Niebiesko mi :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Shigella
Posty: 183
Rejestracja: sob maja 22, 2010 1:59 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Shigella »

Hehehe ale się uśmiałam z opowieści o topionej kukurydzy:p Widzę, że Klara podobnie do Arka się zachowuje - byle tylko zmoczyć się jak najmniej:p U mnie Czarek pobił rekord inteligencji jak zobaczył, że kukurydza jest lekka i wystarczy trochę wodę poruszać na górze to za chwile wir ją wypchnie do góry i da się złapać bez większego moczenia:p Ech a ja chciałam żeby nurkowali jak łatka i pływali...

No właśnie ja też z tą czekoladą mam problemy, a jeszcze mi Przemek truje, że żadnego odchudzania nie będzie i jak widzi że jem na obiad dietetyczną sałatkę to na kolację mi z pizzą wyjeżdża;p Także łatwo nie ma;)

A co to za szczurkowa niespodzianka? Podejrzewam, że już widok voliery doprowadzi stado do dziecięcej radości - bardziej niż ta ciężką pracą wyłowiona kukurydza:)
Z nami Czaruś i Aruś - http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36300
************
Za TM - Tadzio i Denis <3
Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Asengrith »

Szogun to nie ten sam Szogun, czasami ma przebłyski mojego wariata ale to już nie to samo. Czasami jest taka.. nieobecna, jak taka pusta lalka która można brać i się "bawić". Nie ma już tego błysku w oku i myślę że to przez chorobę taka się zrobiła. Je ale za mało, jest za chuda chociaż codziennie ja ważę i nie chudnie ale tyć tez nie tyje. Łatka ma rankę na pyszczku, nie wiem czy się zadrapała czy Szogun ja dziabnęła bo ostatnio Szogun ciągle zaczepia dzieci. Klara siedzi w kącie wystraszona nie wiedząc co ma zrobić. Unikają kontaktu z Szogunem gdy ta ma "zły" dzień. Voliera nie zrobiona bo ciągle mam wrażenie że coś jest w niej nie tak i Szogun mi spadnie, czasami łazi jak małpka po klatce i właśnie , nie pilnuje się ja kiedyś, nie jest ostrożna. To nie ten sam szczurek.. Szariczek robi postępy, sam wychodzi z klatki a wczoraj pierwszy raz zeskoczył na dywan,wszystko pod czujnym okiem by nie poszedł do dziewczyn. Byłam dumna że zaczął być odważniejszy :) Nie rozróżniam chłopaków po głowie, ani już po wielkości, tylko po łatkach na brzuszku, są tak strasznie podobni :)

Tydzień do wesela a ja w proszku i jeszcze tle zmartwień nad Szoguniastą.
Awatar użytkownika
Shigella
Posty: 183
Rejestracja: sob maja 22, 2010 1:59 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Shigella »

Wiek i choroba dają się we znaki...Dużo przeszła - i tak jest dzielna! Jedyne (a w zasadzie najważniejsze) co możecie jej dać to Waszą obecność, miłość i cierpliwość. Nie myślcie o tych gorszych dniach - cieszcie się lepszymi, nawet jeśli jest ich niewiele! Buziaki przede wszystkim dla Szogunki, oraz reszty ogoniastych!

Trzymamy kciuki za udane wesele!
Z nami Czaruś i Aruś - http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36300
************
Za TM - Tadzio i Denis <3
Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Asengrith »

Szczurki znów rozdzielone :( Szoguniasta sama, musi jeść bo schudła (gardzi kukurydzą!!). Klara natomiast by siedziała w misce i nie wychodziła, dieta dla niej i Łatki bo grubiutkie. Więc dziewczynki osobno tylko na wybiegu razem, Szogun ciągle śpi więc tydzień urlopu jej się należy. Chłopaki całe i zdrowe, miziaste się zrobiły a Szariczek rozczula jak łapie za koszulkę że jak to tylko Portos na rączkach a on nie? A tak to żyjemy sobie tak jak wcześniej, pomalutku i leniwie (Szogun najbardziej lubi najwyższą półkę w wolierze bo blisko okna i słonka - leniuchuje). Pozdrawiamy :)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: BlackRat »

W końcu jakieś wieści o "naszej rodzince"! ;) Szkoda tylko, że z Szogunkiem tak kiepsko :( Czemu nie chce jeść? Próbowaliście dawać jej chociaż raz na dzień troszkę NutriDrink? Porzeczka jak nie chciała nic jeść gdy była już taka chorutka po operacji i słabiuteńka to przede wszystkim właśnie Nutri piła, no i bananową kaszkę ryżową na wodzie lub mleku sojowym, bo tę uwielbiała od zawsze. Spróbuj, Nutri w aptece buteleczka kosztuje między 5 a 9zł, różne smaki, daj na początek łyżkę - jak polubi to resztę rozdziel na porcje i zamróź :)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Shigella
Posty: 183
Rejestracja: sob maja 22, 2010 1:59 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Shigella »

Oj tam zaraz grubiutkie;) Troszkę więcej ciałka i zaraz takie wyrzeczenia;)

Mam nadzieję, że z Szogunką będzie lepiej - niech sobie biedaczysko trochę odpocznie przez ten tydzień - NutriDrink to dobry pomysł, ja swoim też podawałam jak były gorsze dni - lepsze to niż nic.
Z nami Czaruś i Aruś - http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36300
************
Za TM - Tadzio i Denis <3
Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Asengrith »

Kupiłam NutriDrink, polizała 3 razy i zostawiła, nasion już w ogóle nie rusza, ciągle śpi i jest wystraszona, ryżu też tylko trochę podziubała, banana zjadła i mięsko z kurczaka też ale dalej taka zaspana :( Dziewczyny się powoli denerwują bo nie ma Szogunka, beznadzieja..
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: BlackRat »

Ojoj, co z tą naszą mamusią? :( Gerberków żadnych też nie chce? Szogunku no, co Ty, musisz jeść :-*
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Asengrith »

Gerberków też nie bardzo chce jeść, ciągle tylko śpi i śpi i śpi :(
Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Asengrith »

Łatka ma świerzb.. powtórka z rozrywki, te same objawy co u Szarika, trzeba będzie ruszyć się do Wrocławia po zastrzyk. Jeden raz nie wsadziłam trocin do pieca i mam za swoje. Jak się psuje to po całości. Trzeba kombinować kolejna klatkę bo jak Klara się zaraziła to zaraz Szogunka będzie to miała. Dzień zapowiada się bardzo ciekawie ...
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: BlackRat »

O rany, biedna Łatka :( Współczuję i trzymam kciuki za szybkie wyleczenie i oby nie przeszło na resztę :-*
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Nina »

Asengrith pisze:Łatka ma świerzb.. powtórka z rozrywki, te same objawy co u Szarika, trzeba będzie ruszyć się do Wrocławia po zastrzyk. Jeden raz nie wsadziłam trocin do pieca i mam za swoje. Jak się psuje to po całości. Trzeba kombinować kolejna klatkę bo jak Klara się zaraziła to zaraz Szogunka będzie to miała. Dzień zapowiada się bardzo ciekawie ...
Jeśli jedna ma, to wszystkie powinny dostać ivermektyne tak czy siak ;)



Córeczki mają sie znakomicie i w końcu Weszce łepetynka urosła, dzięki czemu mieszkają w dużej klatce, bo już nie potrafi wyjść między prętami :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Asengrith »

Dawno nas nie było ale praktycznie nic się nie zmienia. Szariczek z Portosikiem leniuchują w hamaku, Portosik urósł ale nadal jaśniejszy niż Szarik, ma nawyk łapania końcówki palca swoimi dwoma łapkami i go niuchania lizania i nie puszczania ;) Klara z Łatką troszkę przytyły ale ostatnio biegały z bułką po wolierze (tłukły się niemiłosiernie) a taki trening dobrze im zrobi. Szogunek się starzeje, widać to po niej, czasem ma problem z błędnikiem ale to moja i ta sama kochana małpka. Nadal Alfa w stadzie i tak już pozostanie. Pozdrawiam.
Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Asengrith »

Szogunka zachorowała i to dość poważnie, nawrót choroby sprzed pół roku, problemy z błędnikiem i zapalenie opon mózgowych, chwieje się jak chodzi, z rąk to po prostu wypada jak się jej dobrze nie trzyma, w wolierze wspina się a potem spada ze szczebelków. Wczoraj miała cale oczy w porfirynie, pojechałam do weterynarza, dostała zastrzyk sterydowy i wit. B, od poniedziałku jedziemy po pierwszy antybiotyk. Teraz siedzi z córkami w malej klatce by sobie coś nie zrobiła, zakopała się z nimi w domku i śpią, oczki już w porządku, lepeij wygląda, ale chodzi bardzo ostrożnie i czasem się przewraca. Ma apetyt, dziś dostanie tabletkę wzmacniającą. Trzymajcie proszę kciuki by wróciła do zdrowia. :'(
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niebiesko mi :)

Post autor: Malachit »

Biedna... trzymamy wszyscy kciuki, niech zdrowieje! :-*
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”