[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: dorloc »

Dzięki bardzo za info :)
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: dorloc »

Klimejszyn
A możesz mi dokładnie napisać, który to jest ten żwirek, bo jest ich dużo. Czy to jest może ten : http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... jacy/59227 ?
Najlepiej, jakbyś mi mogła podać link do strony artykułu, gdzie zamówiłaś. Dzięki z góry
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klimejszyn »

dorloc pisze:Klimejszyn
A możesz mi dokładnie napisać, który to jest ten żwirek, bo jest ich dużo. Czy to jest może ten : http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... jacy/59227 ?
Najlepiej, jakbyś mi mogła podać link do strony artykułu, gdzie zamówiłaś. Dzięki z góry
tak, to ten :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: dorloc »

Super, bardzo dziękuję :)
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: dorloc »

To znowu ja. Słuchaj, a powiedz mi, a najlepiej podaj, jak zwykle, jakiś link :) Bo nie mam i nigdy nie miałam żadnej łopatki do przesiewania i nie wiem, pewnie mają różne wielkości "oczek"? Jaką Ty masz ? Żeby mi się kupy razem z tym żwirkiem nie przesiewały :) W przyszłym tygodniu chcę zrobić zamówienie w Zooplusie na ten żwirek, karmę i od razu bym sobie i łopatkę zamówiła. Bo wybieranie ręką jest dość kłopotliwe i czasochłonne :) Dzięki i mam nadzieję już nie zawracać gitary ;D
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: klimejszyn »

ja mam taką :
http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... atki/60879
idealnie się spisuje przy Tigerino, bo żwirek przelatuje, kupki zostają na łopatce :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: dorloc »

Jeszcze raz dziękuję :) Z moją sklerozą co chwila mi się przypomina, że o czymś zapomniałam i potem truję d..ę co pięć minut :)
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
siaasia
Posty: 30
Rejestracja: wt paź 30, 2012 11:19 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: siaasia »

A jakaś skondensowana informacja ? Co najlepiej na początek dla ogoniastych ? Żwirek, trociny i jedno i drugie ? Najlepiej żeby się nie czepiało futerka za bardzo i w miarę tłumiło ewentualne nieprzyjemne zapachy ?
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: gosja1 »

siaasia, tutaj jest naprawdę dużo skondensowanych informacji w wielu miejscach, ale trzeba czytać.
W każdym razie: lepiej nie trociny, a jeśli już to jakieś polecane (wyszukaj). W trocinach mogą być pasożyty albo mogą pylić wywołując alergię u Ciebie, albo u szczurów, stąd należy uważać. A szczurom do szczęścia trociny nie są potrzebne.
Na poprzedniej stronie tego wątku napisałam, wypowiedziałam się o początkowym żwirku. Próbowałaś czegoś szukać w ogóle?
gosja1 pisze:Ja zaczynałam od granulatu kukurydzianego, i nie pamiętam, co mi w nim przeszkadzało. A używam Cats Best Eco+ albo bez plusa. Tylko to wszystko to drogie opcje, więc (raczej) do kuwety narożnej. Sporadycznie używam Benka bentonitowego lub innych bentonitowych.
Każdy chyba znajduje jakiś kompromis... Nie bez znaczenia jest wielkość klatki, ilość szczurów, przyzwyczajenia sprzątaniowe, akceptacja współlokatorów(...)
Nie lubiłam trocin Chipsi. Jeden szczurek też nie lubił i wykopywał. Nie mogę znieść zapachu leżącego kilka dni bentonitu, w którym są bobki. Nawet jak je wybieram codziennie(!), to mi już przeszkadza. A większość ludzi wokół mnie NIC wtedy nie czuje :P
Najlepiej byłoby, gdybyś po prostu poczytała forum pod kątem polecanych żwirków (czy innych ściółek) i wybrała coś, co najbardziej akceptujesz cenowo, wagowo, i wtedy jakoś będziesz się potrafiła do tego odnieść :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
siaasia
Posty: 30
Rejestracja: wt paź 30, 2012 11:19 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: siaasia »

Przepraszam, przyznaję że nie czytałam wszystkiego, ale naprawdę większość, problem w tym, że ja sama nie wiem czego tak naprawdę szukam :-[ :( ciurków jeszcze nie mamy dopiero planujemy, więc nie mam na kim testować co im pasuje a co nie :P to będą nasze pierwsze ogonki i nie wiem co na spód klatki co do kuwetki itd, jak często zmieniać, czym neutralizować zapachy... i szukam a znaleźć nie mogę :( ale poszukam jeszcze i mam nadzieję znajdę :D
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: gosja1 »

Nikt Ci nie da odpowiedzi, bo to naprawdę wypadkowa osobistych doświadczeń. Możesz trochę pomysłów podbierać z forum jeśli chodzi o ściółki (żeby np. nie użyć całkowicie szkodliwej, czy niepolecanej :)), ale nie jest pewne, czy Ci to akurat pasuje. Najlepiej na początku spróbować z jakąś typową ściółką, typu bentonitowej, czy drewnianych kołeczków. Póki co nie wiesz np. gdzie w klatce Twoje szczury będą się załatwiać, więc nie wiesz na 100% gdzie kuweta narożna byłaby ok. I takie tam ;)
Po prostu kup jakąś ściółkę z polecanych. Jakąkolwiek. Zobaczysz, czy Ci śmierdzi, wtedy zorientujesz się, czy potrzebujesz neutralizacji. Ja np. spód klatki mam pusty ;), niektórzy sypia trociny (np. chipsi). Możesz na spodzie położyć ręczniki papierowe. Ja np. koszyki i w domku zawsze kładę ręczniki, bo najłatwiej mi je wymieniać. Można tez kombinować ze szmatkami, które będziesz potem prać... Na początku każdy jest trochę ogłupiony. Ja straciłam majątek na ściółki, choć czytałam forum, ale różne rzeczy bardziej lub mniej nam śmierdziały i dopiero sama doszłam do jakiegoś swojego rozwiązania. Forum mi bardzo pomogło, ale nie dało odpowiedzi na tacy.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
siaasia
Posty: 30
Rejestracja: wt paź 30, 2012 11:19 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: siaasia »

W sumie racja :) stresuję się i chciałabym, ze by wszystko było jak najlepiej :) no nic, popróbujemy różnych rzeczy o zobaczymy co będzie najlepiej pasować i nam i ogoniastym :)
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: dorloc »

Ja na spodzie mam stare zwykłe ręczniki i jakieś szmatki, żeby miały co przeciągać i bawić się. W rogu mam kuwetę i tam sypię ściółkę. Miałam i Cat's Dream i teraz mam Chipsi, ale nie jestem zadowolona. Bo te kołki z Cat's są wielkie i straszny hałas robią, a jak się woda z poidełka wylewa (bo siuru tam nie robią, tylko byle gdzie - najlepiej w hamak), to się toto całkowicie rozwarstwiło i miałam syf rano, jak nie wiem, co. Teraz chcę spróbować tego żwirku, o którym pisała Klimejszyn. W sumie nawet na dół klatki nie siurają, bo wyciągałam przy sprzątaniu i sprawdzałam na węch i nic nie śmierdziało. Kupy rąbią w narożną, tylko sikają w hamaki...
Także u mnie sprawdza się ręcznik na dole + kuweta ze ściółką. Natomiast na początku kładłam im do kuwety narożnej na brykiet ręczniki papierowe, to potem miałam roboty z wyciąganiem i oddzielaniem od hamaków rozmoczonego od moczu ręcznika, więc już moim nie kładę nic papierowego... Tocha specjalizuje się we wciąganiu papierowych ręczników wszędzie i potem na to leje i jest syfff.
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
siaasia
Posty: 30
Rejestracja: wt paź 30, 2012 11:19 am

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: siaasia »

Kurczę, szczerze mówiąc miałam ( z tego co widzę mylne pojęcie), ze szczurki są czystymi zwierzakami. A tu ciągle czytam, że sikają w hamaki i robią bajzel :P
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: dorloc »

No bo czyste są :) Dużo czasu spędzają na czyszczenie futerka, co nie przeszkadza im zaraz nalać do hamaka, na którym śpią :) I dlatego się brudzą ;D
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”