Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Silent
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 5:30 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Silent »

No, narazie to musze skądś wykombinować 145zł na klatkę, którą już sobie wypatrzyłem z pomocą kilku dziewczyn z forum :)
[*]Charli, Felix, Felix II[*]
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Czy warto dokupic do ok.4,5 miesięcznej saicy druga samice.?

Post autor: Krejzoolek »

Mam samiczkę,jest dla mnie całym światem razem z psem.Moja mama zgodziła się na szczura,ale to do brata i miały by osobne klatkę chyba.Ale nie wiem czy to dobry pomysł.? Bo zawsze przez te miesiące Dusia była sama i tylko ona się liczyła.Najpierw żeby kupic tego drugiego szczura musze oddac myszy,ale to już inny temat..Co mam zrobic.? Czy warto dokupic.?

Przeniesione i scalone. /Agata
Kiki, Dusia [*][/color][/size]
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Czy warto dokupic do ok.4,5 miesięcznej saicy druga samice.?

Post autor: Leia »

Nie warte, ale wręcz należy! Ale bezsensem jest trzymanie ich w osobnych klatkach. Szczurki to zwierzaki stadne. One się meczą, gdy są same, nawet jeśli tego po nich nie widać. Dopiero później, kiedy już są razem człowiek zauważa tę różnicę w zachowaniu.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Ja rozważam dołączenie do mojej Tequilki jakieś 2 szczurzyczki to może przestanie zachowywać się jak na przepustce z domu wariatów... :D
hekse
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 16, 2009 7:32 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: hekse »

Hej wszystkim! :)
Od zawsze marzyłam aby mieć szczura, ale moja matka, która kojarzy te zwierzęta z zarazą, nigdy nie wyraziła na to zgody. Teraz, gdy już mieszkam sama zamierzam spełnić to marzenie i sprawić sobie przyjaciela. Oczami wyobraźni widziałam jak chodzę z nim wszędzie na ramieniu czy w bluzie... Trafiłam jednak na to forum i szok, okazuje się, że muszę wziąć dwa szczury! Czyli prawie jak król Popiel ;)
Przyznam jednak, że argumenty, które podajecie, przekonują mnie. Nie chcę męczyć zwierzęcia. Jedno tylko co rzuca mi się w oczy przy waszych wpisach, to to, że opisujecie drugiego szczura jako zabawkę dla szczura "głównego". Nie wszystkie wpisy mają ten charakter, ale wiele z nich tak...
Nie zrozumcie mnie źle, jestem totalnym laikiem w szczurzych sprawach, nigdy żadnego nie miałam i po prostu chcę się dobrze przygotować na przyjęcie mojego pierwszego szczura(a raczej szczurków). Moje pytanie to- jak wygląda wasz czas z dwoma szczurami? Czy bierzecie jednego i się z nim bawicie, a potem drugiego? Czy oba na raz? Czy wychodzicie z domu z oboma szczurkami na ramieniu np. czy tylko z jednym a innym razem z drugim? Czy puszczacie oba luzem po domu? Czy np. jeden szczur może się bawić ze mną, a drugi w tym czasie z moim lubym, czy one zawsze będą tylko zainteresowane własnym towarzystwem?

Psychicznie przygotowałam się na jednego szczura, mam już wybrane imię itd... a tu dziś, tak nagle dowiedziałam się, że jak już, to muszę mieć dwa szczury, więc próbuję się teraz do tej nowej sytuacji przyzwyczaić, bo nie chcę traktować "drugiego" szczura, jak... "drugiego", którego zadaniem jest dotrzymywanie towarzystwa "szczurowi głównemu-pupilowi" (jeśli rozumiecie o co mi chodzi)

Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nina »

Z dwoma szczurami wszystko można robić 'na raz', w sumie często nie ma nawet innej możliwości, bo szczury bywają nachalne :D Można sie z oboma jednocześnie bawić, nosić je na ramieniu, wypuszczać oczywiście też ;)
Dobrze oswojone szczury nawet w dużej grupie garną sie do ludzi, na pewno nie tak jak samotnik (bo taki z nudów najchętniej 24h na dobe siedziałby z człowiekiem, bo co innego robić bez kolegi?)
Moje największe stado to obecnie 10 szczurów, razem je wypuszczam, razem sie z nimi bawie, razem je głaszcze (no nie wszystkie na raz, ale często zbiega sie np 5 i każdy chce żeby go głaskać ;) )
Co do traktowania szczura jako 'tego drugiego', często tak jest, no może nie dokładnie tak, ale szczurów nie da sie traktować tak samo. Każdy ma inny charakter, każdy potrzebuje innej ilości ludzkiego czasu i kontaktu z człowiekiem...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
hekse
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 16, 2009 7:32 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: hekse »

Nina, dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się, czy jak wyjdę na spacer z jednym, to drugi się nie obrazi, że biorę go dopiero na drugi dzień? Czy raczej powinnam brać oba na raz?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Ja zawsze na spacerek biorę dwa szczurki. :) Można zakupić takie szelki dla szczura są w różnych kolorach z tego co się orientuje kosztują około 7-10 zł. I wersja droższa takie fajny kubraczek,wygląda jak bezrękawniczek i na grzbiecie ma takie coś do zapięcia smyczki która jest w zestawie i kosztuje od 20-23 zł i pani w zoologu mówiła że szczurowi w takim kubraczku bedzie wygodniej i cieplej. :D
Jeśli pójdziesz z jednym to się rzeczywiście może obrazić,(ja tak kiedys zrobiłam z Kwaskiem) to kiedy Kwasek wrócił dostał takie lanie od Wirusa,mały zazdrośnik. :D
Dlatego kiedy wyjdziesz z dwoma nic się nie stanie a szczurek będzie miał partnera do towarzystwa i nie będzie mu się nudziło samemu ;)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: merch »

ja powiem tak nie jestem zwolennikiem spacerowania ze szczurami
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

merch pisze:ja powiem tak nie jestem zwolennikiem spacerowania ze szczurami
A dlaczego ? :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: merch »

chocby dlatego , ze szczurek moze sie przestarszyc i zwiac , ale temat gdzies byl i motywowalam tam dokladniej.
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: tamiska »

Zalezy na ile zna sie swoje zwierze i na ile ono nam ufa. Moje jak sie boja to uciekaja do mnie zawsze w panice, a nie gdzies po trawie. Zawsze na trawie stawiam transporter gdzie sie chowaja jak je cos zaniepokoi. Nie jestem zwolennikiem puszczania mlodych, szybkich i plochliwych szczurow na dworze. Moje dwa samce sa stateczne i nawet na najwyzszym biegu moge je 10x przegonic i zlapac.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Merch poniekąd prawda bo szczur może się śmiertelnie wystraszyć,uciec (Wbrew pozorom nawet mój tłuścioch kiedy chce biega jak sprinter. :D ) albo może zjeść np niedopałek papierosa... Dlatego ja tez nie wychodze z moimi za często musi być bardzo ładnie i brak dzieci na podwórku żeby one mogły się wylatać bez dziecięcej pielgrzymki... ;D
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: tamiska »

ja puszczam szczury zwykle tylko u tesciow w ogrodzie. Tam nie ma niedopalkow, psich kup itd. Nic zlego nie moze im sie zdarzyc i nie za bardzo jest gdzie uciec i sie schowac.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Ja ostatnio przydybałam bardzo ładną polanke w moim parku,za jeziorkiem jest śliczna zielona trawa (bardzo długa zresztą,cały park jest regularnie koszony a tam nie. :) ) i nikt tam nie bywa chyba bo wszystko wygląda ślicznie. Były już tam i buszowanie w tej dlugiej trawie było wielką frajdą. :D
Tylko ja się nie mogłam nawet na chwile spokojnie usiąść bo myślalam że niby sobie chodzą w tej trawie,spuszcze z oka a szczur będzie już w Las Vegas grać w pokera xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”