[INNE] przebialczenie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Strupy na skórze.

Post autor: Nue »

To zgrubienie po zastrzyku to była martwica, na takie trudno gojące się, duże rany dobrze sprawdza się chitopan (u weta).
A te strupki na grzbiecie to może być przebiałczenie - jeśli podajesz zwierzakowi często jogurty, jajka, mięso, ser. Wtedy trzeba te produkty bardzo mocno ograniczyć i powinno pomóc po 1-1,5 tygodnia.
Szczur może mieć też pasożyty, wtedy wet powinien podać ivermektynę.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupy na skórze.

Post autor: Paul_Julian »

Żeby zapobiec martwicy powinno sie zastrzyk rozcieńczyc solą fizjologiczną -powiesz o tym lekarzowi , to będzie wiedział jak to zrobić .
Na strupki cięzko poradzić , mozna smarować natłuszczajacą mascią , albo witaminową , i nie skubać , bo to głębokie zwykle . Ja swojej delikatnie odcinałem cązkami kawałeczki strupka (te , które same odeszły od skóry) po to , zeby sama nie zahaczyła i nie zerwała całosci strupa . Leczy sie niestety paskudztwo dośc długo i zostają łyse placki.
U mojej Śniezynki po zastrzyku zrobiła sie bardzo głęboka martwica i uciskała jakiś nerw co poskutkowało poczatkiem zaniku mieśni w tylnej łapce . Na szczescie w miarę jak martwica się zmniejszała , łapka wracała do formy ( do tego codziennie masowalismy łapkę ) .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: Strupy na skórze.

Post autor: idealnakombinacja »

Dzięki ;) dobrze w końcu dowiedzieć się co to było ... kiepscy weterynarze tu u mnie są ... ale z tego co czytam, to mogę jakoś sama temu zaradzić ? kupiłam wapno i vibovit, trochę witamin mu przybędzie ... i od dzisiaj koniec z serem ;) trochę będzie trudno .. jest strasznie wybredny. Mam nadzieję, że mu się poprawi. W sobotę do domu przybędzie Julian ;) myślę, że do czasu łączenia Tosiek będzie już cacy ;)
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupy na skórze.

Post autor: Paul_Julian »

U kazdego weta powinna być ivermectina i tym wystarczy raz psiknąć . Nawet wet nieszczurzy bedzie wiedział . To podziała na swierzb. Jesli strupki są wieksze i łatwo odpadają "wyrywajać" kępki włosków - to moze być grzybica . ale bardziej prawdopodobne , ze to swierzb . Zajrzyb w dział chorób , żeby zobaczyć w temat o grzybicy i swierzbie :)
Nie daj sobie wcisnąc Frontline ! To jest trujace dla szczurków .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: Strupy na skórze.

Post autor: idealnakombinacja »

wiem wiem, ze świerzba mnie już leczyli ... znaczy ... ciurki mi leczyli ;) ale nie chcę do weterynarza ... może jestem złą panią dla Tośka ... ale sama też omijam lekarzy ... a Antek na prawdę się stresuję. Dam mu jeszcze kilka dni ... zobaczymy czy się poprawi po odstawieniu białka i podawaniu witamin ;) jeśli nie ... no to chyba nie będę miała innego wyjścia ... będę musiała odwiedzić weta ...
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Strupy na skórze.

Post autor: Nakasha »

Szkoda, że się stresuje, ale pasożyty mocno osłabiają organizm i same z siebie nie znikną. Potrzebna jest ivermektyna - każdy wet wie co to jest i jak to podać ;). Można w zastrzyku lub na skórę, a po 10 dniach należy powtórzyć dawkę - i tak co 10 dni aż do wybicia pasożytów.

U weta można też kupić maść przyspieszającą gojenie się strupków, również każdy wet powinien takie mieć.

Dobrze jest ograniczyć białka, ale tak czy siak warto jak najszybciej podać chociaż 1 dawkę środka przeciwpasożytniczego. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupy na skórze.

Post autor: Paul_Julian »

Ty mozesz omijać lekarzy , ale Twój ogonek nie . Bo on ma tylko Ciebie , sam nie podrepta do lekarza , nie poskarzy sie na ucho co mu jest . Poszukaj weta w okolicy , który jest dobry i szczurkowy .
Też nie lubię latać po lekarzach nie tylko szczurkowych , ale jak trzeba to trzeba . Im szybciej tym lepiej , a szczurki sa delikatne . Delikatniejsze od nas .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: Strupy na skórze.

Post autor: idealnakombinacja »

Tosiek ma się dobrze ;) Strupki ? są, ale chyba trochę maleją. Wygląda całkiem nieźle, sierść odrasta w miejscu gdzie wcześniej miał ranę ;) jest trochę fioletowy od pioctaniny ... powiedzmy, że to tak miało być ;P Vibovit bierze, wapno pije chętnie ;) poczekam jeszcze kilka dni, jeśli będzie coraz lepiej, to chyba odpuszczę mu wizytę u weta, jeśli nie ... po świętach pójdziemy na wizytę ... brr.
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: Strupy na skórze.

Post autor: idealnakombinacja »

Uwaga, właśnie wróciłam z Antonim od weta ... stwierdził, że może być to świerzb ... a ja nie jestem co do tego przekonana ... no ale dobra, uznajmy, że on się lepiej zna. Podał zastrzyk za ( o Boże ! ) 35 zł ... za 5 dni drugi ... może był wliczony w cenę poprzedniego ? w życiu nie widziałam tak drogich zastrzyków ... Ponoć jutro powinien przestać się drapać ... mam dziwne przeczucie, że wcale mu nie pomoże ... Byl przynajmniej bardzo sympatyczny, obejrzał go i zainteresował się. Pomimo ograniczenia sera i zwiększenia ruchu ... Tosiek dalej waży 0.5 kg ... gruubas ;)
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Strupy na skórze.

Post autor: Nakasha »

O bogowie to co ten wet Wam dał? :o Ivermektyna jest o wiele tańsza...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Strupy na skórze.

Post autor: Nakasha »

A kolejna dawka powinna być po 10 dniach, to taki jest cykl rozwojowy świerzbowca...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: Strupy na skórze.

Post autor: idealnakombinacja »

i coś mi nie pasowało ... wrr, jestem zła ... Tosiek zestresowany, ja się denerwuje, tato też bo znowu portfel musi wyciągać ... nie lubię weterynarzy ...
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: Strupy na skórze.

Post autor: idealnakombinacja »

może miał troche racji ? mówił, że dzisiaj przestanie się rapać .. śpi od pół godziny ... zwykle ze snu wyrywało go swędzenie ... a teraz nic, śpi i śpi ... oby oby oby ;P
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupy na skórze.

Post autor: Paul_Julian »

Kciukamy! Dobrze , ze chociaż podziałało.
Jak będziesz u tego weta , popros żeby Ci napisał nazwe tego specyfiku . Nie przejmuj sie , powinien dać bez gadania , a jak coś to powiesz , że masz do tego pełne prawo .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: Strupy na skórze.

Post autor: idealnakombinacja »

ekhm ... może drapie się mniej ... ale ciągle się drapie ... niby wczoraj miał przestać ...
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”