Woda

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Woda

Post autor: Nina »

Moje ciury dostają zwykłą kranówke, ale fakt u mnie woda jest wyjątkowo dobra, porównując z innymi miastami (filtr po miesiącu u mnie wyglądał jak po 5 dniach u mojego brata, w Opolu). Mineralnej ogony nie tykają, przegotowanej również, wręcz omijają poidełko, nawet jak im dosypuje vibovitu  ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: Woda

Post autor: Pamelka666 »

moje ogonki dostają wodę kranówkę, tyle, że mam taki specjalny kranik, gdzie jest woda czysta i przefiltrowana... :D ogony ją lubią, czasem dostaną tą wodę Vitacraftu, ale żadko, bo droga... ;)
Iwan
Posty: 11
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 8:26 pm

Dodatek do wody-czy kupić?

Post autor: Iwan »

Czy do niegazowanej wody mineralnej można dolać dodatek z mikrooelementami i glonami morskimi? Jeśli nie, to lepiej dawać szczurkowi przegotowaną wodę z kranu z takim dodatkiem czy mineralną?



Połączone z tematem o wodzie.
mod.Vella
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Dodatek do wody-czy kupić?

Post autor: S. »

Woda mineralna zawiera mikroelementy i po dodaniu dodatkowych może być przemineralizowana, może wytrącić się osad i co najważniejsze może nie smakować szczurkom.

Daj w jednym poidle wodę przegotowaną lub mineralną a w drugim przegotowana z dodatkiem minerałów i alg. Szczurki wybiorą sobie wodę, która im smakuje.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Dodatek do wody-czy kupić?

Post autor: Vella »

Iwan pisze:Czy do niegazowanej wody mineralnej można dolać dodatek z mikrooelementami i glonami morskimi? Jeśli nie, to lepiej dawać szczurkowi przegotowaną wodę z kranu z takim dodatkiem czy mineralną?
Mineralnej nie podawaj wcale, albo od czasu do czasu. Za dużo minerałów też może zaszkodzić. Jeśli już butelkowa to raczej źródlana, taka dla niemowląt. Wystarczy zwykła kranówka, przegotowana lub nie (jesli masz szczęście mieszkać w mieście, w którym z kranu świństwo nie płynie).

Dodatek możesz kupić, stosuj według zaleceń na opakowaniu (myślę, że lepiej nie za często).
Możesz też czasem ziólka zaparzyć (rumianek, mięta, albo susz ze szczurzej karmy), albo rozpuścić vibovit.
Soczki owocowe też są świetne, ale wygodniej podać w miseczce, nawet po tych klarownych poidełko trudno umyć.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
grayhill
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 25, 2008 9:47 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Woda

Post autor: grayhill »

ja daję wodę z kranu i nic się szczurkom nie dzieje, oprócz tego dostają warzywa i owoce czasem więc pić dużo nie muszą bo ale wodę staram się wymieniać jak najczęściej :-)
roots reggae ragga
Awatar użytkownika
AdaK
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 11, 2008 12:53 pm
Lokalizacja: Bielawa (dolnośląskie)

Re: Woda

Post autor: AdaK »

Kiedy jest gorąco każdy szczur dużo pije. U mnie teraz w ciągu jednego dnia znika 75 ml wody itp. Podaję mojemu wodę z kranu lub przegotowaną. Pije też przegotowaną wodę z Vibowitem w kropelkach.(Łatwo się rozrabia) Daję mu też rozrobiony sok - syrop owocowy (kupuję w sklepie) z wodą przegotowaną. Czasami ale raz na rok, na pół roku kakao.
Jestem _ogonek_ :-)
www.uciechow.com

Obrazek
Awatar użytkownika
Igicza
Posty: 27
Rejestracja: sob lip 26, 2008 4:30 pm
Lokalizacja: Wrocław (okolice)

Re: Woda

Post autor: Igicza »

Moja szczurka opróżniała poidełko dla myszy (czyli takie średnie) w ciągu niecałego tygodnia, o ile pamiętam. Także raczej mało piła. Ale to też zależało od tego, ile soczystych rzeczy jej dawałam do jedzenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Woda

Post autor: Vella »

Igicza pisze:Moja szczurka opróżniała poidełko dla myszy (czyli takie średnie) w ciągu niecałego tygodnia, o ile pamiętam. Także raczej mało piła. Ale to też zależało od tego, ile soczystych rzeczy jej dawałam do jedzenia.

Czy to znaczy, że woda stała w poidełku przez cały tydzień?
Nic dziwnego, że pić jej nie chciała...


PS. "Tak że" - osobno.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Slodka-Pomarancza
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 04, 2008 7:18 pm

Re: Woda

Post autor: Slodka-Pomarancza »

Hmm . Moja Luna nie zbyt dużo pije .
Ale nic jej jeszcze się od tego nie stało .
One tak jak my .
Inni są spragnioni a inni nie . ;p .
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Woda

Post autor: strup »

Slodka-Pomarancza Szczurki, które dostają warzywa, owoce, nie piją duzo wody - z nich pobierają sok.
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
julka
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 08, 2008 5:43 pm

Re: Woda

Post autor: julka »

Ja uwazam ze ogonowi trzeba zmieniac wode codziennie :D Sweeta malo pila jak jej zmienialam wode co kilka dni ;D Uwazam tez ze trzeba co dwa dni poidelko umyc. Dobre do tego sa waskie szczoty . :P
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Vitakraft Nager Trank - napój dla gryzoni

Post autor: ogonowa »

Vitakraft Nager Trank - napój dla gryzoni
Znalazłam to na stronie animalia.pl http://animalia.pl/produkt,1519,107,Vit ... oni__.html

Czy ktoś już coś podobnego próbował?
Zamówiłam to z reszta potrzebnych mi rzeczy i chcę to wypróbować.

Kosztuje 7.50 + wysyłka
Nie pisze ile ma buteleczka ,ale chyba jest dość duża.

Jeśli kto to już użytkował to czy jest to dobre i ogólnie jak się sprawuje?
Jest to w dziale witaminy i odżywki ,także sądzę ,że działa na dobrze na sierść.

Połączone z istniejącym. /Agata
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Woda

Post autor: pin3ska »

Ja to mialam kiedys i nie jestem jakos specjalnie przekonana, bo po co dawac ogonom cos co ma sztuczne barwniki...?
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
angel_a
Posty: 78
Rejestracja: wt lis 04, 2008 4:18 pm
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Woda

Post autor: angel_a »

Ja mojej małej dodaję do wody kilka kropel witaminy C z vitakraftu :). Wody pije dość dużo.
czarna Nemezis i jej kapturkowa córeczka Kalipso <33 +7 pozostałych potworków u nowych właścicieli ;**
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”