Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: odmienna »

do Astharte: z poczucia obowiązku wobec Twoich Okruszków- znajdź rzeczywiście chwilę czasu, by przeglądnąć ten temat. Jest tu sporo mądrych, rzeczowych argumentów ale są też wypowiedzi, które wyjaśnią Ci, dlaczego, na Tym Forum, przyznanie się do kupienia szczurka w sklepie, czy w ogóle w jakimś „niejedyniesłusznym” miejscu, stawia Cię w sytuacji niemal takiej, jakbyś wykupiła żydowskie dziecko z getta- musisz się z tym ukrywać, bo jedni cię rozstrzelają a drudzy obwinią, że uczysz nazistów robienia interesów.... bardzo Wszystkich przepraszam za drastyczność tego porównania, ale naprawdę warto się zastanowić, czy tak zupełnie bezpodstawnie nazwano nas tu już „ ....sektą”...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Nakasha »

Tak, ale kupowanie w zoologu napędza popyt, powoduje cierpienie zwierząt i jest pójściem na łatwiznę... Uświadamianie tego jest bardzo ważne.

O wiele lepiej adoptować - ciągle MNÓSTWO szczurków szuka domków. Stwierdzanie, że zamiast kupować, lepiej jest pomóc, to sekciarstwo? :-\
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Astharte »

Dobrze, nie ma sprawy, możemy zaadoptować jakąś szczurzyczkę, ale jakbyście nie zauważyli to wszystkie są z północy Polski, a z Krakowa jest KAWAŁEK drogi do Poznania chociażby. To raz, a dwa, w pobliżu nie ma żadnej hodowli, jedyna jaka była została zamknięta rok temu. Po trzecie, w grę wchodzi tylko samiczka, a do tej pory wszyscy mają same samce.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alken »

ale można zorganizować transport przecież, do mnie szczura z warszawy będzie jechać na przykład.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Astry »

W Krakowie jest dość dużo adopcji, z tego co zauważyłam często się pojawiają, a jak nie w Krk do np we Wrocławiu :P
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Astharte »

Patrzymy codziennie odkąd jesteśmy tu na forum po różnych stronkach i póki co nic nie znaleźliśmy. Więc może zamiast iść na łatwiznę i jeździć po nas to jak masz informację o takich adopcjach to daj znać, bo może my źle szukamy.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: merch »

zobacz na stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Astry »

To dobrze, że szukacie, ale z tym jeżdżeniem to chyba nie do mnie :P. No właśnie, ostatnio na SPS widziałam jakieś labiki chyba z Krakowa.
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alken »

jest na przykład w mysłowicach panienka, to tylko 70km.
no i powtarzam jeszcze raz- można znaleźć szczurkom transport, w większych miastach to żaden problem, ciągle ktoś gdzieś jeździ.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Nakasha »

Tak, są albinoski do adopcji w Krakowie. :) Są też samiczki w Warszawie, a mnóstwo osób jeździ regularnie na trasie Warszawa - Kraków.

Do mnie raz jechały szczury z Wrocławia przez Łódź, więc się da...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Astharte »

A tak zmieniając temat: jak byliśmy w sklepie zoologicznym na Limanowskiego , to powiedzieli tam, że szczury tylko na zamówienie mają, bo nie ma zbytu. Wtedy się zdziwiłam, ale teraz to rozumiem.
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: paati924 »

Taa... Ja biore z hodolwii szczurka, ale u siebie mam zoologiczny i moge smialo go polecic nawet na kupowanie szczurka, akurat wlasciciele sklepu bardzo dbaja o wszystkie zwierzatka, a szczurki tam sa oswojone wiem bo widzialam jak bawia sie z nimi i opiekuja sama nawet im pomagalam:) Cos cudownego zobaczyc taki widok:) nie wiem jak jest w innych ale tylko z jedna taka spotkalam sie:)
Pati ;)
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Idusia »

Większość z Was mówi o adopcji szczurka z hodowli, poprzez forum...niestety, nie zawsze jest taka możliwość.Wiem, bo sama szukałam i niezbyt mi to wyszło...na szczęście maluchy koleżanki były już na tyle duże, aby można było je przygarnąć...wzięłam jednego...niestety musiałam Go uśpić...i później znowu od koleżanki, z tego samego miotu wzięłam drugiego ^^ A forum mi nic nie pomogło, bo akurat w szczecinie nie było małej samiczki na sprzedaż. Także nie każdy będzie miał takiego farta jak ja i będzie musiał kupić szczurka...
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Ogoniasta »

Idusia pisze: Także nie każdy będzie miał takiego farta jak ja i będzie musiał kupić szczurka...

Będzie musiał?? :-X Bo to jest konieczność?? Chce mieć szczura i już!? :-\ Nie ważne, że jest olbrzymie prawdopodobieństwo, że będzie problematyczny w oswojeniu, że będzie miał wady genetyczne i ogólne problemy ze zdrowiem?? :( Nie ważne, że nakręca się chory biznes, w którym cierpienie zwierzaków jest ogromne? :(

Naprawdę wystarczy trochę cierpliwości i dostanie się szczurka z adopcji, czy z hodowli...Wystarczy trochę zaangażowania. Szczurki z tego, czy innego forum jeżdżą po całej Polsce! Ja sama mam szczurki z Warszawy, Łodzi... Czasami ten transport uda się znaleźć szybciej, innym razem trzeba niestety trochę poczekać. Są jeszcze konduktorki...naprawdę warto się postarać. Nie tyle dla siebie, co dla zwierzaków!
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: dusiaczek »

Szczurki nie muszą być w mieście w którym mieszkasz. Czasem jadą one pół polski i więcej do nowych domków, wystarczy napisać w dziale o transport. A co do szczurków to muszą być dwa bbo z tego co napisałaś wnioskuję iż najpierw był jeden i potem znowu jeden.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”