[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Beeata »

nie uwazasz ,ze powinnas ja uspic? Ona sie dusi prawdopodobnie ,to okropna smierc:(((( Idz z nia do weterynarza ,niech poda jej narkoze a pozniej ostatecznie ja uspi ,niech sie biedactwo nie meczy!!!
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: krwiopij »

a moze daloby sie wezwac weterynarza do domu? to oszczedziloby kofi stresu i strachu... moglaby odejsc bez bolu we wlasnym domu...
:(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: moni »

Mam teraz dylemat.
Zjadła przed chwilą ogromną wręcz ilość truskawkowego serka homogenizowanego.Zlizała z palca sporo masełka, przeszła się po klatce i wdrapała na nią z dawną zwinnością.Tak jakby chciała pokazać,że wszystko jest ok.
Poczekam jeszcze.Zobaczymy.
Idę zaraz do sklepu po następny serek,bo ten się już skończył.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
nan
Posty: 88
Rejestracja: sob lip 17, 2004 4:19 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: nan »

Moni...Moja Gini mniej-wiecej w takiej samej sytuacji, tez juz nie mozna pomoc...Choc ja jednak wciaz mam nadzieje na stan przewlekly... Malutka moja tez apetyt ma sredni, oddycha fatalnie i w ogole...Nie chce jej usypiac. I rozumiem Ciebie, taka decyzje kazdy sam musi podjac. Ale w zwiazku z tym moze tez warto jej jednak do konca podawac sterydy? My tak zdecydowalismy. Gini oddycha zle mimo tego, juz nic na to nie pomaga. Ale czuje sie znosnie, no i je. Walczy i widac po niej, ze wciaz chce zyc. Moze pogadaj o takim rozwiazaniu z wetem?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

nan&s-ka: Lunek, Twiggy i Ukochana Gini za Teczowym Mostkiem...
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: moni »

Sterydy jej nie pomagają.Ani trochę.Cały czas dostaje Diprophylinę.To też nie pomaga.Drb Wojtyś powiedziała, że nie ma sensu szprycować ją lekami skoro i tak nawet minimalnej poprawy nie widać.
Przytłacza mnie ta bezsilność.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
nan
Posty: 88
Rejestracja: sob lip 17, 2004 4:19 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: nan »

:( nie wiem, co powiedziec...rozumiem, ze sterydy nie pomagaja na pluca i oddech- nam tez nie :( ale troche pomagaja na apetyt i ogolne samopoczucie...Ale dr wojtys wie wszak lepiej, chce dla Koffi dobrze i umie ocenic, co jest dobre...Eh, Monis Slonko- trzymaj sie...
ObrazekObrazekObrazekObrazek

nan&s-ka: Lunek, Twiggy i Ukochana Gini za Teczowym Mostkiem...
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: GoHa »

Eh... a ja z perspektywy czasu uwazam... ze czasem trzeba sie zdecydowac na "ten" krok... Moj Qubus z trzema wielkimi guzami, biegunka ciagla od kilku dni... pomimo ze jeszcze mogl chodzic, skladal sie z samych kosci i guzow... dzis nie zaluje juz ze pozwolilam mu odejsc... :( ;(
Dobrze jest być kochanym... :)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: moni »

Nie wiem po czym poznać,że cierpi.Ta granica w pewnym momencie się rozmywa.
Nic ją nie boli.Nie piszczy przy braniu na ręce.Tylko te problemy z oddechem.
Dzisiaj sporo zjadła w porównaniu z ostatnimi dniami.Było to ok 1,5 łyżeczki gerberka.Może nawet trochę więcej.Poruszała się trochę,ale trochę to było wymuszone sprzątaniem w klatce.
Z inhalacji zrezygnowałam.Mała wpada w panikę jak przykrywam klatkę ręcznikiem.Stresuje ją to (wcześniej tak nie reagowała).
Nie wiem kiedy przyjdzie ten moment na decyzję.Boję się tego.Mam bardzo złe wspomnienia z usypiania poprzedniego szczura.Uśpiłam wtedy szczura,który kwalifikował się do leczenia.Ciężko mi...
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: krwiopij »

poki mala je i pije - chce zyc... i trzeba jej na to pozwolic... kiedy jednak nie bedzie juz chciala niczego przyjmowac - trzeba bedzie podjac decyzje, czy pozwolic jej odejsc samej, czy skrocic jej walke i jej pomoc...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: oliwi@ »

poważnie sie popłakałam jak przeczytałam to co napisałeś :( naprawdę cieszę się że potrafiłeś tak z tym wszystkim sobie poradzić, że byłeś ze zwierzakiem do końca... podziwiam Cię za to... I za co jeszcze bardziej podziwiam, to to że nie poddałeś się i dalej chcesz dawać miłośc następnym ogoniastym... skłądam kondolencje i jednocześnie gratuluję
Edguy
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 16, 2004 8:57 am

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Edguy »

Potraktowalem go jak czlonka rodziny ( w zasadzie nim byl ) a nadewszystko byl na specjalnych zasadach, w koncu to zwierzatko, ktoro nie powie ci co go boli, co mu dolega itp. Dlatego wymaga szczegolnej opieki. W tym momencie mam pod opieka juz : Kubusia i Shive i planuje zakup jeszcze jednego samczyka , wiec zobaczymy co z tego wyniknie :D . Dziekuje za kondolencje i pozdrawiam :) .
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: moni »

Korzystając z pobytu Kofi na spacerku pstryknełam jej kilka fotek.Wstawiłam do albumu razem ze zdjęciami reszty ogonków.Zapraszam do oglądania.Pierwsze zdjęcia są robione już podczas choroby.Ostatnie jak była jeszcze okazem zdrowia.

Kofi teraz wspieła się na tylne łapki i przednimi opiera się o ścianę.Widocznie ułatwia jej to oddychanie.Stoi tak już dobre 15 min.Przykry widok...
Na kolację wsuneła całkiem sporą ilość gerberka z czego jestem bardzo zadowolona
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: IVA »

Tak jak napisała Krowiopijka, póki mała je i pije trzeba byc dobrej myśli i dac jej szanse. A kiedy cierpi, to widac po oczach, one mówia wszystko ale ogonki walczą praktycznie do końca. Kiedy sie poddają najczęściej nie ma juz nawet czasu zeby pojechac do weta.
Trzymajcie się.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: moni »

http://szczury.org/album_pic.php?pic_id=540

Zdjęcie zrobione rano.Tak bidulka stała całą noc.I stoi w dalszym ciągu.
Przestała jeść :(
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
nan
Posty: 88
Rejestracja: sob lip 17, 2004 4:19 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: nan »

Kofi taka podobna do mojej Gini...Moja Mala tez duzo czasu spedza oparta lapkami o cos, ewentualnie przeciwnie- w lepkiem zwieszonym z poleczki. Widac tak sie im latwiej oddycha... Eh, nie wiem sama, co pisac...
ObrazekObrazekObrazekObrazek

nan&s-ka: Lunek, Twiggy i Ukochana Gini za Teczowym Mostkiem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”