Szczurek Gambijski "Kai"

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Ogoniasta »

:)

A jakieś warzywka?? :) albo sucha karma - na kształt mieszanek dla naszych ogoniastych? ;)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

w ogóle nie je suchej karmy . próbowałam mu dać i jej nie tyka . mojej poprzedniczce zajeło 4 miesiące oswojenie go...
dum spiro spero
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

http://s39.photobucket.com/albums/e151/ ... iiiiii.jpg
jeśli chodzi o ten pojemnik co w nim siedzi to z tego co mi poprzednia właścicielka mówiła on go bardzo lubi i w nim śpi też go w nim dostała .
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Paul_Julian »

To on ma taką paszczę, że wciągnie banana ? Moze by go przekonać jakoś do suchej? To chyba zdrowsze. Tylko trzeba by poszukac na sieci, jaka byłaby najlepsza.
Smieszny jest, duzo szczura do przytulania :D

A wrzucisz fotke jeża ? Wolę jeze niż węze :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

Nie będę go do tego przekonywała. ja nie lubię flaków ni nie zjem flaków;p on nie lubi karmy takiej to nie będzie jadł nic na siłę;p
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Niamey »

Szczury gambijskie mają bardzo specyficzne potrzeby żywieniowe i kurczak nie jest numerem jeden na tej liście ;) Korzystasz z zagranicznych for? Bo w Polsce raczej nie znajdziesz zbyt wielu sprawdzonych informacji. Ale za to banany należą do jednych z ulubionych przysmaków gambianów :) Tak więc jeszcze raz polecam zagraniczne fora, jest tam dużo informacji, zarówno dotyczących żywienia, jak i urządzenia klatki - np. gambiany lubią mieć basen z wodą, do której siusiają ;)
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

a masz szczura , że to wiesz ?? ja mam od sprawdzonego hodowcy taką wiadomość. Niunio dostaje wszystkiego po trochu i tym będę się też kierować...
dum spiro spero
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: dusiaczek »

Co do kosci - kurczakowe odradzane są przez mojego weta (za miękkie i kruche), nawet pies ich nie dostaje, za to jak najbardziej te świńskie - moje chłopaki dostają raz na jakiś czas do pogryzienia z żeberek.

Nie podważam oczywiście zdania tego hodowcy, po prostu mówię jak jest.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

jak będę robiła coś ze świnki na pewno dam mu spróbować.... puki co nie mogę doczekać się pełnego oswojenia...
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Niamey »

nie trzeba mieć szczura, żeby pewne rzeczy wiedzieć, wystarczy znajomość angielskiego i uważna lektura stron poświęconych temu gatunkowi. Podstawową informacją jest to, że gambiany są wszystkożerne, tzn. kurczak może stanowić uzupełnienie, a nie podstawę diety, no i gotowane kości to jedna z częstych przyczyn śmierci u psów, więc jeśli gambian nie ma przewodu pokarmowego z żelaza, to jemu też pewnie nie służą. Skoro masz liczne zwierzęta egzotyczne, to zapewne masz dla niektórych z nich jakieś insekty, robale itp., może spróbuj dać kilka Kaiowi? No i na pewno orzechy kokosowe (bogate w białko, a w dodatku jest to naturalny pokarm gambianów), dadzą mu mnóstwo radości i zajmą na wiele godzin :)
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

nie mam robalów ;p orzechy na pewno dobry pomysł:)
dum spiro spero
Afia
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 14, 2009 9:57 am

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Afia »

:D piękny szczurasek:) razem z moją współlokatorką zastanawiałyśmy się nad gambianem, jednak końcem końców zakochała się w nutrii i w ten sposób Abyss mieszka z nami;) w każdym razie gratuluję odwagi- nie każdy porywa się na takie nietypowe zwierzątka :) zdjęcia są świetne :) a odbiegając od szczuraska to nieźle się uśmiałam czytając poprzednie posty :P dokładnie taki sam problem był jak kumpela pisała na jakimś forum o swoim nutrze (nie wiem nawet czy nie na tym) - mianowicie - czemu chcesz go męczyć w takiej małej klatce!!?? śmiechu warte :D jak zwierzakowi zapewnia się odpowiednią ilość ruchu to nie musi mieć całego pałacu ludziska ;) na psim forum też miałam taki problem- próbowałam rozwiązać problem z gryzieniem przez mojego psiaka różnych rzeczy i nikt nie brał pod uwagę, że mój pies biega przy koniach, chodze z nim codziennie na spacery na kilka godzin i trenujemy dogtrekking - porada była jedna - zmęcz psa, bo ma za mało ruchu :D nie masz się więc co przejmować klatką uważam, że będzie wystarczająca:) czekam z niecierpliwością na postępy w wychowaniu maluszka :) bardzom ciekawa jak szybko będzie się uczył no i jak z inteligencją u tych szczurków?? :) pozdrawiam serdecznie :) będę śledzić kolejne posty ;)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Niamey »

jak dotąd nic tu jeszcze nie padło o wybiegach i rozrywkach kaia, więc nie wydaje mi się, żeby troska o rozmiar klatki była zbyteczna. Ludziom zawsze się wydaje, że zwierzęta są zadowolone, nawet jak to jest np. samotny szczur trzymany cały czas chomiczówce. Dlatego zanim oceni się na własną rękę, zawsze warto poszukać wartościowej literatury na dany temat.
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: malwa115 »

Boski przystojniacha 8) Co prawda nie znam się na tych szczurkach,ale myślę,że chyba jednak powiniwn mieć kolegę ;D A jak masz inne szczurki to też się pochwal :-* :-*
Obrazek
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Niamey »

nie, nie powinien mieć kolegi, to nie jest szczur domowy, to jest szczur gambijski, samce tego gatunku nie dogadają się ze sobą i nie trzyma się ich razem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”