Enciakowy zwierzyniec

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Wąglik ma guza w brzuchu.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Eve »

o cholera .. >:(
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: valhalla »

Kurczę :( Oby to nie było nic groźnego!
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Szczurzy Magik - Piasecki - powiedział, że to raczej nie nowotwór, bo mu nie pasuje. Jako, że Wąglik był kastrowany w lipcu, powiedział, że to może być odczyn po kikucie powrózka, po niciach, ropień, jest ładnie otorbione, ok. 1,5-2cm średnicy, luźne, dosyć 'chodzi' w brzuszku - co już zresztą stwierdziłam nie tylko ja, ale i Tygrys, jej chłopak, tahti... (sami weci ::) )
Wąglik przechodzi na antybiotyki, jeśli będzie rosło - pod nóż. Jeśli nie, to może i do końca życia z nim chodzić, a lepiej nie ruszać. Za tydzień ma go znów obmacać.

Nie wiem, za co bym miała go zoperować, ponieważ z pieniędzmi u mnie bardzo, bardzo krucho, ale póki co i tak odetchnęłam. Prawdę mówiąc, wczoraj spanikowałam, bo przypomniał mi się Szwagier tahti i jego wielki, wrośnięty guz na jeitach... I jak się szczur dosłownie skończył w ciągu tygodnia...

Wąglik niepomny moich trosk podkrada mi smakołyki i rozdaje buziaki.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: unipaks »

Ja z życzeniami, a tu taka mrożąca krew w żyłach wiadomość... :-\
Najlepszym chyba na teraz prezentem urodzinowym od Wąglika byłoby, żeby szczurasek całkowicie zdrowym się okazał - więc o to go ładnie prosimy, a Tobie życzymy sto lat w zdrowiu i szczęściu pośród tej kochanej ludzko - szczurzej rodzinki! :-* :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Eve »

Kochana E. życzę Ci z całego serca takiego zadowolenia z macierzyństwa jak pierwsze spojrzenie na córę, żebyś zawsze odnajdywała równowagę nawet jeśli Cię będzie wyprowadzać z tej równowagi.
Żebyś miała ten uśmiech w oczach co go masz ilekroć Cię widzę i utrzymuj swoje poczucie humoru na tym samym poziomie, bo to przez życie łatwiej trochę iść.
Życzę Ci również .. i sobie także, żeby wreszcie pojawił się jakiś solidny pisarz polski wiadomego nurtu ;) I żeby na uczelni szło gładko, bo to że, kiedyś będziesz w rubryce " weci polecani" to jest dla mnie oczywiste.
I jeszcze drobnostka .. totalnie odjazdowych przyjaciół, którzy zadbają żebyś się nigdy nie nudziła ! ;D
I mamę swoją ode mnie pozdrów i ucałuj bo to również jest Jej święto :-*

( Tygrys, wesołego terrarystę i Pan od Naleśników - też ucałuj :-* )

Buzi kochana ! :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: IHime »

Entreen, życzę Ci, żeby Wąglik bez problemu pozbył się paskudztwa i żebyś nie musiała się o niego martwić. Sto lat, kochana! :-*
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: valhalla »

Wąglik chyba lubi straszyć ;) Myślę, że będzie wszystko dobrze u czarnego diabełka. Codziennie oglądam te ostatnie fotki na poprawę humoru i nie mogę się napatrzeć na chłopaków :)
I wszystkiego dobrego dla Ciebie :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Wąglik zmacany ponownie - póki co paskudztwo stoi w miejscu, jeśli będzie rósł, trzeba ciąć. Wąglik był ze mną na zajęciach (i potem wykładzie) u Piaseckiego - jest bogatszy o wiedzę o papugach i chorobach układu oddechowego małych ssaków :). Chociaż to pierwsze przespał mi na brzuchu... :P

Ostatnio już nie tylko skokami podąża za moją stopą (zwykle, jak im czyszczę klatkę, krążę tu i ówdzie, głównie w kierunku łazienki... pozwoliłabym mu iść ze sobą, ale pod wanną jest dziura, która nie wiadomo gdzie prowadzi i...) Często-gęsto wskakuje mi na ramię i siedzi - częściej niż reszta. Zrobił się takim moim miśkiem... A kiedy ostatnio poczułam na karu delikatne iskanie, a potem jeszcze delikatniejsze buziaczki na policzkach i szyi, też nie musiałam się długo zastanawiać, kto to... :D
Inna sprawa, że patrząc po forum odnoszę wrażenie, że często szczury niedługo przed odejściem - miesiąc, dwa, trzy - zaczynają zdradzać ogromne przywiązanie do właściciela... Ale staram się nie schizować... ::)

Piksel się S P A S Ł. O ile Speedy jest wręcz chudy, Mikrob zawsze był krępy (on ma taką budowę i już dawno się z tym pogodziłam - bo tłusty nie jest), Drobnoustroje nigdy duże nie były... O tyle Limfocyt ma troszkę tłuszczyku, a Piksel... No Piksel robi się po prostu tłusty ::), I wygląda komicznie - mały, wciąż nieduży i młodzieńczy pyszczek przy wyrośniętym ciele dużego szczura ;D.

Zrobiłam kilka zdjęć. Ja znajdę chwilę - wrzucę.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: valhalla »

No właśnie tak coś po ostatnich zdjęciach czułam, że Piksel gruby, ale nie rzuca się kamieniami, mieszkając w szklanym domu :P

A z Wąglikiem to pewnie po kastracji taki kochany się zrobił. Nie schizuj :P Nie mam doświadczenia z tym zjawiskiem "kochania przed śmiercią", bo ostatnie moje dwa szczury, które odeszły, kochały mnie od początku. Ale wydaje mi się, że powodów może być mnóstwo, więc się nie bój.

Limfocyt ma trochę tłuszczyku? Popatrz, a ja myślałam, że ten miot nie tyje :P Mlekołak ważył ostatnio 564g, ale on jest najdłuższy ze wszystkich szczurów, więc waga wydaje mi się prawidłowa.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Eve »

E. ;D
Przyprawiłaś mnie o śmiech nieogarnięty .. wyobraziłam sobie że Wąglik po mądrych wykładach będzie przychodził i jak Simon Cat i pokazywał że ..go drapie w gardełku - bo pusto ! ;)
A Piksel się nie spasł tylko rośnie ::)

Czekam na foto ..oj czekam ! :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Było ważenie!

Mikrob - 499g
Speedy - 480g
Arya - 298g
Limfocyt - 545g (:o! Wiedziałam, że jest przy sobie, ale jest też długi - wygląda szczuplej niż Piksel)
Piksel - 494g
Wąglik - 375 ::) (cóż, zawsze był nieduży...)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: ol. »

No co też ja tu o Wąglictwie czytam ; / Przynożność, naramienność, a nawet pęd do wiedzy - do pozłoty, ale twory jakieś !?
Nie nie i nie ! kciukam za dematerializację czymkolwiek by nie były !

Co do ważenia to może Piksel jest z gatunku tych młodzieńców co dopiero w wiek męski wchodząc nabierają muskulatury ? Pamiętam jak humbakom się rosło, był taki moment, że główka sobie a korpusik sobie - w skali razy dwa, tyle że to ciut prędzej było...
Hmm... ::) - nie wiem czy obecny Hugonek jest osobą do której powinno odnosić posturę innych, jednak jeśli jest - Twoi chłopcy mają jeszcze luzy :P
A w ogóle widzę, że urocza sąsiadka niejako włączona do stadka :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: valhalla »

To Limfocyt podobnie jak Mlekołak - ostatnio przy ważeniu było 564g :)
Długie z nich szczurasy, wyjątkowo - ja nie wiem, czy Mlekołak nie jest równie długi jak moje aguty (tylko one grube, a on nie).
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: valhalla »

A Piksel to już jest MEGAPIKSEL ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”