Jak przekonać do szczura mając inne zwierzęta?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: Ausaya »

super klatka na dwa szczuraski :)
miejmy nadzieje ze Ci sie uda, trzymamy kciuki :D a moge sie zalozyc ze jezeli juz beda w domu te szczurki, to w koncu mam sie przyzwyczai :)
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: Hanka&Medyk »

No ba :) Jak zaczną do niej garnąć i lizać ją po rękach i twarzy, to sama będzie chciała więcej ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
QeleQele
Posty: 94
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 3:40 pm
Lokalizacja: Zambrów:P

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: QeleQele »

Ja też mam nadzieje że mama się przyzwyczai..
A jeśli chodz o bieganie poza klatką to ile czasu minimum mają biegać??
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: Hanka&Medyk »

Tyle ile chcą generalnie, nie ma górnego limitu :) Dolny natomiast to przynajmniej 1-2h. Ale pamiętaj, że trzeba wszystko dobrze zabezpieczyć, żeby nie poprzegryzały kabli itp.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
QeleQele
Posty: 94
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 3:40 pm
Lokalizacja: Zambrów:P

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: QeleQele »

To ja lece posprzątać pokuj zanim mama wróci (może to ją przekona)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: tamiska »

hmmm terriery to psy mysliwskie, wiec nie wiem jak przyjmie szczury. Byc moze rzeczywiscie bedzie szczekal duzo, i nie radzilabym stykac go ze szczurami...
QeleQele
Posty: 94
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 3:40 pm
Lokalizacja: Zambrów:P

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: QeleQele »

A jeśli pies nie będzi widział szczurów bo będzią w klatce na szafce ,a będze je wypuszczała w samkniętym pokoju??
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: Ausaya »

no jak nie bedzie ich widzial to nie bedzie mial na co szczekac ;]
chociaz na szfce tez moze je przyuwazyc, a na pewno wyczuje ich zapach.
a jezeli chodzi o wybieg to tylko i wylacznie w zamknietym pokoju, bo jak szczurek wyjdzie z niego to na 80 % wiem jak zachowa sie pies, szczegolnie ze to rasa mysliwska...
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: RattaAna »

skoro psiak jest raczej warcząco-szczekający na wszystko dokoła, to nie liczyłabym na to, że nagle zaprzyjaźni się z ogoniastymi; widziałam to u siebie (w domu rodzinnym) przy dwóch psach - jak tylko wywęszyły, że w pobliżu są szczurki, świat przestawał dla nich istnieć; zaczynało się szczekanie, piski, wyrywanie do nich, generalnie ogólne zamieszanie; nie wiem co by było przy bezpośrednim spotkaniu, nigdy do tego nie doszło; fakt, że szczurki były dla nich atrakcją, ponieważ na co dzień dom był tylko psi - a tu nagle jakieś inne futerkowe ;) zawsze trzeba było separować zwierzaki zamkniętymi drzwiami, a i tak gdy tylko się otwierały psiak nagle się pojawiał domagając wpuszczenia;

znam też kilka domów, gdzie psy nie zwracają większej uwagi na ogony, po prostu zwierzaki żyją obok siebie swoim własnym życiem (ale były to psiaki kundelki, żadna rasa myśliwska, a to chyba też ma znaczenie);
chyba nie da się stwierdzić na 100% jak zareaguje Twój pies;
mamą bym się raczej nie przejmowała - jak zobaczy te koralikowe oczyska, różowe uszka i delikatne malusie łapki (tak było sto lat temu z moją mamą) pęknie ;)
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
QeleQele
Posty: 94
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 3:40 pm
Lokalizacja: Zambrów:P

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: QeleQele »

Moim zdaniem to mój pies na myśliwskiego sie nie nadaje bo jak wcześniej napisałam jak ktoś koło niej przechodzi to sie tak cieszy jak by to był ktoś z rodziny i nawet jak zobaczy coś co sie rusz na podwórku to chce się z tym bawić
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: zalbi »

mój pies też jest psem myśliwskim a ze szczurami spi. gdy klatki jest otwarta, kladzie się obok klatki wsadzając głowę do środka a szczury po nosie i po głowie wchodzą na jej plecy i leżą. najczęściej pośród kłaków ogona. gdy tylko widzi szczury cieszy się jak głupia i prosi, żeby otworzyć jej klatkę.
Tak, że nigdy nie wiadomo jak to będzie, ale lepiej nie próbować.


pokaż mamie, że jesteś odpowiedzialną osobą, nie tylko wyprowadzając psa.
sama znasz najlepiej swoją mamę i wiesz jak można ją przekonać.

zapytaj wprost co ma przeciwko szczurom i pytaj do skutku, żeby mama nie mogła już zmieniać tematu. może wtedy się wyjaśni..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
QeleQele
Posty: 94
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 3:40 pm
Lokalizacja: Zambrów:P

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: QeleQele »

Spróbuję... :) ;) 8)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: Rhenata »

a moze ta twoja mama sie tak uśmiechała bo już zaplanowała szczurasa na urodziny? kto wie....molestuj,molestuj i jeszcze raz molestuj ;D powodzenia
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: Alices »

Pies to rzadna przeszkoda, ja mam yorka, ktory niegdyś był hodowany do tępienia szczurów, ale nie mam z tym problemów. Kot tak samo, olewa szczurki, generalnie ma je głęboko w poszanowaniu ;). Drugi pies kocha wszystko co żyje, więc od razu leci do szczurków i cieszy się mogąc je chociaż powąchać (królika uznała za swojego podopiecznego ^^).
Pokaż mamie, że potrafisz się zajmować zwierzakiem, jestem opowiedzialna i dasz sobie radę. Szczurki to kochane i słodkie zwierzątka, wiec po czasie i twoja mama by się do nich przekonała ;).
QeleQele
Posty: 94
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 3:40 pm
Lokalizacja: Zambrów:P

Re: Mama:''ale pies będzie warczeć i szczekać''

Post autor: QeleQele »

U mnie dalej nic, mama ciągle : NIE!!
Już sama nie wiem co robić, ale nie poddaje się.. ;D


P.S. Nie wiecie czy każdy pies sie tak zachowuje??
Gdy leży i ktoś go chce dotknąć lub leży pod krzesłem a ktoś przypadkiem opuści nogi i go dotknie on warczy i po sekundzie rzuca się na noge.. ??? :o
Bo dziś przypadkiem go dotknęłam a on wbił mi kły w duży palec u nogi na 2 cm, naszczęście nie na 2 cm głębokości tylko tak poziomo... , ale i tak zemdlałam z bólu bo ja tak mam ::)
Pies był szczepiony wiec nic mi nie będzie :'( ale i tak to zdezynfekowałam.. :-[
Czy to normalne , że pies sie broni??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”