Lista trujących roślin

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Lista trujących roślin

Post autor: Matylda »

No i jak ze storczykami??? Bo ja mam dwa na parapecie(ulubione miejsce Franki) jednego na biurku i jednego na komodzie i jak po kwitnieniu(jak to sie odmienia?) niezdze jeszcze usunac uslych kwiatkow to Frania ciagle je podjada :sad3: staram sie ja nie dopuszczac do nich, ale nie moge ich przestawic bo zima na komodzie mialyby za malo slonca! A i jeszcze zjada kore ktora jest w doniczkach w storczykach :sad3:, a i jak jeszcze ze skrzydlokwiatem?
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 6:06 pm przez Matylda, łącznie zmieniany 1 raz.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Lista trujących roślin

Post autor: bonsai »

Może mi ktoś powie, czy zielistka jest trująca? bo Noname zaczeła ostatnio mi na nią po prostu polować... Gdzie jej nie przełożę, tam wlezie moja kruszynka... :sciana2:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Lista trujących roślin

Post autor: ESTI »

KLIK
KLIK
Znalazlam to w sieci, ale nigdzie nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi czy jest trujaca po zjedzeniu, ze niby jest okej - zreszta sama poczytaj. ;)
Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Lista trujących roślin

Post autor: bonsai »

Ok... jeden temat już przeczytałam, tam pisało, że zielistka niejest trująca... :thumbleft:
A teraz siadam do czytnia o palmiarni... :flex:

Przeczytałam... nigdzie nie pisze żeby zielistka była trująca.... :lol2:
Ostatnio zmieniony śr lis 22, 2006 10:06 am przez bonsai, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nya
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 24, 2006 8:33 pm

RE: Lista trujących roślin

Post autor: Nya »

a jak jest z różą? nie zaszkodzi szczurowi? Przed chwilą mój mały urwis dorwał sie do ususzonych kwiatów wiszących na półce... zjadł troche i zostawił ;]
"I wonder how winter will be with a spring that I shall never see..."
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Lista trujących roślin

Post autor: maisy »

co do bzu czarnego ,to muszę ostrzec przede wszystkim przed gałązkami .Na papuzim forum znalazłam ,że są trujące dla papug ,ale nie wiem jak dla szczurów :/ (jeśli była o tym mowa przed moim postem to przepraszam ,ale temat trochę długi i nie jest łątwo zapamiętać wszystko co się w nim znajduje :) z góry przepraszam)
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Lista trujących roślin

Post autor: Savash »

A skrzydłokwiat???? Bo dostałam sadzonkę w prezenicie. Dla kotów nie jest trujący, a dla szczurów?
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
martusia7377
Posty: 132
Rejestracja: pn cze 12, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: Tczew k.Gdańska

RE: Lista trujących roślin

Post autor: martusia7377 »

A co myślicie o ananasie, a raczej o jego liściach??
Sam owoc pewnie jest trujący dla samców.

Obcięłam całą koronę, wsadziłam do ziemi i sobie rośnie. Może za kilka lat wyrośnie mi nowy ananas;p To jest moja jedyna roślina w pokoju, a ciury nie mają do niej dostępu:-)
"Ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, mają zakłócone relacje z ludźmi.
Możemy ocenić serce człowiake po tym, jak traktuje zwierzęta." -Immanuel Kant
Biedrzyk
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 29, 2007 12:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Lista truj?cych ro?lin

Post autor: Biedrzyk »

Co do czosnku - nigdy nie czytałem nigdzie, aby był trujący, spotkałem się natomiast z zaleceniem, aby podawać go tylko w niewielkiej ilości.
Groch oraz morele i brzoskwinie - zgadzam sie absolutnie z tym co napisała Mycha.
Pokrzywa - jestem bardzo zdziwiony, bo spotkałem się z tym, ze jest bardzo pożyteczna. Nie tylko w naparach, czy herbatkach, ale także jako jedno z ziół, które mozna podawać. Kłopot w tym, ze nie wiem co można podawać.. Liście?? Może ktoś kompetentny poradzi..
Poprosze jeszcze o poradę odnośnie ziemniaków. Czy to prawda, że moga szkodzić? Bo nasze ogonki bardzo je lubią..
Tosia, Nitka, Isia, Sułka -nasze ogonki
Duszki:(( Fredzia, Inka, Jadzia
Awatar użytkownika
Nya
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 24, 2006 8:33 pm

Odp: Lista truj?cych ro?lin

Post autor: Nya »

Hmm... ziemniaki są chyba szkodliwe tylko na surowo ;) nawet dla ludzi ;)
"I wonder how winter will be with a spring that I shall never see..."
Awatar użytkownika
Irenka21
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: Gdynia - Olsztyn

Odp: Lista truj?cych ro?lin

Post autor: Irenka21 »

Ja moim ogoniastym dawalam groszek koonerwowy, zajadaja sie nim bez opamietania. Zanurzony jest on w puszce w wodzie z weglowodanami. Jest on troche tuczacy, ale zjadly go juz naprawde sporo i nic im nie jest...
Irenka21
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: Lista truj?cych ro?lin

Post autor: huka »

Oj,groszek konserwowy raczej nie jest obojętny dla zdrowia ogonków!Zawiera dużo soli.
Ja moim gotuję mrożony.Też go uwielbiają.
grina
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:39 pm

Re: Lista trujących roślin

Post autor: grina »

Witam.

Czy dałoby się dorzucić coś do listy? Może Pan Moderator mógłby? :)

Zroślicha stopowcowa, łac. Syngonium podophyllum - roślina parząca, powoduje uszkodzenie komórek ciała, ból, pieczenie

To jest coraz bardziej popularna roślina doniczkowa. W małej ilości nie jest dla szczura zabójcza - zresztą dużo nie zje, ze wględu na piekący smak, ale lepiej uważać!

Pozdrawiam
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Cyklotymia »

Ktoś może wie jak nazywa się fachowo roślina "cytrynka", dość popularna roślina doniczkowa (często spotykana w szkołach, biurach i innych instytucjach), która po potarciu liści wydziela charakterystyczny zapach? Mój szczur wyrwał się pod moją nieobecność z klatki i zdewastował doniczkę z tym kwiatem i muszę sprawdzić, czy nie jest trujący...
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Cyklotymia »

Obrazek

To jest ta roślinka... Tzn w tej bardziej zdemolowanej doniczce był jeszcze kaktus.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”