Dorotkowe noski. Frutka [*] Julka [*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: Dorotka96 »

Dziękujemy serdecznie za życzonka i zachwyty! :-*

Ah, jejku, długi łikend! ;D Nareszcie będę miała więcej czasu dla prosiaków. Bombardują nas sprawdzianani i wszelkiego rodzaju dostarczaniem niekiedy bardzo ''potrzebnej'' wiedzy. Kurczę, nie idzie mi geografia. Nie dość, że jest to przedmiot, który mnie zwyczajnie nie obchodzi, to muszę się właśnie jego najwięcej uczyć. Tyle szczegółów, wymagająca nauczycielka, nie wiedząca czego chce... :-\ I w dodatku zaniedbałam z tego wszystkiego bieganie..

Zdjęć narazie nie robiłam, ale postaram się nadrobić w ten łikend.
Idę po coś do jedzenia. ::)
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: szczuruleczka »

Dorotka96 pisze:Dziękujemy serdecznie za życzonka i zachwyty! :-*

Ah, jejku, długi łikend! ;D Nareszcie będę miała więcej czasu dla prosiaków. Bombardują nas sprawdzianani i wszelkiego rodzaju dostarczaniem niekiedy bardzo ''potrzebnej'' wiedzy. Kurczę, nie idzie mi geografia. Nie dość, że jest to przedmiot, który mnie zwyczajnie nie obchodzi, to muszę się właśnie jego najwięcej uczyć. Tyle szczegółów, wymagająca nauczycielka, nie wiedząca czego chce... :-\ I w dodatku zaniedbałam z tego wszystkiego bieganie..

Zdjęć narazie nie robiłam, ale postaram się nadrobić w ten łikend.
Idę po coś do jedzenia. ::)

A ja jeszcze nie mam ani ejdnej oceny z gegry.. Ale za to już złapałam 3 dwóje z fizyki -,- Facet został przezwany 'Sandał', chyba się domyślacie czemu :D Ale nasz facet od historii wymiata xD
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: Dorotka96 »

Szczury zdrowe, kochane, tłuste. :D
I poprawiłam sytuację z gegry. ;D

Kurczę, jak ja uwielbiam zimę! ;D Nie ma to jak dostać śnieżką w czoło... Kolega tym samym wypowiedział mi wojnę, nie ma co. Przedwczoraj za to dostał śnieżkę a la jajko rozbite na głowie- dwa razy, ja raz [wychodzi na remis, bo nie noszę czapki no i było mi mokro..]. No i wczoraj dostałam, niby to przez przypadek, prosto w nos. Przez chwile było niewesoło, ponieważ nosze soczewki, mam trądzikową cerę i troszę w związku z tym piekło. Cóż, ale nie omieszkałam oddać koledze tak samo. ;) Zaś dzisiaj w szkole poszła w ruch kreda. ;D
Prosiaki oglądają zimę zza okna i to bardzo nieśmiało. Na okrągło tylko jedzą i śpią. Zachciewa im się wychodzić akurat wtedy, kiedy ja idę spać, a gdy chcę je wyciągnąć na rozprostowanie kosteczek nieco wczesniej, drą się, żebym zła nie budziła. Codziennie obalają calusieńką miseczkę od ferplasta karmy. Jedzą coraz więcej, normalnie aż się martwię, jak to będzie za rok!
Ale swoją drogą należałoby odtuczyć z deczka Julcię. Robi się z niej niezły baleron.
Frutka, szczęśliwa pani w wieku 2 lat i ok. 1,5 miesiąca żyje pełnią życia. Nie widać u niej żadnych objawów starzenia się, oprócz białego pyszczka. :)
Piękna miss - nasza rodowodowa Dama rośnie dalej, powolutku, spokojnie, ale widac efekty. Tak wydoroślała! Jak te dzieci szybko rosną...
Kruszyna za to pozostanie chyba na zawsze małym dzikuskiem. Nie lubi nikogo innego, prócz mnie... Niestety nie przepada na braniem na ręce i całowaniem. Za to wykorzystuję nieraz fakt ulokowanie swych upodobań w drapaniu za uchem, koniecznie w ciepłym rękawie.

To by było na tyle. Jak tylko będe miała czas, wrzucę jakieś zdjęcia, ale jak widać, nic nie moge obiecać, bo robota kwitnie i końca nie widać. Przepraszam bardzo... :(
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: zocha »

Ach młodym być ;) :)

Pozostaje życzyć zdrówka i oby dziewczyny dalej były takie szczęśliwe :)
Wymiziaj je ode mnie :-* :-*
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: manianera »

Dorotka96 pisze:Na okrągło tylko jedzą i śpią.
U nas to samo! Z resztą nie dziwię się, sama mam ochotę też tak przetrwać do wiosny...:)
Pozdrowienia dla wszystkich pięknotek!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: Dorotka96 »

Hej, to znowu my. :)

Dawno nas nie było, nie będę się już usprawiedliwiać lekcjami, bo wychodzi mi to konkretnie bokiem...

Przejdźmy do konkretów...
Bardzo mi przykro że dopiero choroba Frutki przypomniała mi o forum... Zawsze była wspólna zabawa, śmiechy, mizianka... Cudowna codzienna sielanka, która została przerwana wczoraj późnym wieczorem.
Frunia ostatnio więcej spała, to fakt, ale przecież wszyscy wiemy, że praca związana z rutynowym uspokajaniem młodzieńczych dusz przez alfę jest męcząca, a poza tym Frutka ma już swoje lata.
Wyciągając wczoraj wieczorem z klatki szczury w celu wspólnej zabawy zauważyłam coś smutnie niedorzecznego. Głaszcząc Frutkę nie otrzymałam odwzajemnienia w drobnym isknięciu tudzież liźnięciu - jak zazwyczaj. Pomyślałam, że może jest zmęczona, biedulka, ale coś mi podpowiedziało, żebym wzięła małą na ręce. Doznałam wręcz wstrząsu, kiedy poczułam prawie bezwładne ciałko w dłoni... Delikatnie umieszczając Frutkę na kolanach od razu przypomniała mi się Odinka - nieporadna, biedna, ze skrzywionym kręgosłupem i tylnymi łapkami. Wyglądała dokładnie tak samo... Boże drogi, ale co się stało? Skąd to nagłe pogorszenie? Oczka zaropiałe, nosek też, tył tułowia wyraźnie nie do końca pod jej panowaniem... Dałam jej jogurciku, nawet ładnie zjadła, chwile połaziła po łóżku, co nawet zmobilizowało mnie do zrobienia kilku zdjęć.
Poszłam spać zaryczana, chyba koło pierwszej...
Dzisiaj po szkole poleciałam zaraz z Frutką do weta. Pani wet odkryła bolesny brzuszek i faktycznie coś się dzieje z łapkami. Dostała wzmacniający, rozkurczowy i antybiotyk.
Teraz wcina sobie delikatną bułeczkę, powoli, ale grunt, że je. Jest bardzo słaba, ale i tak czuje się nieco lepiej po lekach...
Bardzo się boję, trzymajcie za Frutkę kciuki, proszę. :(

I kilka zdjęć ze wczoraj: [przepraszam za jakość]
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: zocha »

Trzymam kciuki, Frutka nie poddawaj się jeszcze, walcz.

Buziaki dla Was, wycałuj wszystkie nochale :-*
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: Jessica »

trzymamy kciuki Fruteczko bądź silna i dzielna :-*
głaski przesyłamy
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: Vicka211 »

Trzymam kciuki, zdrowiej! :-*
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: Dorotka96 »

Frutka czuje się już zdecydowanie lepiej.
Jest silniejsza, trzyma się na nóżkach, skacze po klatce jak dawniej, oczęta i nosek czyste. :) Dostałyśmy antybiotyk do pyszczka, dziecina będzie podżerać raz dziennie z jogurcikiem.
Jedyne co mnie jeszcze martwi, to to, że trzęsą jej się stópki..
Dziękujemy za kciuki, bardzo się przydały!

A tak poza tym: FERIE! Nareszcie nadeszły wyczekane ferie zimowe! Mamuniu, więcej czasu dla szczurów, dla siebie i dla przyjaciół! Lalalala, a w dodatku dzisiaj była piękna pogoda, aż chce się żyć. Czyściutkie niebo, słoneczko, temperatura koło zera. :D
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: szczuruleczka »

Hoho, u mnei też, ale ja chora... Leję an to i jadę an moje ukochane narciska :)
Biorę szczochy ze sobą, nie będzie mi smutno xD
Skoro dostaje antybiotyk to chyba minie wszystko, zdrówka dla małej ;)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: Dorotka96 »

Witamy. :D

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: Jessica »

witajcie śliczności :)
miło WAS "widzieć" :) :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: Dorotka96 »

Dzisiaj mija rok od śmierci Odinki... :(
To już tyle czasu, a mi dalej Cię brakuje i wydaje mi się, jakbym to jeszcze niedawno miziała Twoje futerko... Pamiętam nadal Twój zapach, dotyk, tą dziecięcą mordkę.
Byłaś dzielna.
Kocham Cię. :-*

Pamiętacie ją jeszcze? :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Dorotkowe noski.

Post autor: furburger »

http://img714.imageshack.us/i/a036sj.jpg/ słodka kropka na słodkim brzusiu
wycałować ogonki :*
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”