś na pozytywnych maniaków i tylko darmową wycieczkę (a może i wczasy zaliczysz?)

A Gacka i tak bym nie dała :P .
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: Nieja »

Wszystko szlag trafił... Wyjeżdżam na nie wiem ile do Niemiec. Sprawy osobiste... Przykre... Podejrzewam, że wrócę w ciągu 2 tygodni, może trochę później. Co wyklucza cały wyjazd do Rosji...
Charlie zostanie u kuzynki, która też ma szczurki i wie jak się nim zająć.
Jest mi smutno :( Ja nie chcę jechać... Nie w takiej sprawie :(
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: odmienna »

ooooooooo! tak to Los czasmi decyduje za nas ... ;)
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: Akka »

mam to samo zdanie co Nue - brzmi to wszystko bardzo absurdalnie, przecież same twoje dojazdy pewnie by przekraczały koszty utrzymania Charliego. Również zastanawia mi się czy miało by dla nich jakikolwiek sens robienie badania na grupce szczurów super nowoczesnym sprzętem. Może nie chodzi im o szczura a o Ciebie :P ?
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: merch »

na pewno chca nieje wykorzystac seksualnie !

a szczur to tylko pretekst stracilam juz tylko rachube gdzie czy w rosji czy w niemczech .
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: Nieja »

Wyjazd do Niemiec jest w sprawach osobistych, nic ze szczurami związanego. Rosja przez to odpada.

Zła jestem i tyle. Zajęłam facetowi 6h, żeby po kilku następnych mu powiedzieć, że wszystkie negocjacje i nerwy na nic...
Nie chcę jechać do Niemiec... Zwłaszcza, że to co mam tam załatwić nie jest niczym miłym.

Ale przynajmniej kuzynka się Charliem zajmie jak mnie nie będzie.
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: *Delilah* »

Rosja przez to odpada.
i Caaałe szczeście...amen.
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: pin3ska »

Zgadzam sie z dziewczynami... brzmi to troche niedorzecznie...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: Nieja »

Czy Wy też macie dziś tak, że nic Wam się nie chce? :( Nawet Charliemu widać dziś brak humoru... Dostał chrupka, wziął go do pysia i tak se leżał. Leń ogólnie panujący dziś nas złapał. Koty też rozleniwione... Czyżby to pogoda?
Jeszcze 5 osób z którymi gadałam tak dziś ma.
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Charlie jedzie do Rosji. Dobry wybór?

Post autor: *Delilah* »

No, przecież koniec świata się zbliża ;)

A tak naprawdę, to mam identycznie (ale niestety nie tylko dzisiaj ;)...
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”