[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwieki-cwierkanie, swistanie,

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: olaihekate »

na wszelki wypadak przejdę się jutro do weta. Lepiej dmuchać na zimne. Trzeba też przyznać,że Hekate była ostatnio podziębiona ,nie dostawała antybiotku, bo strasznie nie kichała . DAwałam jej tylko CEBION. Mam nadzieja,że to da się wyleczyć....

[ Dodano: Wto 27 Wrz, 2005 ]
A czy na zapalenie płuc twój ogonek dostał antybiotyk??
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: krwiopij »

na zapalenie pluc zawsze daje sie antybiotyk... to bardzo powazna choroba i nie kazdy szczur sie z niej wylizuje...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kubanczyk
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 10:03 pm

?wierkanie??

Post autor: kubanczyk »

Witam
Jestem nowy na tym forum. Mam szczurka od niedawna.
Mam pewien problem. Wydaje czasami dziewne dzwieki. Tak jak by cicho ćwierkał.
Nie mam pojecia co to jest wiec bardzo prosze o pomoc.
Przepraszam jeśli był juz taki temat.
Pozdrawiam
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: ESTI »

Poczytaj >>TU<<

A poza tym opisz w jakich sytuacjach to sie dzieje?
Posluchaj rowniez plucek, przyloz ucho do brzuszka i posluchaj, czy nie ma szmerow i charczenia.
Obrazek
kubanczyk
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 10:03 pm

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: kubanczyk »

tak! czytalem ten post. Ale u mnie to nie jest gulgotanie ani gruchanie tylko raczej takie piskliwie ćwierkanie.

[ Dodano: Sro 28 Wrz, 2005 ]
Kiedy to robi?? Roznie jak jest w klatce jak biega po moim wyrku. A wziasc szczurka i nasluchac mu płucka jest nie wykonalne :? bo szczurek jeszcze sie boi tzn kiedy go wyciągam z klatki robi wszystko zeby sie gdzies schowac. Nie usiedzi tylko biega tak dlugo az znajdzie kryjówke.
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: olaihekate »

byłam u weta....zapalenie oskrzeli :-( ma dosrawać antybiotyk przez 3 dni. wyjdzie z tego..ja w to wierze:)
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: limba »

ojej biedny sciurcio..ale bedzie dobrze...musi byc...
[quote="olaihekate"]ma dosrawać antybiotyk przez 3 dni.[/quote]
3 dni?? czy to aby nie za krótko na antybiotyk :roll:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: ESTI »

[quote="limba81"]olaihekate napisał/a:
ma dosrawać antybiotyk przez 3 dni.

3 dni?? czy to aby nie za krótko na antybiotyk [/quote]

Oczywiscie, ze za krotko!!! Minimum 5 dni, a najlepiej 7, gdyz dolegliowsc tylko sie zaleczy i moze powrocic bardzo szybko!
Obrazek
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: jutka »

To niekoniecznie choroba, małe szczurki czasem ćwierkają. Może to być oznaka zaniepokojenia, strachu przed nowym otoczeniem. Tak mi się wydaje.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: olaihekate »

moja niunia jak jst chora (np. jak miała zapalenie dróg oddechowych) to też dostawała antybiotyk przez 3 dni.Pozatym zależy to od leku i w jakich proporcjach się go podaje... szalezyv to również od,, stopnia choryb" u szczurka...
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: Nisia »

A jaki to antybiotyk?
Byc moze są takie, które podaje się przez 3 dni, ale po tych 3 dniach wartałoby się moze przejść do weta na osłuchanie jeszcze raz. Bo zapalenie oskrzeli zapaleniem oskrzeli, ale nigdy nie wiadomo co dalej będzie.... Ale to na razie "tylko" zapalenie oskrzeli ;)

A tak tonem offa. Co do gulgotania. Moje ciurki czasem coś takiego z siebie wydają, ale bardzo ciuchteńko i wówczas, kiedy jedna włazi drugiej na głowę,a tamta nie chce... Płucka sa ok, wczoraj były słuchane. Wet dał tylko Cebion na porfirynkę Heni (a Henia cghętnie spija go w soku z łyżki ;)).
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: olaihekate »

antybiotyk przez 3 dni oczewiście,że potem Hekate będzie jeszcze chodziła na ,,osłuchania", a pewnie dostanie jeszcze tabletki...
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: Wackowa »

Jestem bardzo ciekawa jak tam twoja szczurcia!! Napewno wyzdrowieje!!
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: merch »

Owszem ,jeśli to coś jak cwierkanie to nie ma powodu do niepokoju , szczurki ćwierkaja , i rzeczywiście raczej za młodu , osobisce uwazam ,ze to próba cwiczenia ultradzwięków , które nie zawsze wychodzą ;) ale prosze nie brac tego na serio. Natomiast gdyby szczurek zaczął wydawać odgłos jak gołebie ( gruchanie) to niestety naogół jest to objaw infekcji dróg oddechowych i trzeba do weta. Pozdrawiam ćwirka M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: merch »

Własnie jaki antybiotyk , owszem są takie , ktore mozna podawać tylko 3 dni , Jełsi jednak to któryś ze standartowych antybiotyków ( np enrofloksacyna ) to nawet po trzech zastrzykach przynajmniej tabletkami trzeba kontynuowac leczenie do 7 dni.
Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”