MEGAN

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

MEGAN

Post autor: Feniks »

ekstrudowane warzywno-zbożowe są . cokolwiek to znaczy. sprawdziłam na opakowaniu. niestety miałam tylko takie dla koszatniczek. jedzą to u mnie wszystkie choć chyba wolą suchą bułkę.
Nie ma (już) życia bez Ogona:)
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

MEGAN

Post autor: Ratata »

Ekstrudacja to hydrotermiczne otwieranie zbóż(warzywa też się poddaje temu procesowi, buraki na przykład...) ;)
W taki sam sposób robi się zwykłe chrupki dla ludzi, płatki do mleka itd.
Tak że kwestia barwnika nadal nie wyjaśniona :|

Edit: Ekstrudaty znajdują się także w pokarmach dla innych zwierząt, w tym w najlepszych paszach dla koni, więc szkodzić na pewno nie mogą 8)
Ostatnio zmieniony śr gru 20, 2006 8:32 pm przez Ratata, łącznie zmieniany 1 raz.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
szninkiel
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 04, 2004 5:19 pm

MEGAN

Post autor: szninkiel »

A czy oprocz kolorowych chrupek jest w meganie cos podejrzanego? Bo jezeli nie, to moznaby same chrupki po prostu wybierac (ja tak wlasnie robie, bo to jedyne gotowe jedzenie, ktore moje ogonki chca jesc).
alusia
Posty: 35
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 11:37 am

MEGAN

Post autor: alusia »

kazdy sadzi co chce , ja do swego zdania nikogo nie przekonam, ale dla mnie karma megan jest podejzana i to nawet bardzo
Szczur tak samo jak pies, potrafi odwdzieczyc sie za milosc do niego:*
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

MEGAN

Post autor: krwiopij »

Cóż, ja moim szczurom karmy Megan bym nie podała. Kiedyś im dawałam, ale skończyłam z tym raz na zawsze. Czemu? Bo uważam tę karmę za śmieć. Skład jest marny i niezbyt urozmaicony. Urozmaiceniem jest granulat (którego moje zwierzaki nie ruszą) i wspomniane już kolorowe, tłuste chrupki. Bardzo podejrzane moim zdaniem. O ile te kółeczka może i są farbowane naturalnym barwnikiem (w ca wątpię, ale załóżmy), o tyle te jadowicie zielone i jaskrawo pomarańczowe wafelki już na pewno nie. Orzeszki ziemne często są zjełczałe. Ja czegoś takiego moim szczurom nie dam. To jak karmienie dzieci hamburgerami z McDonalda: bardzo smaczne, owszem, ale i trujące.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
szninkiel
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 04, 2004 5:19 pm

MEGAN

Post autor: szninkiel »

To juz sama nie wiem. Wlasciwie nigdy nie trafilam na jakies podpsute jedzenie, ani jakos nienormalnie wygladajace (a przygladalam sie dobrze, bo zawsze wybieralam kolorowe chrupki). Co prawda kupilam megana moze ze trzy razy - moze mialam szczescie.
Zaskakuje mnie to, ze nie ma na nim pelnego skladu. Czy to przypadkiem nie jest wymagane jakimis przepisami?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

MEGAN

Post autor: krwiopij »

[quote="szninkiel"]Zaskakuje mnie to, ze nie ma na nim pelnego skladu. Czy to przypadkiem nie jest wymagane jakimis przepisami?[/quote]
Ja prawdę mówiąc nie wiem. To jest wymagane w produktach spożywczych dla ludzi. W tych dla zwierząt najwidoczniej nie. Na Megan pełnego składu nie ma - tym bardziej tej karmie nie ufam. Moje bestie jedzą teraz Xtra Vital (Beaphar). Co prawda sporo droższe (ok. 12zł za 500g), ale za to jakość nieporównywalnie lepsza. Polecam.
Obrazek
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

MEGAN

Post autor: Ratata »

No pewnie, że Xtra Viltal lepszy, ale też 'bezbarwny" nie jest... :roll:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

MEGAN

Post autor: krwiopij »

No nie jest. Napisali na nim tylko, że zawiera barwniki dopuszczone przez Unię Europejską. Ale jakie to barwniki - pojęcia nie mam. Wątpię, czy w produkcji żywności dla zwierząt obowiązują równie ostre ograniczenia, co w produkcji jedzenia dla ludzi... W każdym razie już sam napis na opakowaniu (i wygląd tych chrupek) według mnie świadczy na korzyść tej karmy.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

MEGAN

Post autor: Ratata »

No ja nie będę się spierać, że Xtra Vital nie jest lepszy od Megana, bo to oczywiste, ze jest ;)
I to strasznie wkurzające jest, że nie piszą dokładnego składu, na kocich karmach też w większości tak samo :zlosc:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

MEGAN

Post autor: czukukkcza »

ja tam już się zniechęciłam...
już sobie opracuję taktykę,wyeliminuję MEGANA i inne gotowe świństwa :hihi:
to przygotowywanie 'chrupek' z różnych rodzajów chleba[wg.ESTI]jest super[nie wpadłam na to]-tym bardziej mi to odpowiada że mój papa ma piekarnię w której piecze się chlebek bez jakichkolwiek konserwantów/polepszaczy[już on tego pilnuje :khihi: ] i te chrupaki będą sprawdzone,mniam i zdrowe :hyhy:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

MEGAN

Post autor: Amusia »

a moje lubia megan i chyba przy tym zotane no i przy witaKRAFcie bo witapol ma robiaki i powiedzialm ze wiecej tego nie rusze choc by mialy te robaki wskazywac na to ze jest calkien naturalny bo latwo sie psuje!!!!!!! FUU
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

MEGAN

Post autor: Natalia_1222 »

Że lubią, to nie znaczy, że jest zdrowe :roll: . Zwierzak nie potrafi rozpoznać, czy coś jest dla niego dobre. Robaki to skutek złego przechowywania/przeterminowania.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

MEGAN

Post autor: _fox_ »

Dobry robak nie jest zły. Kiedyś trafiła mi sie karma z molem i okazał się on największym przysmakiem szczura mojego :D
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

MEGAN

Post autor: Paula_13 »

Ania26 ja kupujuę to w zoologicznym na zamówienie. Versele Laga to dobra karma, ładnie pachnie...
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”