[RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
OLusia od Skipi i Ronalda

RUJA vel. RUJKA

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

pani powiedziała :do 6 miesiąca życia mogą byćrazem do w tym wieku co teraz jest nie jest jeszcze na tyke rozwinięta,żeby mieć małe. I rozumiem co do mnie mówią...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RUJA vel. RUJKA

Post autor: ESTI »

[quote="OLusia od Skipi i Ronalda"]pani powiedziała :do 6 miesiąca życia mogą byćrazem do w tym wieku co teraz jest nie jest jeszcze na tyke rozwinięta,żeby mieć małe. I rozumiem co do mnie mówią...[/quote]

Oj... chyba jednak nie rozumiesz... bardzo trudny i przyry przypadek :(

Jak grochem o ściane, my jedno a Ty drugie,.....ehhh
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

RUJA vel. RUJKA

Post autor: lajla »

dobra iolusia widocznei chcesz sie przekonac na swojej skorze trzymaj je razem a stanie sie to czego nie chcesz i sie moze wrescie anuczysz bo wedlog mnie powinnas posluchac doswiadczonych ludzi ktorzytrzymaja w domu szczury a i rozmnazaja wiec powodzenia
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

RUJA vel. RUJKA

Post autor: jokada »

tylko szkoda że na tym wszystkim ucierpą szczurki :(
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RUJA vel. RUJKA

Post autor: Ania »

Mi się nasuwają dwie rzeczy

1. Być może Olusia nie przeczytała całości posta IVY i odpowiedziała tylko na zarzut, że ma problemy ze zrozumieniem i powtórzyła, jakie były słowa wetki co nie musi być jednoznaczne z tym, że ona się z tym zgadza

2. Jeśli faktycznie ma to formę taką, że bierze pod uwagę tylko to, co mówi szanowna pani weterynarz od siedniu boleści - to współczuć toku rozumowania (a raczej jego braku) obydwi zainteresowanym osobom i zaczyna mnie w takim razie zastanawiać cel zadania tego pytania na forum, jeśli odpowiedź wetki z góry kolezanka uznała za najważniejszą i jedynie prawdziwą?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RUJA vel. RUJKA

Post autor: krwiopij »

tylko spokojnie... sprawa jest jasna i oczywista - szczurki roznej plci musza byc rozdzielone od (najpozniej!) 8 tygodnia zycia... jesli Olusiu nie wierzysz nam, podzwon po innych weterynarzach i ich zapytaj lub skorzystaj z fachowej literatury...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

RUJA vel. RUJKA

Post autor: Alispo »

to moze ja jako studentka weterynarii popre moje poprzedniczki,ze maja racje:)z tego co wiem ie jestem tu jedyna studentka wet.wiec moze jeszcze sie ktos dolaczy:)moze to jeszcze wielki autorytet nie jest,ale zawsze cos..swoja droga nie chce mi sie wierzyc zeby lekarka takie cos powiedziala,mzoe sie np.przejezyczyla,mniejsza z tym,mam nadzieje,ze zadne szczurasy nie ucierpia w wyniku tego zamieszania...szczurasy musza byc oddzielone!
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

RUJA vel. RUJKA

Post autor: moni »

Ja owszem też jako studentka wet.mogę to wszystko poprzeć ,ale nie sądze aby to pomogło.Moim zdaniem wetka po prostu ze szczurami nie miała w życiu nic do czynienia, a jak miała to nie bardzo się orientuje w ich fizjologii.Ja też proponuję zadzwonić do jakiegokolwiek weta wymienionego na forum i polecanego przez nas.

Mam tylko do Oli pytanie dlaczego wierzysz lekarce skoro większość jej pracy to szczepienie psów (a nie leczenie gryzoni), a nie nam,którzy od wielu lat hodują szczury i znają się na nich lepiej niż nie jeden weterynarz.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

RUJA vel. RUJKA

Post autor: olka »

Nie wiem, czy to coś da, ale również prztyłączam się do apelu - SZCZURKI TEJ SAMEJ PŁCI NALEŻY ROZDZIELIĆ!
A co do wspomnianej pani weterynarz...dziwi mnie fakt, że wpadła na taki pomysł - 6 miesięcy - przeciez żadne gryzonie (myszki, chomiki itd) nie osiągają dojrzałości płciowej tak późno! Nie trzeba być wetem, żeby wiedzieć, że u takich małych zwierzaków, stosunkowo krótko żyjących (dla ich właścicieli zdecydowanie za krótko) , idzie to bardzo szybko... :roll:
Olka
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RUJA vel. RUJKA

Post autor: Ania »

Myślę, że mogła się pomylić (na prawdę na to liczę bo w głowie się nie mieści celowa pomyłka czy jak to prościej nazwać - myślenie w ten sposób). Może chodziło jej o 6 tygodni a powiedziała miesięcy... cholera wie :/
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

Rujka

Post autor: Margooth »

Hej :) wow to mój pierwszy wpis:) :D
mam pytanko, nie wiem czy juz cos takiego pojawiło sie na tym forum ale...moja szczuraska tak dziwnie sie czasem zachowuje bardzo czesto przy bieganiu nagle sie zatrzymuje i trzesie główka bardzo szybko i trzesa sie jej uszka wyglada to troche smiesznie ale nie mam pojecia co to moze byc....wiecie może? :?: :?: :?:
a tak w ogóle to pragne zapoznać Was z moja szczurowinka:) ma na imie Aru;)
Forumowicze!To jest Aru....Aru to są...Forumowicze;)))) :wink:
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Trzęsące się uszka...

Post autor: krwiopij »

hihihi... twoje szczurcia ma po prostu ruje... :lol: w ten sposob samiczka zaczepia samca - on najwidoczniej uwaza takie trzesace sie uszka za niezwykle atrakcyjne... :P
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Trzęsące się uszka...

Post autor: Ania »

To jest ruja - okres płodny, który trwa od kilku do kilkunastu godzin (w niektórych przypadkach nawet do 18 godzin) i występuje u szczurów co kilka dni - w tym momencie samica może zajść w ciążę.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

aaaaaaaaaaaaaa:)

Post autor: Margooth »

a ja tez tak myslałam "co jej sie dzisiaj stało?" lata dzis jak szalona, nigdy mało... :D juz mam jej na dzisiaj dosyc hehe....nie mam sumienia wkladac jej do tej małej klatki...niech sobie polata jeszcze....ciekawa jestem co tez wyrzuci mi z szafy tym razem, jakiego kwiata rozkopie, przesadzi....co podgryzie....a co...młoda jest niech uzywa;))))
dzieki:)
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
OLusia od Skipi i Ronalda

RUJA vel. RUJKA

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

nom, nie przeczytłam w całości postu Ivy.
Ale o co wam chodzi??Moje szczurki od dawna nie są razem (od tej pory co założyłam ten temat na forum), jak się dowiedziałam,ż nie można to nie i tyle, ... :? :? :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”