Kuweta, nauka kuwetowania

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Kuweta

Post autor: aneczkaa »

agaaatkka pisze:aneczkaa a w jakim wieku były jak im się odwidziało? :P
Przestały kuwetować po jakichś 2 miesiącach grzecznego załatwiania się, a baby są w wieku od ponad 1,5 roku (jedna) do 4 miesięcy.


Ja nie wiem co z tymi moimi dziewuchami, jak się poskarżyłam na forum, to zaczęły grzecznie się załatwiać do kuwety ::) Od czasu do czasu którejś się zdarzy załatwić do jednego koszyczka, ale generalnie już jest ok :D
Hmm teraz sobie uświadomiłam, że koszyk do którego czasem się załatwiają to jedyny czerwony koszyk w klatce, a kuweta jest właśnie czerwona. Czy kolor może mieć jakieś znaczenie? ??? Nie wydaje mi się, ale to głupi zbieg okoliczności, że zdarza im się załatwiać tylko do tego czerwonego xD


A ja kuwetę zrobiłam im ze zwykłego plastikowego pudełka, a klatkową kuwetę zostawiłam pustą. I załapały w mig o co chodzi :D
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Kuweta

Post autor: tinanka »

agaaatkka pisze:spróbuj taką w narożniku, co się drucikiem przykręca :)
Niestety mam drewnianą klatkę z szufladą na dole, więc nic tam nie przyczepię. ;)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Kuweta

Post autor: Izold »

PaulJulian, padłam po przeczytaniu "budź ich na nocnik " :D
U mnie działało przerzucanie kup w inne miejsce [czyli do rogu gdzie POWINNY kupkać] i voila - potem już tam robiły.
Awatar użytkownika
sin30
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 9:10 am

Re: Kuweta

Post autor: sin30 »

Ja nie mialam problemu, Śruba zalatwiala sie do kuwetki od pierwszych dni bycia z nami. Kuwetka byla dosc wysoka i miala duzo kocich granulek do kupkania. Nie bylo mowy o zasypywaniu trocinami. Mysle, ze kazdy wlasciciel szczurka powinien uczyc zalatwiania sie do kuweki od pierwszych dni :) trzeba dbac o higiene naszych malych paputkow! :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kuweta

Post autor: Paul_Julian »

Izold pisze:PaulJulian, padłam po przeczytaniu "budź ich na nocnik " :D
No tak, bo jak ja rano ide do pracy to one często jeszce śpią. To budzę i wkładam do kuwety, robią siku, a potem albo cos jedzą, albo idą spać :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kuweta

Post autor: MadziaK »

Miarka się przebrała nasze baby zrobiły sobie kibel z całego Towera rury zasikane na pułeczkach szambo rozdeptane :P na domkach rozciapane kupy nie wytrzymam. Wczoraj wyszorowałam klatkę kupiłam dwie kuwety (takie małe kocie) i będziemy uczyc smrody czystości. Kiedyś załatwiały się ładnie w jednym rogu a teraz leniwe śmierdziele nawet im się nie chce zejść tylko walą tam gdzie stoją. Do kuwet dałam inną ściółkę niż na dużych kuwetach mam nadzieje że zrozumieją. Dzisiaj rano przerzucałam kupki :P nie myślałam że 11 szczurów może tyle narobić przez jedną noc.
Myslicie, że można nauczyć dorosłe stado robienia do kuwety? Albo przynajmniej oduczyć kupkania na półeczki >:D
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Kuweta

Post autor: aneczkaa »

A gdzie panny mają miski i poidełka? Może jak będą zmuszone zejść na dół, żeby zjeść i się napić to przy okazji chętniej będą szły do kuwety? ;)
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kuweta

Post autor: MadziaK »

też o tym myslałam poidełka maja na dole miski ze smakołykami też maja na dole natomiast miski z suchym maja podwieszane na kratkach bo strasznie wywalały i nie da sie ich na dole przyczepić bo Tower ma wysokie kuwety
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kuweta

Post autor: MadziaK »

No jak narazie to mam wrażenie, że tylko ja wrzucam kupki do kuwety a one walą wszędzie tylko nie tam. Ale mamy mały postęp nie sikają już aż tak bardzo na półeczki :)
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Kuweta

Post autor: mini »

To u mnie za to z sikaniem jest problem.. Potrafią stanąć na tarasie i sie wysikać ::) No ale bobków poza kuwetą narożną jest mało, a jak już to na dnie klatki ;)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kuweta

Post autor: MadziaK »

Ciągle walczę nie poddaję się ale narazie marnie mi to wychodzi
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Kuweta

Post autor: aneczkaa »

mini pisze:To u mnie za to z sikaniem jest problem.. Potrafią stanąć na tarasie i sie wysikać ::)
U mnie to samo, kuwetkują pięknie, ale sikanie sprawia największą przyjemność, kiedy się stoi na panelu i mocz kapie w dół rozbryzgując się wszędzie dookoła ::)
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kuweta

Post autor: MadziaK »

Dzisiaj od rana tylko jedna kupa poza kuwetą ale jakoś bardzo się nie cieszę to pewnie przypadek :P
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kuweta

Post autor: Paul_Julian »

U mnie sikaja po 4 rogach dużej kuwety, bo im sie nie chce dreptać do kibelka :D Wiec sikają gdzie blizej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: kinia87 »

hmm.. ja mam problem z Krecikiem, jest u mnie od soboty, na razie w osobnej klatce, i kurna wali boble do hamaka, do koszyka :/ posikuje wszedzie... najgorzej z tymi bobsami. Moja trojca starsza sie zalatwia do kociej kuwety (tzn tylko boble), ale nie ukrywam, ze jest to dobre. Polarki i tak codziennie wymieniam, wiec z sikaniem problemu nie ma. Za to z bobkami jest wygoda, wszystkie wiedza, ze do sciolki trzeba sie zalatwiac. Martwi mnie ta mala:/ przerzucam boble na dol, gdzie ma sciolke, to za chwile kolejne sie w hamaku pojawiaja;/ noz cholera jasna. Jak oduczyc? wysadzanie z rana mi nie idzie, bo jej sie nie da wyczaic, kiedy chce kupe i siku, bo najczesciej robi to..w locie... ;) doslownie... jakies pomysly? jest szansa, ze jak juz bedzie z tamtymi, to sie od nich nauczy?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”