pazurki

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szninkiel
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 04, 2004 5:19 pm

pazurki

Post autor: szninkiel »

Moja szczurka byla chora na padaczke i ciagle w trakcie atakow zrywala sobie pazurki. Absolutnie nie dawala sie do nich dotykac, wiec albo czekalam az odpadna, albo szlam do weta, ktory szybko i w miare bezbolesnie je usuwal.
alusia
Posty: 35
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 11:37 am

pazurki

Post autor: alusia »

ja mojemu sie nie moje obcinac, daje mu przysmak i "wła la" reszta idzie jak po masle :D
jak robilam to ostatnio to juz "pewnie" wiedzial o co chodzi. zjadl szybko, spojzal sie na mnie jakos tak dziwnie....i zwial...ale i tak zrobilam swoje :D
Szczur tak samo jak pies, potrafi odwdzieczyc sie za milosc do niego:*
witch
Posty: 147
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:39 pm

pazurki

Post autor: witch »

Po ostatniej wizycie u weta przy obcinaniu pazurkow Pyziak tak mi dal popalic(wskakiwanie wetowi na kark,wplatywanie sie w moje wlosy,a potem siedzenie pod bluzka 6 godzin bez ruchu)ze obiecalam sobie-nigdy wiecej.Wczoraj zdobylam sie na to,zeby obciac malej pazurki samodzielnie.Najpierw ja wykapalam,zeby zmiekly i z trzesacymi sie rekami wzielam nozyczki do reki.I wiecie co?Nie bylo tak zle-przezylysmy!Moj Pawel trzymal ja na rekach,ja robilam co mialam robic i wszystko poszlo gladko,bez zadnych atakow paniki(przynajmniej z jej strony)Ale boje sie pomyslec co bedzie przy Gilotynie,bo to jest taki charakterek,ze....strach sie bac :lol2:
Moje Bable:Gilotyna-imie wprost proporcjonalne do sposobu bycia,Luna i Histeria-dwa uszaste smierdziuszki
Za Teczowym Mostem:Szczurencjusz,Pyzunia-nie znajde juz takiego cudnego Ogonka.Nigdy.
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

pazurki

Post autor: Ratata »

Ech, a nie lepiej zapewnić szczurasowi możliwość naturalnego ścierania pazurków(poprzez bieganie po podłodze, wspinanie się po gałęziach, itp.?) Chyba, że masz wybitnie nieruchawego zwierzaka...
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
witch
Posty: 147
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:39 pm

pazurki

Post autor: witch »

Ruchawa to ona jest,i to az za bardzo,ale u mnie na podlodze sa tylko dywany.Dziewczyny maja galezie w klatce(z drzewa owocowego)ale one wspinaja sie tylko po naszych spodniach,wiec musialam wziac sprawy w swoje rece:/
Moje Bable:Gilotyna-imie wprost proporcjonalne do sposobu bycia,Luna i Histeria-dwa uszaste smierdziuszki
Za Teczowym Mostem:Szczurencjusz,Pyzunia-nie znajde juz takiego cudnego Ogonka.Nigdy.
mademoiselle
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 26, 2006 12:15 am

pazurki

Post autor: mademoiselle »

moja malutka niestety taz nie ma jak scierac pazurków :/ jeszcze ja oswajam i nie chce puszczac po mieszkaniu, na razie zna tylko moje kolana i duze łóżko w moim pokoju, a skubana ma pazurki jak male szpileczki i mam wrazenie ze wbijanie ich w moja reke ewidentnie sprawia jej przyjemnosc ;) nie chce ingerowac w nature ale chyba bede musiała je troszke skrócić
Ze mna Amelka Obrazek
Mój mały aniołek: Rejdi [`] Obrazek
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: pazurki

Post autor: Czerwonaona »

Ja nie chce nic mówić ale jestem tak zdrapana,że wyglądam jakbym na wojnie była i po krzakach w okopach sie turlała:)Spindrają sie po mnie jak po drabince tak wizualnie nie wyglądają na długie ale po mnie widac,że czas sie za to zabrać chyba,że zaczne je brać w kombinezonie narciarskim hehe:)Kurde tyle,że ja sie boje za to zabrać hmm wsumie królikowi obcinał to tu tez powinnam dać rade tyle,że kroliczek miał większe łapki:-/
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
kasiulka
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 29, 2006 3:22 pm

RE: pazurki

Post autor: kasiulka »

aaaa!! właśnie obcinałam szczurkowi pazurki a on wyrwał wyrywał się trochę więc pomagała mi mama i niczego nieświadoma ucięła szczurkowi za daleko pazurek i troszkę krwi poleciało.. ;(
samo się zagoi czy trzeba pomóc??
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: pazurki

Post autor: Afri »

hmm... do weta z tym.... może wystąpić zakażenie krwi, więc do weta biegusiem!
....
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: pazurki

Post autor: limba »

kasiulek. zdezynfekowac paluszek najlepiej rivanolem. Jesli krew dalej leci, zawinac w chusteczke i przytrzymac (jesli sie da). Paluszek do obserwacji. Na 99% spuchnie. Jesli opuchlizna nie zacznie schodzic po ok 3 dniach to do weta.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
kasiulka
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 29, 2006 3:22 pm

RE: pazurki

Post autor: kasiulka »

ale to strasznie nie krwawiło... zaraz przestało (prawie odrazu) a pazurekprzemyłam wodą bo na więcej szczur nie pozwolił
a teraz paluszek nawet nie jest spuchnięty
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: pazurki

Post autor: Afri »

Przemyj Rivanolem, koniecznie. Mój śp. chomik umarł na zakażenie krwi i ranka w ogóle nie wydawała się straszna... a jednak
....
kasiulka
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 29, 2006 3:22 pm

RE: pazurki

Post autor: kasiulka »

a może być coś innego niż Rivanol??
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: pazurki

Post autor: Afri »

Dokładnie to nie wiem, ale rivanol jest najbezpieczniejszy....
....
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: pazurki

Post autor: Czerwonaona »

ja wczoraj moim robiłam mianiciur,wprawy nabrałam niezłej:)Moje pieszczochy moga teraz po mnie biegać bez nie miłego uczucia jakiego doznawałam jak te małe igiełki się we mnie wbijały.Apropo pazurków moja jedna szczurcia non stop sobie jakiegos oberwie zazwyczaj riwanol pomaga i obywa się bez problemów.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”