Szczurek Gambijski "Kai"

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

a po co mam go sprzedać. co to za głupoty w ogóle piszesz ? napisałam szczerze co myślę na temat klatki i już.
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Sysa »

Tak mi się obiło o oczy, że ktoś sprzedaje gambiana to wolalam spytać czy ten temat nie zniknie ;)
Awatar użytkownika
believe_86
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 26, 2009 6:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: believe_86 »

A co zrobisz jeśli oswojenie go zajmie troszkę więcej czasu?Bez kitu weź się zamknij w toalecie i siedź tam sobie przez choćby miesiąc.To jakieś chore jest.Nie masz bladego pojęcia na co się porwałaś-nie wiesz nic o tych zwierzakach(cała twoja wiedza opiera się o informacje jakie udzieliła Ci poprzednia właścicielka równie odpowiedzialna jak Ty)na dodatek męczysz zwierzaka w malutkiej klatce przystosowanej na jednego prosiaka nie mówiąc już o czystości jaka w niej panuje.Weź proszę Cię oddaj komuś,wystaw znowu na allegro może ten zwierzak doczeka się w końcu przyzwoitego opiekuna.EOT.
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Gecko »

Ej no bez agresji... wolno udzielać rad i mówić co się nam nie podoba, ale chyba troszkę jednak spokojniej?
Jak będziecie tak atakować to sobie dziewczyna pójdzie i nie będziecie mieć wpływu na jej "kulturalne uszczurawianie" ;)

Klatka o wymiarach 100X55X80 nie jest wcale taka mała, a osoby które wypisują na jednej z poprzednich stron, że wydaje się nawet za mała dla naszych szczurów chyba przesadzają. Ilekroć czyta się nowe tematy na forum wielkość minimalna klatki wzrasta. Nie przesadzajmy może, zwłaszcza, że większość z nas podobnie jak właścicielka nie wie zbyt wiele o tym pojęcia. Piszecie i krytykujecie, a sami nie macie wiedzy która pozwoliła by wam w sposób kompetentny udzielać rad co do gambianów.

Nie chcę za wszelką cenę bronić właścicielki Kai'a, ale nie najeżdżajcie na nią, tylko normalnie dyskutujcie.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Niamey »

Klatka 100X55X80 to takie absolutne minimum, jeśli chodzi o gambiana, przy założeniu, że codziennie ma zapewniany wybieg i zabawę. Jakiego rodzaju jest to klatka? To znaczy z czego jest wykonana? No i czym karmisz Kaia?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Nina »

Kurna ludzie, nie przeginajcie :-\
Ktokolwiek z Was ma jakieś konkretne doświadczenia z gambianami? Chyba jednak nie. Więc może łaskawie przestańcie 'mędrkować'.
Krzywda mu sie w takiej klatce na pewno nie stanie. Jak mu nie będzie pasowała, to zeżre w niej kuwete i sam wyjdzie xD

Jak na razie nie widze żadnego 'ale' w tym, jaką opieke ma Kai. Niestety, w Polsce gambianów praktycznie nie ma. Nie ma więc też doświadczenia innych ludzi, na którym można bazować.
Czasami warto, żebyście sobie przypomnieli Wasze początki z naszymi zwyczajnymi szczurami...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Krejzoolek »

zgadzam się z Niną..
fenyloetylo1 dołączyła do naszego forum żeby dowiedzieć się jak ma postępować z Kaiem a my ją co chwile oskarżamy.. :-\
Kiki, Dusia [*][/color][/size]
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: tahtimittari »

Gdzie nie wchodzę, to ktoś po kimś pojeżdża. Ludzie, litości..
Powodzenia z Kaiem, czekam na wieści.
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

jak już mówiłam czekam na jego klatke. nie moje wina że właścicielka nie ma mi czasu jej wysłać. ktoś tu się powinien leczyć... z Kaiem wszystko w porządku, jeszcze nie jest do końca oswojony. wcina kurczaka, kości , masło orzechowe , ogólnie białka dużo.
dum spiro spero
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

believe_86 pisze:A co zrobisz jeśli oswojenie go zajmie troszkę więcej czasu?Bez kitu weź się zamknij w toalecie i siedź tam sobie przez choćby miesiąc.To jakieś chore jest.Nie masz bladego pojęcia na co się porwałaś-nie wiesz nic o tych zwierzakach(cała twoja wiedza opiera się o informacje jakie udzieliła Ci poprzednia właścicielka równie odpowiedzialna jak Ty)na dodatek męczysz zwierzaka w malutkiej klatce przystosowanej na jednego prosiaka nie mówiąc już o czystości jaka w niej panuje.Weź proszę Cię oddaj komuś,wystaw znowu na allegro może ten zwierzak doczeka się w końcu przyzwoitego opiekuna.EOT.
człowieku jak CI się coś nie podoba to tu nie wchódź i nie czytaj. Prosiaka to u siebie w domu szukaj .
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Ogoniasta »

fenyloetylo1 pisze: wcina kurczaka, kości
Gotowane kości?
Gotowane rozpadają się na "drzazgi" i często dziurawią przewód pokarmowy...zdecydowanie odradzam!
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

rozmawiałam z hodowcą jednym z nielicznych w Polsce i właśnie on tym karmi swoje odkąd je ma. Także na pewno ma rację..
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Paul_Julian »

Kurczakowe mają drzazgi , ale te zwykłe to pewnie są bardziej bezpieczne. Poza tym, taki gambian to ma chyba zęby jak rekin.
Co do niefortunnego "prosiaka" ...To mogło chodzić o świnkę morską ;)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Ogoniasta »

Paul_Julian pisze:Kurczakowe mają drzazgi , ale te zwykłe to pewnie są bardziej bezpieczne. Poza tym, taki gambian to ma chyba zęby jak rekin.
Wszystkie gotowane kości są kruche i ROZPADAJĄ się na drzagi podczas gryzienia. ;) Weterynarze ostrzegają przed tym bardzo.
Zęby gambiana są na pewno mocniejsze i zdecydowanie różnią się od tych psich ;) jednak czy "rozdrabniają" na mniejsze i mniej niebezpieczne kawałki?? ::) Ja bym się bała ryzykować. ;)

Co jeszcze je taki gambian? :) Co mu jeszcze serwujesz? ;D
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

jak już pisałam dużo nabiału i owoce . wrzucę później fotkę jak chomikuje banana;p
dum spiro spero
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”