"Fajne chłopaki" :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: Newbie8 »

Beneczek mnie martwi. Od kilku godzin nie zrobił kupy. Ma też lekką opuchlizne na wysokości siusiaka po prawej stronie. Wymasowalam mu brzuszek i dałam zaparzone siemię lniane i czekam na boki.

Ponadto chłopaki elegancko zaczęli pozbywać się szwów. Ziomeczkowi został tylko jeden, Benio ma jeszcze dwa. Na szczęście rany zdążyły się już ładnie zasklepić i nie dlubią sobie w workach.

Jutro jedziemy na kontrole
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: Newbie8 »

Benio się odblokował. Zrobił wieeeeelką kupę >:D
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: Newbie8 »

Chłopcy po kontroli, wszystko w porządku. Pani doktor się zmartwiła że cześć szwów sobie wygryźli. Ale w mojej ocenie wyglądają bardzo dobrze. Nie próbują sobie grzebać głębiej w workach, a nie ma co ukrywać że w taką pogodę nitki w ciele mogą uwierać
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: cane »

Nitki w ciele uwierają w każdą pogodę, zwłaszcza po paru dniach jak już rana zacznie się zasklepiać ;D.
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: Newbie8 »

Cane, ciężko mi to potwierdzić, bo jedyne nitki miałam w dziąsłach, po wyrwanych zębach :-P
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: cane »

Ja miałam, po porodzie ... Wstyd przyznać, ale tak ciągnęło/swędziało/wkurzało/przeszkadzało, że sama sobie połowę szwów wyjęłam >:D .
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: Newbie8 »

Hahaha to szczurakom tym bardziej nie ma się co dziwić :-P a dla Ciebie kochana wielki szacun za wyciąganie szwów. Tym bardziej jeśli nie miałaś cesarki ;-)
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: cane »

Nie, cesarki na szczęście nie miałam [chociaż ci podli lekarz całą ciążę znajdowali powody, łącznie z zabójczym tętnem Młodego na parę godzin przed porodem... chyba tylko dzięki moim modłom Młody zwolnił ::) ]. A że jeden "zwykły" poród za mną to i teraz do cesarki się ze mną pchać nie będą ;). Przynajmniej znowu w godzinkę PO będę już na nogach :P.

Swoją drogą z mojego doświadczenia wynika, że szwy w innych miejscach [na nodze, na ramieniu itp.] mniej swędzą i wkurzają... Ciągnąć też potrafią dość mocno, podobno dość szybko mi rany zrastają i dlatego tak mnie to wkurza [to czuć dopiero jak zacznie się bliznowacenie, u mnie już po 2-3 dniach]. Ale samo ciągnięcie to pikuś w porównaniu z tym swędzeniem i.... uwieraniem ::) .
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: dominiszka »

Fuuuuu, weźcie nie mówcie o wyciąganiu szwów bo aż czuję ten uczuć przeciągania nitki przez ciało... Nope, nigdy nie miałam szwa xD

Newbie, jak chcesz to możesz profilaktycznie "posmarować" chłopaków Octeniseptem (psiknąć na gazik i gazikiem na ciałko) a jeśli zaczną się babrać to użyć mocniejszego, Rivanolu :D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: cane »

Dominiszka nie przesadzaj, to nie jest takie straszne uczucie ;)... Raczej olbrzymia ulga jakby ci wyjątkowo wkurzającą drzazgę wyjmowano ;D . Tylko sam szew nie boli tak jak drzazga oczywiście.
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: Newbie8 »

Dominika, nie chce czymkolwiek ich maziać dopóki nie będzie takiej konieczności. Póki co ran sobie nie narobili więc nie chcę kusić losu. Wiadomo, nowe zapachy na ciele zachęcają do dokładnego mycia, czasami również przy użyciu ząbków.

Cane, w takim razie podziwiam. Nie wyobrażam sobie wyciągania nitek z tych miejsc. Ale ponoć po porodzie spojrzenie na wiele rzeczy się zmienia :-P
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: Newbie8 »

A od chirurga moich chłopców usłyszałam, że w przypadku rozbabranych ran po zabiegach nie jest dobrze używać środków typu rivanol. Ufam mu, gdyby coś się złego zadziało (tfu, tfuuuu) po prostu pojadę do lecznicy
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: Newbie8 »

Ziomek wyjął sobie ostatni szew. Ale nie wygląda jakby w ogóle był ciachany ???
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: dominiszka »

Aaa, ja o Rivanolu dowiedziałam się tu, na forum. Octaniseptu używam do pielęgnacji jakichkolwiek "ranek" na skórze, przede wszystkim na własnej (piercing) i przy martwicy Abi (przy łączeniu ktoś jej wyrwał strupa, oczyszczam rankę raz dziennie i dzisiaj -trzecie czyszczenie - rana jest o 75% mniejsza).

Ale skoro mimo wyjęcia szwów (Ziooooomek ::) łobuzie) nic się nie dzieje to nie masz się co martwić ;D

Masz jakąś fotkę tych "szwów" czy ich pozostałości? ;D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fajne chłopaki" :)

Post autor: Newbie8 »

Pozostałość szwu leży w klatce :-P zdjęcia worków spróbuję zrobić wieczorem jak upał minie, jak się uda to wrzucę. Śmiesznie wyglądają, mieli ogromne jajca (po ok 15-20 gram) a teraz taką obwisłą skórę tylko mają :-P
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”