Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: merch »

Rodzinna Sesja kukurydziana :)

Mała agutka to Ela - zostaje w hodowli , dwie czarne panny to Panna berkshirka i Panna Trzykropka ( propozycja imienia Ewa), troszkę większa dziewczynka agutka to Dorotka Panienka z poprzedniego miotu ( dziecie Alexowe )
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Telimenka »

Sa przeboskie.. ;D . Musze w koncu moim Kanalarzom zdjecia porobic bo zazdraszczam Ci Twoich ;D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: merch »

A zrób te zdjęcia, zrób Teli, a nie się lenisz.


Ostatnie maluszki pojechały do nowych domów. Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego !

Nowe domki proszę o dbanie o szczurki i częste relacje. Chętnych na "poczapeczkowe szczurki " zapraszam do zgłoszeń na miot po Dorotce który będzie miał miejsce na przełomie roku 2008/2009.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Telimenka »

A dziekujemy za dobre slowa :D..
Fotki skromnie bo skromnie ale sa.. moze jutro wiecej porobie. Super ze wszystkie pociechy maja kochajacy domek ;D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Izabela »

No to i ja się pochwalę :)
Donoszę, że dwie E-dziewuszki, zwane pieszczotliwie szprycami, mieszkają u mnie i roooosną. Waga (z 16.10.) Elwisi 210 g, Estusi 230.

Estusia, czyli Estelka, czyli Estelle, czyli agutkowa berkshirka: Spokojniejsza od siostry, powolniejsza w pomysłach (bo w ruchach tak samo szybka), zdecydowanie ostrożniejsza i bardziej płochliwa. Woli trzymać się miejsc sobie znanych, na wybiegu myszkować w ulubionych zakamarkach, poznawanie nowego trwa dłużej. Co nie znaczy, że tego wcale nie robi, robi, ale znacznie w mniejszym zakresie, niż siostra i zajmuje jej to dużo więcej czasu. W konfrontacji z czarnulką jej temperament wypada, brzydko mówiąc, dosyć blado – nazwałabym to standardowym zachowaniem szczurka w jej wieku ;)

Elwisia, czyli Elwirka, czyli Presleyka, czyli Pieronek, czyli „podrabiana” czarna selficzka: Self jest jak najbardziej prawdziwy, natomiast czerń... hmm, jest dosyć oryginalna, nie powiem :) Jej odcień jest trudny do określenia, najbardziej kojarzy mi się z grafitem, najmniej...z prawdziwą czernią >:D Ksywka „Pieronek” najlepiej odzwierciedla jej temperament: 1000 pomysłów na minutę, 1000 rzeczy do obejrzenia, 1000 miejsc do zwiedzenia, 1000 ruchów do wykonania. Dla niej nie ma niemożliwego – wszystko da się zobaczyć, wszędzie wejść. Takiego szczura jeszcze nie mieliśmy, naprawdę. Uwielbiam ją za ten jej pęd i pomysłowość, mimo, że pilnowanie jej na wybiegu oznacza nic innego, jak śledzenie każdego jej kroku i sprawdzanie, czy jeszcze nie zrobiła sobie lub komuś krzywdy.

Obie są przy tym bardzo proludzkie, bez problemu przychodzą do nas, pchają się na ręce, pod ubrania, we włosy. PRZEKOCHANE SZKRABY

A teraz mini (a własciwie maxi – postanowiłam Was zanudzić ;) ) galeria


Początki (jedne z pierwszych zdjęć E-maluchów w naszym domu)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


U pańcia

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


W klatusi

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na wybiegu, czyli bawimy się

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Zdobywcy szczytu

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


W królestwie papug

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Polowanie na kukurydzę

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Uffff...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: merch »

Fantastyczne zdjecia !
Co do kolorku czarnuszki na fotkach tego nie widac swoja roga ciekawa jestem skad wzielo sie to rozjasnienie u jednego akurat szczurka, czyzby jakis gen rozjasnienia po stronie tatusia ktory spowodowal rozjasnienie czerni u jednego maluszka?
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Izabela »

Fakt, fotki tego dobrze nie oddają, w realu bardziej widać ten grafitowy odcień. Trudno powiedzieć, jak dalej rozwinie się ten kolor, ale póki co jest fascynujący ;D A co do genów - nie znam się na tym ani trochę i mogę pisać herezje, ale może to nie jest "wina" ani taty, ani mamy, może to po prostu kwestia pojedynczej mutacji, która nastąpiła właśnie przy tym maluchu?
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Izabela »

Jeszcze kilka zdjęć – chociaż wcale nie wiem, czy ktoś je ogląda oprócz mnie i babci merch

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Telimenka »

Ja ogladalam! :P ale zapomnialam napisac co nieco. Wlasciwie nie wiem czemu. A co robicie z papugami na czas jak biegaja szczurki? ;D .

Sliczna zgraja.. no i Panie E najfajowsze w koncu siostrzyczki moich Dupkow!
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: odmienna »

.... i ciotka odmienna ogląda. Jeszcze jak ogląda! ;D
Nie wiem Teli, czy w świetle faktów uwiecznionych na ostatnich zdjęciach pytanie o papugi jest taktowne ??? ;)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Telimenka »

Nooo nad zdjeciaim jest napisane "krolestwo papug" ??? wiec o co chodzi?
Nie rozumiem czegos tu. Myslalam ze woliere zajmuja papugi..a klatka szczurasom zostala wypozyczona na chwile do zabawy
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: odmienna »

:D ( pytanie wydaje mi się "ryzykowne" w kontekście tego posiłku: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/038 ... 3db5b.html - ja nie wiem, czy chcę poznać odpowiedź) ;) ;) ;) ;D
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Izabela »

Moderację i merch z góry przepraszamy za tego megaofftopa, ale wypada mi wyjaśnić te ptasie kwestie ;)

Sądząc po rozmiarach kości to muszę mieć papugi wielkości indyka :D

To jest królestwo papug (jest ich 2, tylko druga siedzi na drzwiach, poza obiektywem)

Obrazek

A tak reaguje papuga, gdy ktoś jest u niej w gościnie

Obrazek

A poważniej, to szczury do papuziego pokoju kiedyś w ogóle nie miały wstępu. Teraz już mają, bo paputy są ich bardzo ciekawe i lubią je obserwować. Jednak zachowana jest wtedy ścisła kontrola - pańcia czuwa, żeby nikomu nie stała się krzywda. Zresztą, jeśli któryś szczurek zbyt zbliży się do paputa, ten odfruwa lub go straszy (rozkłada skrzydła i syczy), co skutkuje szczurzym megaprzyśpieszeniem w kierunku, skąd przyszedł :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: Izabela »

Wczoraj było ważenie - Elwirka 237g, Estelka 275 :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Planowany Miot E w Merchowym Polu CelaXQubuś

Post autor: merch »

Edgarek 300
Ela nie wiem toz to przebija Dorotke szybkoscia.
Swoja droga odnosze wrazenie ze umaszczenie aguti ma zwiazek z mniejszymi rozmiarami szczura...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”