[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakiej u¿ywasz œció³ki?

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

trociny
98
33%
siano
36
12%
papier(mnakulatura, chusteczki i wszystko co papierowe)
37
12%
sÂłoma
2
1%
cat's dream
63
21%
Âżwirek silikonowy
3
1%
œció³ka z kolb kukurydzy
8
3%
Âłuski gryki
0
Brak głosów
inny Âżwirek zbrylajÂący(podaj jaki)
14
5%
pigwa
10
3%
¿wirek z czystych w³ókien roœlinnych
5
2%
Âżwirek sepiolitowy
1
0%
Âżwirek niezbrylajÂący
6
2%
inne(jakie)
17
6%
 
Liczba głosów: 300

Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Matylda »

Soho, ja sypie ziwrek i trociny (jak juz pisalam), a sianko klade na srodek i sobie robia z niego gniazdka ale nie sikaja na niego! Blue z tymi gazetami to bym jednak uwazala bo to wkoncu w wiekszosci tusz........
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
galimatyas
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 6:59 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: galimatyas »

Cat's dream najlepszy jak do tej pory, na wiórki wszelkiej maści Stefan uczulony, papiere zżera albo odrzuca ze wstrętem :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: PALATINA »

A ja mimo zarzekania się, że więcej No-smell nie kupię, kupiłam...
Kupiłam, bo Runi ma fatalny odcisk na stopie i musi chodzić po miękkim. Półki wysłałam jej podkładami higienicznymi, a ściólkę z Cat's Dreama na bawełnę.
Reszta stada nadal na Cat's Dreamie ;)
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Mona i Kuba »

Wracając do Chpisi - używaliśmy trocin tej firmy, zawsze szukaliśmy bezzapachowych i przyszło nam je wymieniać max. co tydzień. Trociny wilgotniały i smorodek się roznosił. Zakładam, że Chipsi wytrzymywały jednak dłużej niż zwykłe trociny.

CHIPSI MAIS tego nie używaliśmy, ale z tego co widzę, to kilka osóbą ją stosuje. Trzeba jednak pamiętać, że trocinki a Mais to co innego.

W tej chwili dziwuchy siedzą na No-smell i jeśli wybiera się kupki raz na jakiś czas to ściółka spokojnie wytrzymuje do 4 tygodni. W wakacje przyszło im jednak mieszkać na żwirku drewnianym - chyba firmy Zooraj z Poznania - i też byliśmy zadowoleni, choć szybko się rozwalał po wpływem wilgoci. Szybka selekcja pozwoliła nam jednak tylko dosypywać żwirek raz na jakiś czas i było czysto i przyjemnie 8)
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
zjawa
Posty: 181
Rejestracja: wt mar 01, 2005 11:51 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: zjawa »

Wymieniłam mojej dwójce na chipisi - ZERO tolerancji;p
Jedna nie wie co ze sobą począć, a druga, jak zawsze lubiła się zakopywać w sianku - przeniosła się na pięterko (gdzie są pręty;p).
Czy wasze ogony od razu zaakceptowały tą ściółkę?
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: malfas »

no ja dzisiaj zaserwowałem dziewczynom odmiane i szarpnołem się na cat's dream. musze powiedziec ze są cholernie drogi. 15 zeta za 7 litrów, gdzie wsypałem prawie całe opakowanie to jednak drogo, w porównaniu z wiórkami ktorych opakowanie kosztuje 5 zeta i starcza na dwa razy. czestosc wymiany? sam nie wiem, ale wymieniam kiedy juz smierdzi i widac ze jest brudno. nigdy nie bawiłem się w wybieranie kupek. ogolnie ogoniaste lubia przegarniac wióry. do tego dochodzi czesc pokarmu którą wysypuje z karmidełka bo nie zjadają granulatu. i głównie po tym pestka sobie grzebie w sciółce.
ktos pisał ze stosuje kuwetę w ktorej szczury isę załatwiaja. u mnie niestety nie zda to w zaden sposob egzaminu. robią po rogach, i najgorsze ze tez w tych rogach spią. teraz na cat's dream nie siedza. dosupałem troche wiórów zeby było jakos przyjemniej.
a kuweta nie zda egzaminu gdyz jak chmurka wstaje wychodzi z rury i idze do rogu na najwyzszej półce sikac. nie sądze by chciało się jej schodzic na dół. do tego przez ułorzenie prętów w pułce wszystko zazwyczaj wylatuje za klatkę. moja łąwa zle to znosi i zaczyna się psuc :/. musze zrobic po rogach pod połkami kawałek daszku zeby leciały siuski do srodka :P
no i koniecznie zanim zrobie piaskownice bo wtedy bedzie wszystko lądowac w piaskownicy :/
no ale zobaczymy jak z tym cats'sdream
była jeszcze inna, tansza wyglądała identycznie, 8 zł za 5 litrów. ale pomyslałem ze co mi tam. pracuję nie mam wydatków moge się wykosztowac raz i sprawdzic. zamierzam wypróbowac wszystko co uda mi się dostac :P
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: krwiopij »

[quote="malfas"]a kuweta nie zda egzaminu gdyz jak chmurka wstaje wychodzi z rury i idze do rogu na najwyzszej półce sikac.[/quote]
To właśnie w tym rogu postaw kuwetę. :) Mała powinna z czasem nauczyć się, że to do siusiania służy. Przy okazji ochronisz swoją ławę. ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: falka »

[quote="zjawa"]Wymieniłam mojej dwójce na chipisi - ZERO tolerancji;p
Jedna nie wie co ze sobą począć, a druga, jak zawsze lubiła się zakopywać w sianku - przeniosła się na pięterko (gdzie są pręty;p).
Czy wasze ogony od razu zaakceptowały tą ściółkę?[/quote]

Moje od razu, tak samo jak Cat'sa, ale panicznie reagowały na No Smell i żwirek silikonowy.
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: malfas »

[quote="krwiopijka"][quote="malfas"]a kuweta nie zda egzaminu gdyz jak chmurka wstaje wychodzi z rury i idze do rogu na najwyzszej półce sikac.[/quote]
To właśnie w tym rogu postaw kuwetę. :) Mała powinna z czasem nauczyć się, że to do siusiania służy. Przy okazji ochronisz swoją ławę. ;)[/quote]

no włąsnie dlatego nie zda egzaminu. sikają we wszystkich 4 rogach, fakt w dwóch najwiecej ale w pozostałych dwóch tez. poza tym nie sądze by chciało się chmurce schodzic na doł z samej gory zeby sie wysikac.
na razie jedno mam pewne. na cat's dream nie spia bo jest niewygodna, wiec spia w rurach i nie będą spac w rogach wiec bedą czystsze :)
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: cucumberek »

ja stosuję żwirek zbrylający Benek, jak czasem zapomnę kupić albo chcę sprawić frajdę chłopcom to podarty papier makulaturowy ;) (tyle, że ten trzeba zmienić nie później niz po 2 dniach). ostatnio Pan Ciumosław zabawił się w architekta- nosił te strzępki to koszyka i "uszczelniał" ściany :lol:
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: soho »

[quote="cucumberek"] i "uszczelniał" ściany[/quote] ha ha znam to .... uwielbian na to patrzec :D
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
ula_cz
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 30, 2005 12:23 am

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: ula_cz »

dziś kupiłam swoim szczurkom podkład drewniany "Delfinek" i mam pytanie jak zrobić żeby dziewczynom było miękko (zaznaczam że prawdopodobnie są uczulone na trociny i wetka kazała zmienić na coś innego niż trociny aby wykluczyć czy od trocin się tak strasznie drapią czy od czegoś innego)
"Niech mój oddech życia znajdzie się w Twym sercu, kiedy zniszczysz miłość pozwól mi odejść razem z nią"
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Matylda »

Moze chusteczki? Chociaz nei wydaje mi sie zeby szczura bylo jakos bardzo twardo
Ostatnio zmieniony pn wrz 25, 2006 5:19 pm przez Matylda, łącznie zmieniany 1 raz.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: vipszczur »

mysle ze papier toaletowy wyjdzie lepiej niz chiusteczki :) tylko nie taki szary jakis z lepsze półki :)
Obrazek
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: malfas »

[quote="krwiopijka"][quote="malfas"]a kuweta nie zda egzaminu gdyz jak chmurka wstaje wychodzi z rury i idze do rogu na najwyzszej półce sikac.[/quote]
To właśnie w tym rogu postaw kuwetę. :) Mała powinna z czasem nauczyć się, że to do siusiania służy. Przy okazji ochronisz swoją ławę. ;)[/quote]

no i tak jak rpzewidziałem kuweta nie zdaje egzaminu. czasem jest wywracana do gory nogami itp. po zatym czy mozna roczne szczury nauczyc czegos nowego??

ale ogolnie jestem zadowolony z cats dream. fakt smiałem się z innych ale sam zacząłem wybierac gó*** :) jest jakos czysciej no i juz dosc dlugo na niej siedza i jest wciaz czysto i nic nie smierdzi. co prawda mi ten zapaszek nie przeszkadza, a inni domownicy tez bardzo isę nie skarzyli, ale jednak jest czysciej. tylko ta cena. ale widziałem jeszcze cos innego, nieco mniejsze opakowanie ale w rozrachunku koncowym wychodzi taniej wiec, pewnie i tamtego sprobuje. najgorsze jest to ze ogolnie nie mam za duzego wyboru, a wióry.... włąsciwie to mogę kupic tylko trociny ktore sa miałkie strasznie drobne i niedobre. fakt ze dosc dlugo trzymałem na tym co było, ale juz wiecej tego nie zrobie.
moja ława wciaz moknie siuskami, bo nie mam za bardzo czasu przybrac się i zrobic kawałek okapu w rogach gdzie sikają, ale moze niedlugo. najwanziejsze ze wiem juz jak powyginac blachę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”