[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: Nikitka_219 »

Jest to model typu ''Pigi III'' .Nie nadaje się w przyszłości dla dorosłych szczurów,niestety.Przede wszystkim na początku wyjmij kołowrotek,jest nieodpowiedni dla ogonów.Po drugie klatka nie starczy na 1 ogona (wymiar najmniejszy co najmniej 30 cm) a ta klatka ma 25, bodajże ,bądź 28 ,coś z tego.
Namów rodziców na większą np. 36x60x56 ,jest tania i dość mała ,nie zajmuje miejsca i starcza na 2 małe ogony .Radzę kupić coś na allegro możesz też nową tanią klatkę dołączyć.Pokombinuj trochę.Na pewno na się coś zrobić ;-)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: sophiya »

Póki co, masz jeszcze troszkę czasu - około 3 tygodni, póki szczurki nie urosną.
Więc spokojnie:)
sizka15
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 25, 2008 10:48 am

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: sizka15 »

Nikitka_219 Rozmawiałam już z rodzicami :( Oni się nie zgodzili ... Za tą klatke dałam 76zł !.
Rodzice nie pozwolą mi kupić większej bo jest drooga :-\ Moim zdaniem ta klatka jest dobra i jak szczurki urosna będzie wsam raz :P
sizka15
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 25, 2008 10:48 am

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: sizka15 »

Ta klatka ma :

DŁUGOŚĆ 50CM
SZEROKOŚĆ 29CM
WYSOKOŚĆ 44CM
ODSTĘP DRUTU 10mm
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: sophiya »

sizka, Ty masz 2 szczury, nie chomiki. Szczurek osiąga długość 25 centymetrów, ciężko mu się będzie obracać w klatce.
Trochę za klatkę przepłaciłaś, bo na allegro często można kupić większą i tańszą, ale trudno.
Ja rozumiem, że druga klatka i tekst "mamoo, musimy kupić drugą" nie wchodzi teraz w grę, ale przecież możesz sama uzbierać pieniądze, rozejrzeć się po znajomych, czy ktoś nie ma nieużywanej klatki.
To Twoje futrzaki i znasz ich potrzeby lepiej, niż rodzice, dlatego powinnaś bardziej zawalczyć o db lokum dla nich.

A martwi mnie - co będzie, jak szczurki zachorują i trzeba będzie iść od weterynarza? Co, jeśli trzeba będzie na leczenie wydać 200 złotych? Warto mieć odłożone.

Jeśli nie wierzysz, że klatka jest za mała - zajrzyj na kalkulator:
http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/

ustaw na 'cm' i po kolei wpisz

długość szerokość wysokość.
sizka15
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 25, 2008 10:48 am

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: sizka15 »

Ja na tą klatkę wydałam moje ostatnie pieniądze urodzinowe :( Rodzice będą źli na mnie i powiedzą "To po co kupowałaś !. " :'(
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: Magamaga »

Niestety dlatego trzeba najpierw sprawdzać a potem kupować. Nie wytłumaczysz swoim szczurkom, że jest im ciasno i niewygodnie bo wydałaś ostatnie pieniądze urodzinowe. Tą klatkę możesz sprzedać na Allegro lub w inny sposób i wtedy odzyskasz częśc pieniędzy.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: Nina »

sizka15 pisze:Ja na tą klatkę wydałam moje ostatnie pieniądze urodzinowe :( Rodzice będą źli na mnie i powiedzą "To po co kupowałaś !. " :'(
I wierz mi, że to nie ostatnie poświęcenie. Niestety, posiadanie zwierzęcia to wiele wyrzeczeń i poświęceń a przede wszystkim ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Ja 80% kasy, którą dostaje, przeznaczam na szczury (czyli koło 80zł miesięcznie) Oszczędzam na sobie, żeby im niczego nie brakowało.
Poszukaj na allegro używanej, taniej klatki, którą mogłabyś dostawić na góre tej, którą już masz, tak żeby połączone nadawały sie dla dwóch zwierzaków. Co prawda ta jest troche za wąska, ale myśle, że samiczki mogą w niej mieszkać.
Szkoda, że wiedząc o naszym forum, nie szukałaś informacji na temat odpowiedniej klatki, tylko poszłaś do sklepu i kupiłaś pierwszą lepszą.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: alainaprv »

A np kupić używaną klatkę, często można dostać coś za śmieszne wręcz kwoty na allegro, albo na forum mają do sprzedania, i połączyć jakoś fajnie? Czy ten wymiar 29cm uniemożliwia takie manewry?
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: Telimenka »

Kombinuj dziewczyno :). Pieniazki odkladaj lepiej co miesiac bo Szczurek wbrew pozorom to nie jest tanie zwierzatko wiem po sobie :). Klatki na allegro mozesz za 80 zł kupic juz dosyc wypasione. Ta sprzedac. Co prawda nikt za 70 zł jej nie kupi ale co nieco odzyskasz. Dozbieraj troche od babci,dziadka, moze jakas praca w weekendy. Cos wykombinuj :). Wazne chyba zeby Ogonkom bylo dobrze? Moze popros rodzicow a pozniej bedziesz im stopniowo oddawac? Albo babcie lub dziadka? Na pewno Ci pozycza. Jest duzo rozwiazan i wcale nie musisz czekac na nastepne urodziny :P. Zdaj pozniej relacje co wymyslilas.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Nowa klatka dla szczurów ?.

Post autor: Vella »

Odsprzedaj kołowrotki komuś kto ma chomika, i tak dla szczura są za małe. Zawszeć to parę groszy Ci wpadnie, odłożysz na szczurze wydatki.
Wyjmij je od razu - zajmują tylko miejsce, a za czyste i nieużywane dostaniesz więcej.

Klatka naprawdę jest mała, nawet dla jednego szczura, ale póki samiczki są młodziutkie to jakoś ujdzie. Pamiętaj o dużym wybiegu dla szczurów, jeśli klatka stoi na biurku to kiedy tylko jesteś w domu trzymaj ją otwartą, niech sobie po tym biurku biegają. Jeśli możesz - puszczaj na pokój.
I zbieraj pieniądze na nową klatkę, kombinuj z nadbudówką, połączeniem dwóch klatek, dasz sobie radę.

A na przyszłość: najpierw czytaj, potem pytaj, a na samym końcu działaj ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Nikitka_219 »

Moja koleżanka ma tą samą klatkę,dla chomika.Trzymała w niej swoich chłopaków ale tylko przez jakiś miesiąc,już się nie mieściły.Szczury rosną szybko,nie zauważysz nawet jak będą miały 25 cm i co wtedy zrobisz? Myślę ,że właśnie powinnaś oszczędzać każdy pieniądz jaki ci się trafi.W moim przypadku ,na szczury wydaję (z własnej kieszeni) ok. 40 złotych miesięcznie -a mam tylko dwa.Do tego dochodzi jeszcze ściółka i jedzenie,za które płaci mama no i parę drobnych rzeczy.Radzę się dobrze nad tym zastanowić,za niedługi czas ogony będą obijały się o siebie w tej klatce.Widziałam ją na żywo ,szczur nie może się w niej nawet wyciągnąć do góry.
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Filipw »

Ja jeszcze od siebie mogę dać taką radę że jeśli masz kogoś w rodzinie który na żyłkę majsterkowicza to porpoś go o zrobienie klatki naprawde cuda wychodzą z takiej pracy...
albo sama ją zrób ;)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Magma »

jeśli jestes kreatywna i pomysłowa to zaraz coś wykombinujesz :P :P nawet ze zbedych rzeczy, ktore masz w domu ;)
Wesoła gromadka :P
Kacperos
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 15, 2008 4:41 pm

Re: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Kacperos »

Witajcie, jestem całkowicie nowy ;) Najprawdopodobniej zakochałem się w zwierzu zwanym szczur ;), przerabiałem już myszy, koty, kraby, ryby, żaby, jaszczurki, straszyki, żółwie etc. Prócz rybek i krabów, które zdechły ze starości, to reszte nadal mam ;) Ale straszna ochota mi przyszła na kupno dwóch szczurków, no i mam pytanie, jaka jest standardowa wielkość klatki dla dwóch szczurów. Czy ktoś jest w stanie podać mi jakieś ogólne wymary? Chciałem jednego szczura, ale przeczytałem, że szczur jest zwierzem stadnym jak myszy których mam 4, więc koniecznie kupię dwa (starzy jeszcze nie wiedzą) Więc, jesli jest ktos laskaw, podajcie prosze stadardowe wymiary klatki dla dwoch szczurów i profilaktycznie dla jednego szczura (ile wystarczy). Oraz łączny, licząc wyposażenie, w jakim się może zamknąć koszt.
Pozdrawiam ;)
Kacperos
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”