Problem z piciem wody

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: falka »

Można sprawdzić "domowym" sposobem, czy scura jest odwodniona naciągając skórę na karku - jeżeli skóra szybko wraca na miejsce to wszystko jest ok!
Mahdia
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 06, 2005 8:08 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Mahdia »

ja mam swojego szczurka od tygodnia i praktycznie nic nie wypił... trochę wody z poidełka (moze z 2 cm) i trochę mleka z miski. zastanawiam się dlaczego. wczoraj moja siostra zrobiła mu sok z marchwi to tylko wylała na siebie :\
nawet nie podchodzi do poidełka...
zrobiłam jej kaszki owocowej (takiej jak dla niemowląy) i wypiła.
ale ona chyba powinna pić wode?
mam jej zamiast wody powdawać inne rzeczy tak jak radziliście, czy twardo czeać az sie nauczy pic wode?
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: turybiusz »

Możesz dodawać mu do wody troche dodatków smakowych, np. odrobinkę soku owocowego i podawać dużo wigotnych pokarmów, jeśli uważasz, że Twój szczur pije za mało. Ale szczurek to małe zwierzatko, pije proporcjonalnie do swojej wagi, więc woda z poidełka nie bedzie szybko znikać. Tutaj masz ważne informacje na temat biologicznych parametrów u szczurów, m.in. ilość wody jaka sczur pobiera dziennie:
http://ratguide.com/reference/ratmedhelp.pdf
...
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Frubi »

Wiecie co ja wam powiem a jak powiem to już powiem więc powiem tak:
To ze szczur malo pije to chyba wina ksiezca. Czytalem gdzies ze ksiezyc ma duzy wplyw na zachowanie tych stwozonek

ps klawiatura mi siada wiec za bledy soryy :cry:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Ania »

Frubi: Może słońce pokarało Twoją klawiaturę za to że pozwala takie rzeczy pisać? ;-)

Mahdia: Szczur musi pić. Natomiast to jak dużo pije zależy przede wszystkim od temperatury w pokoju i wilgotności powietrza.
Małe szczurki w ogóle bardzo mało piją (czasem wręcz niewidoczną ilość).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Korlis »

Moje to wypijaja półtora 2 poidełka dziennie(ale jest ich 4),a baby pół poidełka dziennie:)
Hmm,ale one to woogóe lubia pić i jeść,zjadaja też bvardzo dużo choć grubuskie nie sa
:P
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: ESTI »

U mnie niewiele pija, ale to dlatego, ze maja duzo mokrego jedzonka codziennie. Wszystko zalezy od rodzaju pokarmu jakie dostaja.

Jednak jesli w ogole nie pije, nalezy zaczac sie martwic...
Obrazek
Mahdia
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 06, 2005 8:08 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Mahdia »

zrobiłm jej herbatkę. i tylko zanurzuła nosa...
moze rzeczywiscie troche histeryzuje.... moze rzeczywiście po prostu nie chce sie jej pic, moze sie klimatyzuje u mnie... bo i mało je w sumie...
Mahdia
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 06, 2005 8:08 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Mahdia »

wczoraj w nocy podpatrzyłam, że moja Seti nie pije z miseczki tak normalnie, języczkiem (wstawiłam z miskę bo z poidełka wogóel nie chce korzystać)... nabierała w łapkę w wylizywała z łapki... czy jest to z czymś zwiazane? czy tp tylko jej taki odpał ? :]
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Ania »

Wg mnie Ona zwyczajnie nie umie pić z poidła albo poidło jest wadliwe. Sprawdzałaś może, czy na pewno leci z niego woda? Być może szczurcia za słabo uciska. Niektórym Ogonkom trzeba pokazać jak się pije - jedną ręką przystawiamy pysio do poidla, drugą delikatnie uciskamy kuleczkę i dajemy małej zlizać kroplę.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mahdia
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 06, 2005 8:08 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Mahdia »

pare razy uczyłam ją, ale ona chyba nie chce załapać :\
wstawiam jej miskę ze zwykłą wodą, a do poidełka daje coś ekstra (herbartkę czy cuś). wiec jeśli chce coś poza wodą musi się wysilić ;)
Iza
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 31, 2006 2:42 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Iza »

czytałam, że mozna dawać soczki, dajecie?? Jakie smaki, w poidełku?? mam szczurka od wczoraj, prosze o pomoc, odpowiedcie mi

[ Komentarz dodany przez: limba81: Sob Kwi 01, 2006 10:43 am ]
Proponuje uzywac opcji SZUKAJ i SPISU TRESCI. o sokach jest caly temat, i to w nim raczej powinnas szukac odpowiedzi.
limba81 mod
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Dona »

Najczęściej coś w stylu kubuś albo warzywny fit, ale nie za często. Do poidła.
nikita2
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 7:44 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: nikita2 »

a moze szczurki co nie chca pic wody poprstu jej nie lubia?u mojego tak jest.nie ma mowy o zadnej wodzie!tylko HERBATKA Z CYTRYNKA I CUKREM zasmakowal kiedys z kubka i tak zostalo
szczury najlepsze na swiecie!!!!!
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="Dona"]Najczęściej coś w stylu kubuś albo warzywny fit, ale nie za często. Do poidła.[/quote]

Dona, ty leniuchu ;P :* można przecież samemu zrobić sok warzywny (ogóry, brokuły, papryka, pomidorki, kukurydza, jabłka, winogronka etc.)- w sokowirówce, albo po prostu odcisnąć sok po zmieleniu warzyw.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”