Fantastyczne dziewczyny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: merch »

Bardzo mi przykro :(.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

merch, dziekuję...

Przedstawiam dowód na miziastość i proczłowieczość Fei :serducho:
Obrazek Obrazek

Małe-czarne-wystrachane (bo pancia zabrała kocyk, żeby zdjęcie zrobić)
Obrazek

No i urocza, słodziaśna Balecia. I niech mi ktoś powie, że imię nie determinuje charakteru :]
Obrazek Obrazek

Dzisiaj zadzwoniłam do Piaseckiego z zapytaniem o wyniki histo Fniszki. "Papiera" jeszcze nie ma, ale od histopatologa dowiedział sie, że podłoże znów było zapalne. Podejrzewa, że to ta sama bakteria, która wywołała stan zapalny wcześniej w macicy. Jest to właściwe dla danego osobnika, nie ma podłoża genetycznego, ani zaraźliwego (o to zaraźliwe pytałam specjalnie przez wzgląd na Feę). Wyniki do łapki dostanę w przyszłym tygodniu, a wtedy i Piaska osobiście wypytam, od razu z Fefą na kontrole pójdę.

I na koniec mały bonusik - czyli czeskie surykatki ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Telimenka »

Surykatki tez hodujesz?;D
Balecia jaki ma brzuszek pokazny ;) . Sliczne szczuraki a Fea jest rozbrajajaca.
Glaski dla stadka
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

Telimenka, no jaaasne :D

dziękuję, głaski przekazane
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Magamaga »

Balecia ma słodki pępuszek. A Fea to chodząca słodycz. ;D
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

Zdjęcia miały już być dawno, ale wybaczcie mi proszę te zwłokę.
Albo leje i zaciemnienie paskudne, albo czasu nie mam, albo mi sie bateria rozładuje, albo fotosik odmawia współpracy. No ale udało się. Zdjęcia z wczoraj + chwila czasu na opis charakterków dla tych którzy nie śledzą tematu od początku ;)

Fea Rat's Troop - seniorka obecnego stada. Urodzona 9.01.2007. Waga na dzień wczorajszy 298 gram.
Fea ostatnimi czasy całkowicie zmieniła swój charakter. Nie wiem, czy to śmierć Fniszki, czy przyjazd młodych tak na nią wpłynął, ale z wiecznie rozbrykanej, złośliwej, zazdrosnej małej kulki, zamieniła się w niezwykle miziastą, spokojną i kompromisową panią. Małymi zajmuje się w sposób niezwykle opiekuńczy. Jeżeli tylko tłuką się ze sobą lub z Morką, wychodzi ze swojego ukochanego hamaczka (lub norki) i delikatnie, ale konsekwentnie wchodzi pomiędzy tłuczące się towarzystwo i przywraca ład. Nie jest już też taką straszną dominantką. Tylko z Morką się czasem tłucze, a maluchom pozwala wchodzić sobie na głowę (dosłownie), łącznie z ciągnięciem za uszy o ogon. Czasem ja je zaczynają irytować, to je delikatnie odsuwa łapką lub zmienia pozycję. Kochana jest :serducho: Ja nie widzę, aby to "coś" przy sutku jej się powiększało, ale obserwuję. A oto kilka fot:

Obrazek Obrazek

Moria - samiczka "sklepowa". Waga wczorajsza 320 gram. Zabrana ze sklepu zoologicznego, gdzie została oddana przez poprzednią właścicielkę. Z nami od drugiej połowy stycznia 2008. Zakładam, ze urodziła się około 1 listopada 2007. Moria to białe szaleństwo. Lubi towarzystwo ludzi, ale uwielbia skakać kangurzasto i nieraz ma odpały do skakania w miejscu z dzikim szałem w oczach. Czasem lubi pieszczoty, ale nie podchodzi pod rękę tak jak Feicia. Robi się z niej dominantka. Nie chce odpuścić Fei i czasem zamienia się w nastroszoną białą poczwarę. Na maluchy zareagowała bardzo dobrze. Morka ma jedno oczko mniejsze, prawdopodobnie nieruchome i ślepe. Źrenia jest w nim bardzo mocno rozszerzona, w dodatku eliptyczna i nieruchoma. Prawdopodobnie to wada wrodzona lub nabyta we wczesnym dzieciństwie, bo jej to w żadnym razie nie przeszkadza. Tylko przeważnie główkę odwraca tak, aby widzieć tym zdrowym cel.

Obrazek Obrazek Obrazek

Baletka z TazManie - moja mała, wymarzona pociecha, która wymogła na mnie podróż do Czech. Urodzona 10.05.2008. Waga wczorajsza 159 gram. Baletka to kochana młoda dama, która za idolkę upatrzyła sobie Feę. Rozumowanie Baletki: "ona je, ja też muszę, ona pije, ja też muszę, ona śpi, to ja też, ona się mizia, to ja też chcę, ona się myje, ja też, ja też, ona idzie tam, to ja też biegnę!". Fea małą toleruje, ale nijak nie zachęca, ale Balecia, Balecia musi za Feą. Straszliwie mnie tym rozczula. Jest grzeczna, układna, bardzo przypomina mi Fniszkę w młodości - takie łagodne, urocze zachowanie z lekką dozą szaleństwa charakterystycznego dla młodości. Czasem potłucze się z Dafne, czasem przyjdzie do mnie sama. Jak się czegoś przestraszy, przywiera do podłoża, rozpłaszcza się i z lękiem w oczach udaje "mnie tu nie ma".

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dafne z TazManie - urodzona 14.05.2008. Waga wczorajsza 183 gram. Wypolowana w miocie, wyczekana, aż ze statusu "reserved" zrobiła się "free". Diabeł. Inaczej nie mogę jej określić. Piotrek, na samym początku chciał jej nadać jakieś diaboliczne imię, zabroniłam, bo wierzę w magię imion. I chyba wykrakał :roll: Tłucze się ze wszystkimi, biega jak szalona, a nawet próbowała mnie gryźć jak wsadzałam ręce do klatki. Teraz przestała, ale jak jest w rurze i place znajdą się za blisko, to nadal próbuje. Oduczymy. A z drugiej strony... z drugiej strony, to czarna, przerażona kluseczka, która reaguje paniką na każdą, niepewną sytuację. No i trzecia strona Dafne - miziaka. Czasem podchodzi do mnie, sama z siebie i chce, żeby ją głaskać, a czasami... czasami siada mi na karku i iska mnie po głowie :mrgreen: Rokuje bardzo dobrze, dlatego też postanowiłam, że pojedzie na wstawę. Możliwe też, że będzie po niej miot, ale to zależy jak mocno się ze mną zwiąże. Niesie w końcu siama, oraz bluta, w tej chwili nie jestem pewna którego, ale chyba americana. No i na ruska też są szanse.

Obrazek

Liczba fot indywidualnych uzależniona od ruchliwości szczura ;) A teraz kilka zbiorówek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A na koniec jeszcze przemeblowana klatka:

przed:Obrazek
po:Obrazek

Przemeblowałam klatkę, bo ciężko mi się było dostać do górnego koszyka, teraz jest lepiej, poza tym dziewczyny muszą się mniej wyginać, łatwiej im schodzić do kuwety, oraz wchodzić na górę. No i lepiej są zabezpieczone hamaki i rury. Zawsze gdzieś czeka "łapanka". I tak będę musiała kupić drugą klatję. Raz, że ta nie pomieści docelowego stadka, dwa, że ta dla starszych pań jest nieodpowiednie, za dużo wspinania.

Przepraszam, że nie ma opisów do zdjęć, ale chciałam jak najszybciej je wrzucić, a poza tym inwencji brak. Jak ktoś ma jakiś pomysł - zapraszam ;)

Miłego oglądania i czytania :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Nakasha »

Mimo tego, że już dawno nikt nie pisał, to ja napiszę: bardzo miło się czytało i oglądało :D Baletka jest przepiękna ;D
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: zalbi »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d6 ... 2332f.html << co to jest to po lewej na samym dole?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

Własnej roboty domek z papieru toaletowego :)

Bardzo prosto się go robi - trzeba nadmuchać balon i obłożyć go zmoczonymi kawałkami jakiegoś miękkiego, bezzapachowego papieru, a potem pozostawić do wyschnięcia. Bez kleju, bez problemu. Ja zazwyczaj jeden domek robię z dwóch rolek, wytrzymuje około miesiąca, półtora, w zalezności od aktywności szczurów. Moje panny czyszczą go samodzielnie - wyszarpując zasikane kawałki i wyrzucają na zewnątrz ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Nakasha »

Wow. Masz wyjątkowo grzeczne dziewczyny :D. Moje paskudy załatwiają na proszek rolki w 5 minut ::)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: zalbi »

moje też by to zalatwily w chwilę. ale spróbuję i zdam relacje =P


pytałam, bo na pierwszy rzut oka wygladało to jak futerko szczura.. np Elmusia =P
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

futerko szczura? oO' Wow, to to by musiał być duuuży szczur :P A szczerze mówiąc kule były robione dla Fei i Fniszki, one potrafiły uszanować moją robotę. Morka od razu kule zgniata i nie potrafi spożytkować, a małe sobie w niej wycinają dodatkowe wejścia... Więc niestety, w tej chwili zarzuciłam moja małą manufakturę kul ;)

Pora nieco odświeżyć - niestety bez fotek.

Morka zrobiła sie nieco zachłanna na żarcie. Podobno na nie się wprost rzuca. Nie wiem, czy to przez to oczko (bez zmian), czy obecność młodej.

Farther oswoiła się z otoczeniem i powoli zaczyna się zamieniać w małego skoczka.

Fea jak to Fea, jest Fefiasta :P Mizia się, przytula. Niestety ostatnio znów jej to coś koło sutka sie pojawiło. Pojawia się i znika, jak nie zniknie w przeciągu tygodnia-dwóch, to znów pójdziemy do weta.

Baletce i Dafne odbija na maxa. Myślałam, że mają jakieś natręctwa i dlatego się tak ganiają w nocy po klatce. Jednak nie, przed chwilką wyszło szydło z worka - Dafne ma rujkę odfruwajkę :P A Baletka stara się jej dorównać. Dwie młode baby z rujką na raz to dla mnie za wiele.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Nakasha »

A co się dzieje u Fei? To guzki tak się pojawiają? Jak to na węzłach chłonnych, to może wystarczy rozmasować?...

A panienki się zabawiają w nocy, a co :D niech żyje młodość :D

(jak ja wróciłam z wystawy moje wtedy 7 panien dostało na raz mega rui, wtedy to dopiero było ::) Sky padał z wyczerpania ::) )
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

Nakasha, nie, to nie tak, że jej się guzy pojawiają, nie. Przy jednym sutku, prawym, dolnym, od góry piątym pojawia jej się takie.... zgrubienie. Jakby gruczoł mlekowy za sutkiem się czymś napełniał. Raz się pojawia, potem znika.
W sumie wybadał to Piasecki przy jednej z wizyt kontrolnych, a po moich obserwacjach stwierdził, ze to nie jest groźne, być tak może, jak nie powiększy się bardzo, to nie będzie jej operować. Tym bardziej, że Fea nie jest... w śpiewającym zdrowiu. W sensie od śmierci Fnisi bardzo przycichła, spochmurniała, stała się osowiała i jakby... z boku. Boję się, że jeśli coś jej będzie, to nie będzie chciała walczyć.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Nakasha »

Uhm, rozumiem.... no to trzymam kciuki, żeby nie trzeba było operować....
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”