czy jestes...

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

czy jestes wegetarianiem

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

jestem veganem ^_-
18
4%
nie -_-
318
73%
tak ^_^
97
22%
 
Liczba głosów: 433

Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy jestes...

Post autor: zocha »

U mnie weganizm zaczął się z dniem kiedy przestałam jeść mięso. Gdy zaczęłam czytać i szukać informacji na temat diety bez mięsa coraz bardziej przekonywałam się do weganizmu. U mnie nastąpiło to od razu. Chyba jestem jedną z niewielu osób, które od raz przeszły na weganizm(nawet nie wiem czy to dobrze, ale nawet mnie to nie interesowało). Dużo ludzi jest wegetarianami a potem decydują się na weganizm, przynajmniej tak mi się wydaję.
Nie byłabym po prostu fer wobec siebie, gdybym nie wykluczyła całkowicie produktów, które pochodzą od zwierząt.
Mleka nie pije już od dłuższego czasu. Uważam, że mleko od krowy nie jest dla ludzi to po pierwsze, ale dopiero gdy dotarło do mnie tak naprawdę skąd to mleko się bierze to tym bardziej się przekonałam do słuszności decyzji. Za jajkami nie przepadałam, jedynie do ciast to tak, ale da się je zastąpić więc nie jest źle :) Wszelkiego rodzaju nabiału też mi jakoś nie brakuje. No może jedynie czasem za serem żółtym zatęsknię, ale da się bez tego żyć ;)
Powiem szczerze nie jest to łatwe, bo mimo wszystko na każdym kroku czai się gdzieś jakaś pułapka. I pewnie nie raz na nią się natnę, szczególnie, że jeszcze nie jestem obeznana we wszystkie haczyki :), ale staram się aby zdarzało się to jak najrzadziej, a najlepiej w ogóle :)

Ech znowu się rozpisałam
Będę w Polsce w czerwcu, więc nie ma problemu.
Jak będę na zakupach to najwyżej rozejrzę się, co by Cię mogło zainteresować i czy jest coś ciekawego :)
Jakby co to pisz, może coś konkretnego ;)
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

zocha pisze: U mnie nastąpiło to od razu. Chyba jestem jedną z niewielu osób, które od raz przeszły na weganizm


no raczej dobrze, godne podziwu. :)
hm, dla mnie rezygnacja z mięsa to był pikuś, jajka po jakims czasie same się odstawiły (teraz to mi się niedobrze robi na sam zapach) natomiast z nabiałem wcale nie tak łatwo :/ zdarza mi się dłużej nie jeść nabiału ale zawsze brakuje mi obsesyjnie tego kwaskowatego smaku (jogurt,kefir, twaróg) ser żółty mogłabym sobie odpuścić, mleka nie pijam i nie używam do potraw, tak samo z masłem i smietaną, lubię też pleśniowy ale nie jadam często więc mogłabym się odzwyczaić natomiast z w/w mam problem, wszelkie jogurty sojowe i tofu zrobione a la twarożek to smaczne alternatywy, ale oryginału nijak nie przypominają.
oczywiście pobudki sa wyższe niż egoistyczne przywiązanie do smaku, ale w praktyce zawsze się jakoś złamię :/ podobno im dłużej się nie je jakiegoś produktu i nie ma się z nim kontaktu tym mniej się za nim teskni,a ja mam chyba odwrotnie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy jestes...

Post autor: zocha »

Z jajkami to u mnie podobnie.
A znowu za kefirem, twarogiem nigdy nie przepadałam, jogurt owszem od czasu do czasu zjadłam. I chyba właśnie ten kwaskowy smak nabiału najbardziej mi przeszkadzał :), tak więc akurat z tym nie miałam problemu. Pleśniowe też u mnie odpadają.
Więc u mnie rzeczywiście chyba łatwiej było porzucić te rzeczy :)
Za to wszelkiego rodzaju "serki i inne" z tofu bardziej mi smakują niż z twarogu.
I np. sernik, za którym nie przepadałam, z tofu smakuję mi jak najbardziej, dla mnie lepszy niż z sera.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

ja na przykład jesli chodzi o zamienniki to zdecydowanie wolę od oryginału na przykład majonez sojowy (jakby lżejszy się wydaje), parówki sojowe i sos bolognese na granulacie. jak zrobiłam majonez sama pierwszy raz to go łychą ze słoika wyjadałam ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy jestes...

Post autor: zocha »

alken pisze:jak zrobiłam majonez sama pierwszy raz to go łychą ze słoika wyjadałam ;D
Mi za pierwszym razem nie wyszedł, w smaku dobry, ale konsystencja zła. Za to za drugim - ideał :). Aż nie mogłam uwierzyć, że sama majonez zrobiłam :D pyszny.

Jedynie czego mi czasami brakuję to lody :). Niby można samemu zrobić, ale zabieram się za to już dłuuższy czas i jakoś nie mogę. Robiłam jedynie na bazie bananów, ale to nie to samo.
Fajnie by było żeby lody wegańskie były dostępne w większości sklepów :)
Chociaż wiadomo, da się bez tego żyć.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

zawsze pozostają sorbety i tym podobne, gorzej z waniliowymi, czekoladowymi itp. ale jakbys kiedyś była w Sopocie to jest tam wegańska lodziarnia http://www.gelatibeppe.pl/index_pl.html

http://www.swedishglace.com/ a te cuda podobno w Dublinie można zdobyć ;)

edit: a jeszcze mi się przypomniało co bym ew. mogła chcieć z zagramanicy, płatki drożdżowe z B12...
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy jestes...

Post autor: zocha »

Do Sopotu to dla samych lodów bym się z chęcią wybrała ;) . Już od jakiegoś czasu mnie korcą :)

A co do tych drugich lodów to chyba je nawet widziałam w jakimś sklepie ze zdrową żywnością. Ale mi teraz smaka na nie zrobiłaś :P chyba będę musiała je sobie kupić :)


Jeżeli znajdę te płatki to nie ma sprawy. Szukałam kiedyś dla siebie, ale nie mogłam znaleźć i sobie darowałam :) . Ale rozejrzę się ponownie i jakby co kupię.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

http://www.wegetydzien.pl/program.php tydzień weganizmu w różnych miastach (jak zwykle nic we wro :P)
różne ciekawe rzeczy

i w ramach propagandy :D wrzuce kilka moich ulubionych blogów o żarełku:

http://icantbelieveitsvegan-veganstories.blogspot.com/
http://mniammniamvege.blogspot.com/
http://teatimeandwhiterabbits.blogspot.com/
http://roslinozerka.blogspot.com/
http://vegelicious.net/
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: czy jestes...

Post autor: Dulcissima »

nie wiem czy stety, czy niestety, ale jestem zdeklarowanym i niereformowalnym omnivorem :)
czasem mam odchyły na więcej warzyw, czasem na więcej mięska, ale np. diety dukana bym w życiu nie spróbowała :)
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy jestes...

Post autor: zocha »

To ja dorzucę jedną z moich ulubionych stron :) , nie o jedzeniu (chociaż czasami coś się trafi), ale są tu tłumaczenia ciekawych artykułów i różnych informacji o weganizmie m.in.

http://weganizm.blox.pl/html
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: czy jestes...

Post autor: Kameliowa »

a czy sam Ducan nie zmarł z powodu wlasnej diety? tak coś mi się o uszy obiło...
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

heh, to chyba był Atkins (ten od tłuszczu i białka zwierzecego)
z reszta wcale bym się nie zdziwiła jakby ktoś podupadł na zdrowiu przy diecie ducana bo jesli ma np. niewykryte problemy z nerkami to faza białkowa moze go doprowadzić do ciężkiej niewydolnosci nerek
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: czy jestes...

Post autor: KITEgirl »

za słaba jestem :D
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: czy jestes...

Post autor: Flaumel »

A ja mimo bycia wciąż mięsożercą dziękuje Alken za te blogi :) Inspirujące :) I na pewno będę testowała :)
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

no żarełko jest mega ^^ ja to nawet piekę tylko po wegansku (chociaż nie jestem weganką) inaczej nie umiem ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”