zapłodniona w sklepie zoologicznym?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ciufcia
Posty: 70
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 8:05 pm

Samica ze sklepu

Post autor: ciufcia »

BKS pisz co tam u szczurzycy :) . Szczury w klatkach NIGDY nie widziałam aby były rozłączane, więc jest duze prawdopodobieństwo, że samiczka będzie miała "kinder-niespodziankę". Dlatego nigdy nie będe kupywała ogonka w zoologicznym. Nie chcę cię absolutnie straszyć, ale najlepiej szukać już domów... lepiej dmuchać na zimne. Zwłaszcza, że ogonków jest po kilka w klatkach w zoologicznym :roll: . Ja w tym czasie nie byłam w zoologicznym, ale sam wiesz, czy szczury były oddzielone?
Na zawsze w moim sercu-[']Leon (Albinos) - 15 VI 2005r.[']

Klatka stoi pusta. I czeka...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Samica ze sklepu

Post autor: merch »

Wszystko zalezy od tego w jakim wieku były szczurki razem , u samców jądra zstępuja około 5 tygodnia samiczki też mniej wiecej w tym czasie robią się płodne , jełsi twoja szczurzynka została wzieta ponizej 5 tygodnia zycia to jest szansa ,że jednak w ciazy nie jet , jesli ponizej 4 tygodnia to szansa na ciaze naprawde jest minimalna.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
*BKS*
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 1:30 pm

Samica ze sklepu

Post autor: *BKS* »

Witam więc tak szczurka zachowuje się nadal normalnie jest u mnie 14 dni. Nie widze powiększonego brzuszka :). Jej wiek też nie jest mi znany. Nie widzę aby więcej spała, wydaje mi się że troszke więcej jje. Jest ruchliwa non stop baraszkuje w hamaczku i wspina się po szczebelkach. Gdy zobacze u niej jakieś nowe zachowania będe pisał.
Jeszcze jedno jeśli zaszła by w ciąże w ten sam dzień w którym ją wziąłem ze sklepu to za 7 dni powinna urodzić, jeśli tak to czeka mnie 7 dni niepewności

Pozdrawiam
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Samica ze sklepu

Post autor: merch »

Jka mas zwagę to ja zważ można będzie w przybliżeniu oszacować jej wiek
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
*BKS*
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 1:30 pm

Samica ze sklepu

Post autor: *BKS* »

Sprubuję ją zaraz zwarzyć ale nie wiem czy moja waga przewiduje taki ciężar :)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Samica ze sklepu

Post autor: mataforgana »

[quote="merch"]Jka mas zwagę to ja zważ można będzie w przybliżeniu oszacować jej wiek[/quote]

merch, to moze nie byc takie oczywiste, moja Iskra w szczytowym momencie w wieku 8 miesiecy ważyła 90-100g... dla porównania - Triss ważyła 300g ;)

[quote="*BKS*"]nie wiem czy moja waga przewiduje taki ciężar[/quote]

waga łazienkowa raczej nie - ja swoje waże na takiej elektronicznej w sklepie ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Samica ze sklepu

Post autor: merch »

No niestety zdaje sobie sprawę z ograniczeń tej metody ....
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Samica ze sklepu

Post autor: ESTI »

*BKS*, a masz moze zdjecia Twojej samiczki?
Obrazek
*BKS*
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 1:30 pm

Samica ze sklepu

Post autor: *BKS* »

Nie mogłem jej zwarzyć nic nie dało rady, jak dobrze pujdzie to fotki podam wieczorem :)
A u samicy wszystko ok nie widzę rzadnych zmian
magda1
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:09 pm

Samica ze sklepu

Post autor: magda1 »

Witam :D . Tak wyglądała moja szczurka na parę dni przed porodem, możesz za jakies kilka dni porównać swoja szczurkę brzuszek jest wyraźnie większy i rozkłada się na takie dwie piłeczki po bokach jak szczurka sobie chodzi.
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=3936
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=3935
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=3945
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=3947

A tak wygląda Hanka już nie w ciąży :lol:
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=5217
*BKS*
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 1:30 pm

Samica ze sklepu

Post autor: *BKS* »

Porównując Hanke z moim szczurem wydaje mi się że to jednak nie jest ciąża ( u miojej samicy)
moja liczac że zasła w ciąże w dzień w którym ją wziąłem ze sklepu to dzisiaj jest 15 dzieńu mnie a brzuch ma dużo mniejsz od tego na zdjęciu i wogóle jest młodsza od hanki i mniejsza
Obym się mylił z tą ciążą u mojej samiczki :thumbleft:
*BKS*
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 1:30 pm

Samica ze sklepu

Post autor: *BKS* »

Wróciłem dziś ze szkoły i zobaczyłem że prawie wszystkie husteczki które jej wsadziłem do klatki zostały wciągnięte do domku.... sam :drap: nie wiem już jak to jest z ta ciążą
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Samica ze sklepu

Post autor: Mikulinka »

Może Twoja szczurcia chce po prostu, aby wewnątrz domku było przytulniej...Niekoniecznie musi to być ciąża, zwłaszcza, że po 15 dniach byłaby już widoczna

[quote="*BKS*"]Obym się mylił z tą ciążą u mojej samiczki[/quote]

No i miejmy nadzieję, że się mylisz ;)
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Samica ze sklepu

Post autor: Layla »

[quote="Mikulinka"]No i miejmy nadzieję, że się mylisz ;)[/quote]

No, ja też mam taką nadzieję:) Moja Betty była w sklepie z samcami i drżałam patrząc ciągle na jej brzuszek, ale w ciąży nie była.
Obrazek
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Samica ze sklepu

Post autor: Mikulinka »

*BKS*, i jak, coś się wyjaśniło?
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”