Enciakowy zwierzyniec

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Tylko właśnie nie wiem co. Póki co je z apetytem, więc nie jest najgorzej. Może z tego wyjdzie...?

Kot-Calvin zwiedza dom.
Strasznie brakuje mi kota, kocham koty, ale niestety póki się nie upewnię, że Myszce nie zaszkodzi, to nie mogę sobie na kota pozwolić :(
nie wspominając o mojej pokręconej sytuacji życiowej...
ObrazekObrazek

Małe kolczaste
ObrazekObrazekObrazek

Wąglik i porządki domowe ciąg dalszy
(zalęgły mi się szczury w odkurzaczu!)
ObrazekObrazek

A tu towarzystwo zwiedza pokój Tygrysa.
Jedną ręką robiłam zdjęcie, drugą już po niego sięgałam, bo tylko mój refleks ocalił jego paluszki... :P (Pix, zbereźniku, to twoja siostra!)
(Pixie najbardziej się interesuje zapachem dziewuszki. Jurny po tatusiu. ::) )
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Daj, daj, daj, no daj, ja sobie sam otworzę, pomogę, no daaaaaj!
ObrazekObrazek

I obiecane trochę Myszki
ObrazekObrazekObrazek
(zjem, zjem CAŁY świat)

I, uwaga uwaga, ujawniam się w całości wraz z Myszką ;D!
Obrazek

I jeszcze wracając do Calvina - zawiera on nowe znajomości i... odczulamy dziecko ;)
ObrazekObrazek

Na koniec Roca, najładniejszy zwierzak tygrysinego faceta
Obrazek
(no dobra, mamy też takie dwie sznurówki całkiem ładne i felsuma też niczego sobie... :P)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Hahaha, z wrażenia nie przekręciłam zdjęcia z rendez-vois Piksela i Aryi ;D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: valhalla »

Ale Myszka jest urocza :) Naprawdę, zwykle małe dzieci wszystkie wyglądają mi tak samo, a ona ma w sobie coś wyjątkowego :)

Też chcę takie cycki jak Tyyyyy...


No, a wracając do szczurów, to strasznie mi się podoba rodzinna fotka Pixela i Aryi ;) Tzn. prawie rodzinna, bo do spotkania nie doszło, skoro Pixel cały ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

valhalla pisze:
Też chcę takie cycki jak Tyyyyy...
Wiesz jak to jest, trawa u sąsiada jest bardziej zielona itd... bo ja bym się z chęcią podzieliła :P

Z wieści - Speedy trochę jakby... osłabł. Nie wychodzi na wybiegi, myślałam, że to jego lenistwo, bo on tak miał często, ale dzisiaj nie potrafił po prętach się wspiąć po chlebek. Wyciągał się, łapał pręty przednimi łapkami, po sekundzie - dwóch puszczał i się cofał. Nie wiem, czy problem leży w przednich, tylnych łapkach...? Oprócz tego wykazuje normalne zachowania...

I nie chcę zapeszać, ale Wąglikowi chyba trochę się zmniejszył ten ropień na enro... ::)

a Arya ma RUJKĘ! Przez duże "r". A jako, że to idealny moment na łączenie...
http://www.youtube.com/watch?v=tGsvFoDlem8
;D
tylko biedny nie wiedział, co zrobić...
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Eve »

Hehe - amant musi popracować ! i się delikatnie dokształcić ;D

Uśmiałam się !
A Myszka urosła!! :-* Muszę Was znów nawiedzić !! Widocznie dużo śpi ;D wycałowac !
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: ol. »

http://imageshack.us/photo/my-images/839/2wag.jpg/ - chciałabym zobaczyć minę perfekcyjnej pani domu ;D
A dla mnie tak wielkogatunkowe domostwo jest już perfekcjne samo w sobie - małe Myszki-myszki, ogoniaści inspektorzy, dymny wszędo (ale to wszędo :D )-bylski... a nawet bestia jest :D

Mikrob jeszcze się najwyraźniej nie nakręcił, ale nie spisujmy jeszcze chłopaka na straty ;) :D


Zdrówka dla myszki, Speediego i Wąglika :) Dobrze ma być !
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

ol. pisze:http://imageshack.us/photo/my-images/839/2wag.jpg/ - chciałabym zobaczyć minę perfekcyjnej pani domu ;D
Jak to się mawia... Na początku nie lubił odkurzania - ale się wciągnął ;D
Eve pisze:A Myszka urosła!! :-* Muszę Was znów nawiedzić !! Widocznie dużo śpi ;D wycałowac !
Jak tylko się odsesjuję ( ::) ) to zapraszamy! :)

Ruda Już-Nie-Gruba Myszka je, ale tylnymi nogami powłóczy. Ł., tygrysiny facet, stwierdził, że dopadło ją SKS (Starość, K...., Starość...) i chyba coś w tym jest... Ogląda świat, podchodzi do miseczki, oczka ma lśniące i żywotne. Tylko te zapadnięte boki, te wyłysiałe futerko i te ledwo ruszające się łapki...

Ze Speedym byłam u Grześka na klinikach i potwierdził przypuszczenia - mięśnie w tylnych łapkach są lekko zapadnięte. Na razie chodzi nieźle, ale lepiej wprowadzić jak najszybciej - witaminki. W razie czego, dodamy Nuvanil.
Większość drogi i czas w oczekiwaniu na zajęcia spędził rozkosznie wtulony w moje ramię, śpiąc, myjąc się i zgrzytając zębami. Zastanawiam się, czy to nie jest jeden z tych szczurów, co to lepiej się czują bez innych. Jest wtedy spokojniejszy, mniej agresywny i neurotyczny, w klatce zwykle śpi sam. Ale dla mnie oznaczałoby to dodatkową klatkę do transportu, bo raz oddzielony raczej nie przejdzie w jednej z resztą, a dla niego starość w samotności... Kiedy przywykł do towarzystwa...?

Dałam im kaszkę ostatnio. I obserwowałam. Kaszka była dobra, gotowana przez Tygrysa, polana - omg - sokiem malinowym !
I co?
Limfocyt na pewno nie jest alfą :D. Spokojnie, nie kłócąc się, podchodził ostrożnie, nabierał w łapki i pyszczek Ile Się Zmieści i odkicywał na bok, gdzie konsumował w spokoju. Wąglik podobnie. Mikrob waleczny przy jedzeniu jest, ale odepchnięty - tak troszkę - ustępował... No i codzienne życie nie wskazuje na jego wysoką pozycję ;D (w dalszym ciągu uważam, że Mikrob o Bardzo Małym Rozumku po prostu nie wie, o co chodzi w tej całej hierarchii. Jak Speedy chce go zdominować, to on reaguje Hurrabawimysiętojacięterazprzewrócęibędziemysięgonić!!! No cóż...) Zostały dwa typy - młody Pixie i stary Speedy ;). Ten ostatni, mimo iż niedomaga ostatnio, nie dał się odepchnąć (tylko wymagał podsadzenia, bo jadłu na podwyższeniu i żal mi się go zrobiło jak się osunął i nie bardzo mógł się wspiąć...), więc przy korytku był non-stop, ramię w ramię z Pikselem, okazyjnie sprzedając sobie nawzajem liścia... :D

A Wąglik i Piksel się zaprzyjaźnili. Często siedzą razem w koszyku i niespecjalnie się kłócą o jedzenie - nawet się trochę "dzielą", na tyle, na ile może dzielić się łakomy szczur :)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Mysz jest OK

Za to Speedy nie.
Dałam chłopakom serek wiejski z miodem, niech mają raz za czas rozpustę ::) Podsadziłam Speedy'ego na budę w ich klatce, gdzie dawałam im pudełko. Tylne łapki zostały w tyle, nieruchome. Po chwili obudziły się razem z nim.
Wzięłam go na szczegółową inspekcję. Mięśni on prawie nie ma w tych łapkach, co gorsza, jest odwodniony. Dostał witaminę B (bardzo chętnie ją pił, a resztę, co już nie chciał, grzecznie dał sobie wstrzyknąć do pyszczka - przy czym np. Wąglik darłby się jak opętany i wił), teraz czekam na Nivalin. Dostał na razie 5cm2 NaCl, za jakieś 2 godziny kolejne 5. Zniósł to mega dzielnie, tylko zazgrzytał ząbkami z bólu :(...
Nie wiem, mam wrażenie, że nieco oddycha boczkami. Spróbuję go osłuchać, ale nie wiem, co wysłucham i czy w ogóle...
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Eve »

Ej no .. bez wygłupów !
Speedy kurde - mam takie wrażenie ze teraz same podobne przypadki ..
E. u mnie Chmura po Nivalinie źle reagowała totalnie ale to może taki model...

No czekam na dobre info i wysyłamy Wam mnóstwo ciepłych myśli :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

brzmi jak zapalenie płuc...
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: valhalla »

Ech :( Oby jednak było lepiej! Czmyś przesyła fluidy wiecznej młodości :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
rainbowbox88
Posty: 213
Rejestracja: czw lis 17, 2011 1:03 am
Kontakt:

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: rainbowbox88 »

Trzymam kciuki za słodziaka :-* moje szczurasy też trzymają, a co!
Nasze kochane kulcie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33994

Ze mną: Strażnik & Kleksik
Za TM: Franklin, Kacper, Rumcajs , Skipper i Harry
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: odmienna »

„brzmi jak zapalenie płuc”??? antybiotyk!
I, cokolwiek to jest, bardzo mocno polecam beta-glukan.....
Też posyłam wiązkę pozytywnej energii Obrazek (ale tak myślę, że te czmychowe fluidy- najskuteczniejsze się okażą – Czmysie tak mają: skuteczne są :-* ).
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Beta muszę wprowadzić tak, czy siak - Limfocyt trochę smarka, w ogóle jakoś zdrowotność podupadła.

To w sumie takie gorzko-śmieszne, w sumie dobre, ale w ciągu całej mojej szczurzej kariery nigdy nie miałam okazji wysłuchać chociażby mocniejszego zapalenia oskrzeli. Gdzie szczury są na to takie wrażliwe!

Teraz też nie. Pomyliłam się. Ciężki, spowolniony oddech został uznany przez dr Piaseckiego za jeden z objawów czegoś innego. Łącznie z niezbornością, nastroszeniem, odwodnieniem, niedowładem łap... zmyliło mnie, że tylnych.
Padło podejrzenie guza przysadki.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Eve »

Co jest z tymi przesadkami ?
Czy mi się wydaje tylko że to jak "zaraza zimowa" ?
Jeszcze niedawno wydawało mi się że guzy zbierają największe żniwo ale ostatnio wszędzie przesadkowcy albo z oznakami neurologicznymi ..i to wcale nie ważne czy kastrowane czy nie..

A jak tam Nivalin ? Podawałaś w końcu ?


ślę w Was pokłady kciuków i kurde! czekam na wieści dalej. Ucałuj wszystkie mordeczki i Mychę !
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”