RE: czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: limba »

szara-stokrotka czy do tego dochodzi zgrzytanie zebami, niemoznosc gryzienia twardych pokarmow?
Z oisu nietety moze skazywac na kilka chorob jak zapalenie mozgu, wylew a nawet przerzuty.
Czy dostaje steryd? Jaki antybiotyk dostaje szczurka? Od kiesy taki stan sie utzrynmuje?
Czy dokarmiasz szczura miekkim, kalorycznym jedzeniem i ja dopajasz?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: szara-stokrotka »

zgrzytanie - owszem, czasami, twardych pokarmów nie gryzie, wciskałam w nią banana, biały ser - to jadła chętnie. szczura była dzisiaj u specjalisty, który powiedział, że faktycznie coś z łebkiem to jest pewnie, a tamten guzek na łapce to nic poważnego, jak się (o ile) wszystko uspokoi, to się zrobi i z tym porządek.
steryd dostała dopiero dzisiaj, przez 4 ostatnie dni przyjmowała (tyle co udało mi się odcyfrować z magicznej karteczki, jaką dał mi lekarz, bo pamięci do nazw niestety nie mam): baytril, catosol, jakieś dexa...
zaczęło się przypuszczalnie od soboty albo niedzieli - było o tyle trudniej cokolwiek zauważyć, że Beza z reguły jest leniwa, nigdy nie biega... ale za bardzo jej się schudło, żeby to było normalne.a i tak wydaje mi się, że to całe osłabienie wystąpiło dość raptownie.
na razie nie wmuszałam w nią jedzenia, jadła bo chciała - teraz będę ją tuczyć. na sterydzie chodzi sprawniej, to i je też lepiej:) pije również, dostawała również przez te kilka dni kroplówkę.
coś proponujesz konkretnego do jedzonka dla niej?
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: merch »

Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: limba »

bardzo przydatny temat zalozony przez merch. Skupcie sie teraz na karmieniu malej miekkimi rzeczami. Bardzo dobrze ze steryd zaczal dzialac. Jesli nie bedzie zadnej poprawy trzeba bedzie koniecznie pomyslec o zmianie antybiotyku. Z tego co napisalas z kartki to mala dostawala steryd "dexa" (dexafort?)
Niestety chorobska zazwyczaj atakuja nagle.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: szara-stokrotka »

nie wydaje mi się żeby to był ów steryd ten dexafort, jako że lekarz, który dzisiaj Bezę przejął i dostał tą kartkę, powiedział że powinna była dostawać steryd już wcześniej...O.o dziwne to wszystko jest, a na lekach się nie znam. zresztą poprawa wyraźna to dopiero dzisiaj, po tym tajemniczym sterydzie. teraz szczura buduje zamek z powyciąganych gazet... a kilka godzin temu nie miała siły jeść...O.o
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: merch »

Jak na dexa to prawdopodobnie steryd- przynajmniej ja nieznam nic innego
dexafort,dexaven czy dexametazon wszystko to steryd ( w zasadzie substancja czynna ta sama)
inne nazwy sterydów ( z grupy glikokortykoidów) to encorton, prednison, prednisolon
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
stoneka
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 12, 2007 12:32 am

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: stoneka »

hej!
mam nadzieje ze mala lepiej!
staraj sie podawac malej jedzenie tak czesto jak tylko mozesz. poki dziala steryd! to da jej silke do walki z choroba kiedy juz steryd przestanie dzialac. ja podtykalam jesciu mojej toffee czasem co godzine czasem co dwie i ku mojemu zdziwieniu zawsze zjadala.
trzymam kciuki!!!!
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: szara-stokrotka »

zrobiłam szczurakom makaronik z warzywami, porcja spora, zeżarły wszystko, jakkolwiek to Bezę chorą tuczyłam:) steryd dostała i witaminę B + coś jeszcze na wzmocnienie. trzyma się nieźle, mam nadzieję, że teraz to tylko lepiej będzie... tuczyć rzecz jasna będę:)
i dzięki wielkie za wszytko! cokolwiek się dziać będzie - dam znać!
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: szara-stokrotka »

wygląda, że pomimo leczenia, to ostatnie chwile (może dni) mojej Bezy:(

apel, jeśli ktoś zauważy, że jego szczur nagle zaczyna tracić równowagę i tracić siły - natychmiast do weterynarza! jeśli zwierzak przechyla się na jedną stronę, nie może siedzieć prosto, wykonuje nieskoordynowane ruchy łapkami - to może być to, co spotkało moją Bezę...
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: limba »

Nie ma poprawy?

Czy leki byly/sa caly czas podawane? Czy caly czas Baytril? W takich przypadkach (jesli to zapalenie mozgu) lepiej sprawdza sie Biseptol (Bactrim), odpowiednik iniekcyjny - Borgal.

Jesli po ok 7 dniach nie bylo zadnej poprawy antybiotyk powinien byc zmieniony (moim skromnym zdaniem) Niestety czasem na to cholerstwo nie ma rady :(
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2007 7:34 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: szara-stokrotka »

podawane były jakieś dwa antybiotyki. poprawa była, ale tylko podczas działania sterydów, a tak nie można bez końca. podaję jej nadal antybiotyk i witaminy, ale z dnia na dzień jest gorzej. niestety nie widzę dla niej nadziei:( ona zwyczajnie nie ma sił by walczyć z tym diabelstwem, wszelkie środki zawiodły... chcę by miała jednak możliwie przyjemne te kilka chwil...
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: merch »

to możecie przejść na steryd doustny ( Encorton , lub długodziałający podskórny ( Dexafort) , jeśli szanse na uratowanie nie są duże to steryd jednak poprawia komfort - jakby daje więcej siły , zmniejsza obrzęk w układzie nerwowym- i chociaż prawdopodobnie nie wyleczy sam w sobie to własnie jakoś pozwoli spędzić te dni przedostatnie.......
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: szara-stokrotka »

zastanawiam się nad tym. mała jedzie na antybiotyku, jest słaba, ale dzisiaj ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wlazła po prętach klatki na legowisko, które jest dość wysoko... nie wiem jak to zrobiła, bo nie ma siły prawie zupełnie. może rzeczywiście steryd ułatwi jej te dni...
weterynarz mówił, że podawanie sterydu długo działającego przy szybkiej przemianie materii szczura ma niewielki sens...
nie za bardzo wiem co teraz z tym wszystkim robić, czy pozwolić jej po prostu cieszyć się obecnością koleżanek, zostawić jak jest, na samym antybiotyku, czy szprycować sterydem, czy to ma sens
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: merch »

Podawaj doustnie encorton, z nutella zjadany jest chętnie. Na pytanie czy ma sens nikt ci odpowie- jeśłi widać ze coś jej sprawia przyjemność - a to sałata , a to przytuleleni sie do koleżanki uważam ,że ma sens - jeśli straci zupełnie apetyt mimo leczenia, dołaczy sie duszność , widać będzie ze szczur cierpi , nie bedziesz miała wyjścia będziesz musiała ją uspic.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Neurologiczne] - czerwone wycieki z oczu, totalne oslabienie, utrata balansu...

Post autor: szara-stokrotka »

Beza nie chce jeść nawet masła czy nutelli więc raczej trudno było by coś jej tak przemycić. karmię ją jogurtami, to idzie całkiem nieźle. idę do weta, pewnie w poniedziałek, bo będzie ten, co się małą zajmuje. a żeby było weselej druga szczura ma coś z łapką:/ kuleje jak biega, jakąś taką ma bezwładną tą nóżkę (lewa tylna)... mam nadzieję, że to małe uszkodzenie a nie niedowład... ktoś coś wie?
Ostatnio zmieniony pt kwie 13, 2007 10:25 pm przez szara-stokrotka, łącznie zmieniany 1 raz.
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”