Futrzaste Stadko <:3 )~~

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Nietoperrr... dziękuję :) Dam znać kiedy założę bazarek. W środę mam wolne i porobię zdjęcia do bazarka :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: Megi_82 »

Rób bazarek, Madziula, :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: margot1408 »

Biedna łysolka :( Ale i tak fuzzinki miały szczęście, że trafiły do Ciebie i są pod opieką weta.
Megi_82 pisze:Rób bazarek, Madziula, :)
Mam akurat wolny szczurzy breloczek, mogę dorzucić do bazarku.
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

margot, byłoby miło!

Mam wieści, mija dzień leczenia od wczoraj - oczka 'wyładniały' dzięki wczorajszym usunięciom brudu z oczodołów. Jedno oczko jest widoczne, oczko błyszczy. Drugiego oczka nadal nie widać, jest głęboko w oczodole. Ogólnie już zaczynają mniej cuchnąć :)

przed:
Obrazek

po:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Jutro będzie bazarek.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: emi2410 »

Kciukam za piękną łysolinkę. :-*
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Wróciłam z weta. Stan prawego oczka się widocznie poprawiło wg wetki (i mnie też). Ale dalej jest mętne i ma problemy z domykaniem oczka ze względu na suchość i spuchnięte powieki. Raczej nie widzi/słabo widzi. Z drugim lewym oczkiem jest kiepsko, brud znowu się zebrał i dostała krople znieczulające i przeczyszczające i znowu czyścili oczodół. Widoczne jest oko głęboko. Kupiłam na receptę Corneregel 10g za 23zł w taniej aptece (zwykle kosztują 40zł) no i oczywiście + za wizytę i leki. Dalej ma brać 3 razy dziennie Gentamicin, Diozol oraz ten żel o którym pisałam (w odstępach 3-5min). Jak się poprawi elastyczność powieki, zacznie domykać to nie usuwamy oczka, gorzej z tym drugim nie wiadomo czy oczko wyjdzie, czy dalej tam będzie siedzieć. Jak dalej będzie zostawiała szparę podczas zamykania oczek, usuwamy oczko.

Następna wizyta w poniedziałek.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

No i mam wieści. Obrzdęk w ładnym oczku się zmniejsza - wg mnie jakoś nie przymyka oczka całkowicie no ale wg wetki to przymyka jak widzi. Upierałam się że chciałabym usunąć oczka - bo nie widzi - jak biegła to walnęła główką w ścianę :/ No ale tako jako leczymy dalej - zmieniliśmy krople z Difadol na Dexamethason ponieważ po Difadolu zaczęła krwawić z oczka i jej to pieczy i drapie oczka. Było kolejne czyszczenie tego brzydkiego oczka, na dolnym powiece ma przylegający strupek - nie dało się usunąć i radziła dawać krople dalej dokładnie nawet pod powiekami a nie na powierzchni oka. Jak obrzdęk zniknie, spuchnięte powieki znikną, będzie mogła zamykać oczka - to nie usuwamy bo jej oczka nie przeszkadzają. Jak będzie odwrotnie, dalej stan zapalny itd to usuwamy. Nie wiadomo jeszcze co z tym drugim brzydkim okiem które już jest prawie na powierzchni ale jeszcze troche brakuje. Za wizytę nic nie zapłaciłam. Na recepte kupiliśmy Dexamethason za 12zł.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Bilansik!

Od najmłodszego do najstarszego!

Elentari - 10 miesięcy 9 dni - 353g
Gryzia - 11 miesięcy 23 dni - 350g
Cherry - 1 rok 2 miesięcy 22 dni - 265g
Milky - 1 rok 6 miesięcy 4 dni - 520g
Miodynka - 1 rok 10 miesięcy 24dni - 500g
Lucynka - 1 rok 10 miesięcy 24 dni - 449g
Majtki - 1 rok 11 miesięcy 9 dni - 380g

Majtki 15.11 skończy 2 latka!
Gryzia 1.11 skończy 1 roczek!

Łysol Dumbol - 300g - ok. 1 rok 8 miesiecy
Łysol Oczol - 215g ok. 1 rok 8 miesiecy
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: diana24 »

Dużo, dużo zdrówka, szczególnie dla Majtki. Wchodzi w najbardziej dla mnie przerażający wiek...
A jak się teraz ma sprawa z oczkiem u łysolki?
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: Megi_82 »

Oczol taka malutka! Kurczę, jakoś nie wygląda... to już myślałam, że moja Kluska jest pchełka...:)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

diana24 - dla mnie nie, kiedy Majtki jest w pełni zdrowa, żadnych poważnych chorób - tylko problemy skórne. Myślę że ona długo pożyje :)

Z oczami lepiej, znacznie lepiej - jedno jest ładne, drugie widać, też wyładniało ale jest schowane troszkę. Zamyka oczka normalnie - myślę że zabiegu nie będzie. Wydaje mi się że ona widzi - jak rękami macham to ona do nich podchodzi.


Megi - też się zdziwiłam żeby w tym wieku ważyć 215g... Toż Cherry młoda a waży o 50g więcej. A obie wzrostem, wielkością ciałka nie różnią.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: Megi_82 »

madziastan pisze: Megi - też się zdziwiłam żeby w tym wieku ważyć 215g... Toż Cherry młoda a waży o 50g więcej. A obie wzrostem, wielkością ciałka nie różnią.
No właśnie też mi się wydawało, że one są takie same, a tu taka różnica... Może wielkoucha ma jakieś kości ciężkie albo coś :D
Oby się z tym oczkiem udało bez usuwania, ta babeczka już tyle przeszła... wygłaszczcie je tam :) No i zadecydujcie, co z nimi :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Są u nas 4 mysiaki kolczaste. Dzisiaj wzięłam ze sklepu zoologicznego na prośbę użytkowniczki która zamieściła na forum ogłoszenie do oddania myszaków ze względu na brak na nie chętnych ludzi do 'zakupu'. Poprosiłam ją o rozdzielenie wg płci. Także dostałam osobno. W domu już od razu sprawdziłam płeć, oczywiście byłam w grubych rękawiczkach - dorosłe dziabały ale potem byli ulegli. Wszystko się zgadza - są 2 samce (jeden młody, drugi dorosły) i 2 samiczki (młoda i dorosła). Samiczki mają widoczne pochwy, samce nie - więc jestem pewna :) Wpakowałam ich do klateczki i pilnowałam czy młode zwieją... niestety jeden chłopczyk zwiał z klatki, a odstęp pręt wynosił 1cm... Trochę się bałam do niego podejść z gołymi rękami, ale jakoś wszedł na dłoń i jest fajniutki, spokojny i ciekawski :)
Od razu zaczęłam siatkować klatkę, trochę nacierpiałam ale warto było.

Obrazek

Samce:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Samiczki:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Młode myszki (samiec i samiczka) mają brzydkie ogonki, na niektórych zdjęciach widać jak mają cięte ranki na ogonkach (wynik bójek?). Oraz dorosła samiczka ma oderwany kawałek ogonka i zaschniętą krew. Jutro spróbuję oswoić dorosłe i młodą dziewczynkę.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Dzisiaj byłam u weterynarza z tym obrzydkim ogonkiem z wystającą kością u dorosłej samiczki myszki kolczastej. Trzeba było pod znieczuleniem odciąć kość i zaszyć. Sprawdziła u wszystkich sierść i stan. Dorosły samiec miał podejrzany czarny punkcik między kolcami na grzbiecie, na szczęście żaden robak. Gryzonie były grzeczne ale jeden młody samiec raz dziabał w rękawiczki. Młodziaki przysparzały problemy, z nich są strasznie skoczki, po prostu pchełki, wyskoczył tak wysoko że mój chłop zdążył złapać zanim wylądowałyby na podłodze. Nieraz wskoczyły na mnie, na gołe ręce i nie spodziewałam się że nie będą mnie dziabać :)

Wspominałam też o tym, że samiczka może być w ciąży, więc zrobili USG, doktor trzymał ją za kark żeby znieruchomieć i zaczął badać. Po paru minutach samiczka zniecierpliwiła i zaczęła wierzag. Słychać było głośny pisk. I zorientowaliśmy że na karku zerwała jej skóra jak z papieru, głęboka długa otwarta rana. Więc zabrali ją na operację pod wziewką - 30 min poczekaliśmy i już odebraliśmy wybudzoną. Nie ma komplikacji.

W poniedziałek kontrola.

ObrazekObrazek
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”