RE: czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: ESTI »

Przepraszam, ale nie wglebilam sie w caly temat, ale czy:
- mala jest dokarmiana?
- jak dlugo dostaje antybiotyk?
Obrazek
stoneka
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 12, 2007 12:32 am

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: stoneka »

hej!!
dzieki za zainteresowanie :)

wiec toffee jest na antybiotyku od prawie 4 tygodni.
na sterydzie prawie 3 tyg.

kiedy steryd dziala je jak szalona ale kiedy traci sily to np. nie ma sily gryzc i widze ze wtedy trudno jej polykac. podaje jej wtedy jedzenie strzykawka. karmie ja takim jedzeniem dla dzieci i mieszam to z tym proszkiem proteinowym. dostaje tez seki i jogurciki itd.

nie rozumie tylko dlaczego tak bardzo slabnie jak tez steryd przestaje dzialac?
jak zaczela chorowac to plataly jej sie lapki niemilosiernie i wygladala jakby miala zawroty glowy. teraz jak steryd przestaje dzialac lapki nie placza sie jej jak kiedys stawia je w miare normalnie tyle ze nie ma sily.

wiec kontrole nad cialkiem ma wieksza niz na poczatku choroby ale nie nabiera sil!!!!
co robic?
jutro znow idziemy do veta po kolejne sterydy.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: limba »

stoneka...
Przy zapaleniu mozgu mojej Fresi pamietam jak Wojtys mowila mi o szczurze ktory musial byc na sterydzie do konca swojega zycia. :/
czy ona nadal dostaje ten dzialajacy krocej?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
stoneka
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 12, 2007 12:32 am

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: stoneka »

hej!
tak, mala jest caly czas na tym dzialajacym 48 godzin.
ide dzis odebrac kolejna dawke. jest slaba :(

pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Lucynka
Posty: 34
Rejestracja: śr lip 20, 2005 3:00 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: Lucynka »

Z moją najstarszą niuńką dzieje sie to samo.Właśnie lece do weterynarza...ale czuje ze to koniec.Wczoraj jeszcze mogła jeść dziś już nie ma siły łykać.Ledno oddycha :(....to chyba jej ostatnie minuty......
Obrazek

Ze mną od 12.11.2007  Blue Tosieńka
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: limba »

stoneka jak mala?
Tak sobie pomyslalam czy nie lepiej sprobowac z tym dzialajacym kilka dni sterydem?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
stoneka
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 12, 2007 12:32 am

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: stoneka »

hej!
toffee kiepsko :(
nadal slabiutka ale kochana
nauczyla sie jesc ze strzykawki tzn ssie ja!!! hehe!

ja juz nie wiem co robic. nie przybiera na wadze. z tej dawnej tluscioszki zostal juz malutki szczurek. rwie sie do lazikowania po domku ale jest slaba. bardzo slaba.
przylazi sama na kolana i wchodzi pod moja dloni i tak ze mna siedzi.
wydaje mi sie ze czasami ma goraczke. wtedy jest cala goraca i jak ja poloze tak lezy. podaje jej wtedy wody. i kiedy przestaje byc goraca
znow jakby w nia zycie wstepowalo.

nadal dostaje antybiotyk.

poczekamy zobaczymy.

jak ktos ma jakis pomysl to piszcie prosze!

pozdrawiamy!!!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: limba »

Ja jedyne co juz moge poradzic to zebys maila napisala do dr Wojtys. Opisala cale leczenie i stan malej. Moze ona bedzie miala jakis pomysl. milena@wojtys.pl (napisz w temacie wiadomosci ze pilne)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
stoneka
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 12, 2007 12:32 am

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: stoneka »

przegralam.
Toffee odeszla wczoraj we snie.
o 3.00 pm jeszcze lazikowala po mieszkanku, sama jadla myla sie i poszla lulac.

bez sensu..

dziekuje za wszelka pomoc

:aniolrat:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: ESTI »

stoenka - przykro mi, ze mimo tylu staran nie udalo sie...
Dla malej...
['] ['] [']
Obrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: IVA »

Stoneka, jeśli spojrzeć z ludzkiego punktu widzenia, to może ta walka była bez sensu. Jeśli jednak wziąźć pod uwagę szczurzy punkt widzenia, to każdy dzień jest wielkiem zwyciestwem, bo to jak wygrana wielu ludzkich tygodni. Więc nie patrz jak człowiek a spojrzyj jak szczuras, bo właśnie dlatego one tak walczą, gdy dla nas ludzi od razu widać, że walka ta jest przegrana. Wiele takich walk przegrałam/wygrałam - nie wiem jak to nazwać ale będe walczyc nadal.
Przytulam mocno
Ostatnio zmieniony pn mar 19, 2007 8:43 pm przez IVA, łącznie zmieniany 1 raz.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Kasiaczek
Posty: 53
Rejestracja: wt lis 14, 2006 3:10 pm

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: Kasiaczek »

Dopiero dzisiaj przeczytałam tę historię... I cały czas miałam nadzieję, że szczurcia wyzdrowieje, że wyjdzie z tego... Stoneka, byłaś bardzo dzielna, tak samo jak Toffeeczek :-( Ważne, że dzięki Twoim staraniom była z Tobą trochę dłużej - dla Niej na pewno znaczyło to dużo... A najważniejsze, że Ona na pewno czuła że robiłaś wszystko co mogłaś, by Jej pomóc, i że byłaś zawsze przy Niej... czuła, że jest przez Ciebie kochana...
Łzy mi poleciały jak to przeczytałam... To tylko jeszcze bardziej uświadamia, jak często życie jest niesprawiedliwe... Trzymaj się maleńka, ja też jestem z Tobą i Twoją Toffee za tęczowym mostem :-( Ściskam mocno...

[*] [*] [*] - dla dzielnego Toffeeczka... Twojego małego Aniołka...
"Te ptaki i zwierzęta i ryby nie mogą mówić, ale mogą cierpieć...
...i nasz Bóg, który je stworzył, wie o ich cierpieniu i może sprawić,
że ten, który jest winien ich niepotrzebnemu cierpieniu
odpowie za to"
George Cannon
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: szara-stokrotka »

niedobrze. z moją podobnie się dzieje: nagłe opadnięcie z sił, wycieki z oczu i nosa, chociaż po antybiotyku się poprawia. je niewiele, kiepsko się porusza i dodatkowo ma guzek na wewnętrznej stronie udka. paskudnie. co to jest za diabelstwo?
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: merch »

Guzek najprawdopodobniej jest łagodny- jeśłi mała jest leczon arównież sterydem to bardzo prawdopodobne,ze steryd przyczynił sie do jego powstania ,gorzej ,że niewiele je :(
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: ismena »

Oh, Stoneka, strasznie mi przykro! Jak tak mówiłaś o tym, że Toffee jest taka słaba... prawie się popłakałam! Ale mi zawsze serce wymięka gdy się mówi o śmierci szczurka... Jesteśmy z tobą.
[*] [*] [*]
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”