7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: Klaudiaaa »

To jest już moim skromnym zdaniem przesada to tak jakby krzywdzić człowieka a można temu zapobiec .To tak jak ja bym miała zajść w ciąże i co miało by to być normalne ? :-X Trzeba zastanowić się co się pisze .Trzeba zaoszczędzać bólu innym w tym wypadku kochanym podopiecznym :-[ !!!!
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
bacardi15
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 06, 2012 6:44 pm

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: bacardi15 »

no dobra, rozumiem że ciąża może wyniszczyć tak młody organizm, z ludźmi jest tak samo. Piszecie tu o uśpieniu miotu. A co jesli najzwyczajniej w świecie nie ma się na to pieniędzy..?
bacardi15
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 06, 2012 6:44 pm

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: bacardi15 »

Tak samo to usunięcie ciąży. To jest jednak koszt prawie 200 zł. Biorąc szczurka nie miałam zamiaru porywać się na takie koszty. Rozumiem na początku, klatka i wyposażenie jej. Wystarczy że już na to poszło dużo pieniędzy, po tygodniu mam placić znowu tyle samo? Nie każdego na to stać
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: Pigi2012 »

Zwierzęta nie żyją powietrzem! to żywe organizmy, jedzą, czują,chorują. Jak ty dostaniesz ciężkiej choroby to też nie będziesz mieć na to funduszy? A jak zajdziesz w ciąże w młodym wieku to nie będziesz mieć pieniędzy na jej usunięcie? Będziesz mieć pieniądze na wychowanie dziecka? No tak ,dziecko to istota ludzka a zwierzę można udusić,utopić, wypuścić na dwór!!! Wkurzasz mnie niemiłosiernie i mam ochotę jeszcze coś napisać...ale widzę że to walka z wiatrakami i nie jesteś,sorry na Naszym poziomie więc już się nie udzielaj,bo szkoda twojego czasu... Współczuje Twoim zwierzętom skoro masz taki podejście!
Obrazek
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: emi2410 »

Szczury to wymagające zwierzątka i wbrew pozorom są drogie w utrzymaniu. Ale w sytuacji kiedy trzeba ratować życie zwierzaka nikt z nas nie myśli o kosztach.

bacardi, masz tylko jedną szczurzycę?
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: Eve »

Dlatego nie dziw się że ludzie się tak unieśli. Niestety szczury to koszty i wcale nie małe. To są bardzo delikatne zwierzęta a ta cała sytuacja mogłaby nie zaistnieć, gdyby dziewczyna dokładnie przeczytała kiedy się oddziela samców od samiczek.
Możliwe że jest młodziutka i to było przeoczanie ale stało się nie najlepiej.
Co zrobić jak się nie ma pieniążków .. ? Dla mnie to bardzo proste - bardzo dokładnie trzeba przemyśleć czy mieć zwierzęta w ogóle.
Z własnego doświadczenia wiem że czasem to nie małe wydatki.

Uśpienie miotu można przeprowadzić tylko w pierwszej dobie - tak stanowi ustawa o ochronie zwierząt. Koszty ? to zależy od weterynarza ale w takim razie po co mączyć samiczkę tą ciążą ?
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: ssylvusia »

bacardi15 pisze:Tak samo to usunięcie ciąży. To jest jednak koszt prawie 200 zł. Biorąc szczurka nie miałam zamiaru porywać się na takie koszty. Rozumiem na początku, klatka i wyposażenie jej. Wystarczy że już na to poszło dużo pieniędzy, po tygodniu mam placić znowu tyle samo? Nie każdego na to stać
Jeżeli szczytem Twoich możliwości finansowych było kupienie szczurowi klatki i podstawowego wyposażenia, nie powinnaś mieć żadnych zwierząt (pomijam już milczeniem Twoje wcześniejsze wypowiedzi, bo one jednoznacznie świadczą, jakie masz podejście do życia zwierzęcia). Czasami koszty leczenia idą w setki złotych w ciągu jednego tygodnia. Co zrobisz, kiedy szczur Ci się rozchoruje i jedynym ratunkiem będzie kosztowna operacja, którą i tak być może ogon nie przeżyje, albo trzeba będzie powtarzać zabieg kilka razy??? Wyrzucisz go, utopisz, czy oddasz wężowi i weźmiesz sobie nowego?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: molll »

ok zwierz mógł popełnić błąd, zrozumiałe. każdy ma prawo błedy popełniać chociaz to wcale jej nie usprawiedliwia do końca, bo każdy kto chce mieć szczurki i rozmnaża szczurki (już omijając że nie powinien tego robić) powinien cholera poczytać na ten temat! Ile wysiłku kosztuje zapytanie na forum? Jest tu sporo obeznanych ludzi... ale rzekoma bacardii totalnie przegieła wypowiedzią... albo kompletnie ma w dupie zwierzęta albo ma coś nie tak pod kopułą bo o ile dobrze pamiętam jest to forum przyjaciół szczurów forum ludzi liczących się ze zwierzętami i często nawet wolących je od istot ludzkich a ona mówi tu o wypuszczeniu ich na wolność??? małych świeżo narodzonych klusek na podwórko??? trzeba być niezłym jełopem żeby nie wpaść na to jak takie hodowlane szczurki są różne genetycznie od tych dzikich... przeciez one by zdrowotnie tego nie zniosły... może i częśc by się przystosowała bo ponoć te zwierzaki szybko dziczeją albo utopić???? TO przeciez istna TYRANIA już! jak można topić świadomie jakąkolwiek istote żywą?????? Ja mam wyrzuty sumienia rozdeptując niechcący ślimaka na ulicy a ona mówi o utopieniu małych futrzaczków??? w głowie się nie mieści jak pomyślę że taka osoba ma w domu szczurka! :( a oddać do zoologa? to już pozostawię bez komentarza... zresztą myślę że BACARDI i tak by mojej wypowiedzi nie pojeła...
porażka.
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: BlackRat »

bacardi15 pisze:Ja też wzięłam tydzień temu jedną samiczkę z tego miotu. Byłam dzisiaj u weterynarza, sprawdził szczurka i powiedział, że nie może teraz nic powiedzieć, bo to co on wyczuwa w brzuchu pod palcami to równie dobrze może być pełny żołądek i pęcherz moczowy. Pójdę do niego w środę i najwyżej zrobi rentgen.
Co do tego całego zabiegu aborcji... Ja naprawdę nie rozumiem jak można wykonywać takie poważne zabiegi na tak małych gryzoniach! Piszecie tu, że nie rozumiecie tego jak takie maluchy mogłyby mieć już potomstwo. Nie podważajcie chociaż praw ewolucji, bo w tym momencie się ośmieszacie. Gryzonie są najszybciej rozmnażającymi się ssakami. Skoro ewolucja tak chciała, że dojrzewają tak wcześnie i mogą wtedy zajść w ciążę to tak ma po prostu być. Poród w tym wypadku jest o wiele rozsądniejszą opcją niż aborcja. Skoro tak bardzo by wam te maluchy ciążyły co za problem je np. oddać do zoologa, wypuścić na dworze, zawieźć do osoby od której się wzięło ciężarną samiczkę (niech się martwi) albo utopić (drastyczna opcja no ale "po trupach do celu" racja? Z tego co czytam to nie powinniście mieć z tym problemu wielcy znawcy szczurów). Po co od razu ta aborcja? Urodziły by, zrobilibyście z tymi maluchami to co napisałam przed chwilą i po sprawie, czyż nie? A tymczasem żądacie od niej kosztów zabiegu o którym ona pojęcia nie miała. Gratuluję doprawdy wielkiego sprytu i inteligencji. Trzeba ją było chociaż poinformować o tym, że zamierzacie zrobić coś takiego waszym szczurom. Teraz to wy macie problem.
Skąd ona mogła wiedzieć że szczury są w ciąży? Wy się tak bardzo znacie to czemu się nie zorientowaliście? Przecież według was to takie proste.
Pozdrawiam, więc serdecznie was, wasze aborcje, problemy, koszta zabiegów i dziecięcą naiwność na zwrot tych kosztów. Było ich nie robić albo się skontaktować wcześniej z osobą która wam szczurki dała. Powodzenia
Jak ja uwielbiam, kiedy bezmyślne dzieci próbują zabłysnąć wiedzą ;D Bacardi, pominę część Twej .... wypowiedzi, ale skoro już chcesz tutaj pogrywać Darwinem, to co w takim razie powiesz o mordercach np? Dlaczego osadza się ich w więzieniach, hmm? Przecież to zwykły dobór naturalny - pozbywają się osobników słabszych, więc za co kary? Twoją wypowiedź można skwitować jedynie: FACEPALM
A skoro już jesteśmy przy teorii ewolucji, to Twoimi wynurzeniami pokazałaś, iż jesteś jej brakującym ogniwem...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: molll »

BlackRat pisze: A skoro już jesteśmy przy teorii ewolucji, to Twoimi wynurzeniami pokazałaś, iż jesteś jej brakującym ogniwem...
raczej wybrakowanym ogniwem ^-^
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: xiao-he »

bacardi15 pisze:Ja też wzięłam tydzień temu jedną samiczkę z tego miotu. Byłam dzisiaj u weterynarza, sprawdził szczurka i powiedział, że nie może teraz nic powiedzieć, bo to co on wyczuwa w brzuchu pod palcami to równie dobrze może być pełny żołądek i pęcherz moczowy. Pójdę do niego w środę i najwyżej zrobi rentgen.
Co do tego całego zabiegu aborcji... Ja naprawdę nie rozumiem jak można wykonywać takie poważne zabiegi na tak małych gryzoniach! Piszecie tu, że nie rozumiecie tego jak takie maluchy mogłyby mieć już potomstwo. Nie podważajcie chociaż praw ewolucji, bo w tym momencie się ośmieszacie. Gryzonie są najszybciej rozmnażającymi się ssakami. Skoro ewolucja tak chciała, że dojrzewają tak wcześnie i mogą wtedy zajść w ciążę to tak ma po prostu być. Poród w tym wypadku jest o wiele rozsądniejszą opcją niż aborcja. Skoro tak bardzo by wam te maluchy ciążyły co za problem je np. oddać do zoologa, wypuścić na dworze, zawieźć do osoby od której się wzięło ciężarną samiczkę (niech się martwi) albo utopić (drastyczna opcja no ale "po trupach do celu" racja? Z tego co czytam to nie powinniście mieć z tym problemu wielcy znawcy szczurów). Po co od razu ta aborcja? Urodziły by, zrobilibyście z tymi maluchami to co napisałam przed chwilą i po sprawie, czyż nie? A tymczasem żądacie od niej kosztów zabiegu o którym ona pojęcia nie miała. Gratuluję doprawdy wielkiego sprytu i inteligencji. Trzeba ją było chociaż poinformować o tym, że zamierzacie zrobić coś takiego waszym szczurom. Teraz to wy macie problem.
Skąd ona mogła wiedzieć że szczury są w ciąży? Wy się tak bardzo znacie to czemu się nie zorientowaliście? Przecież według was to takie proste.
Pozdrawiam, więc serdecznie was, wasze aborcje, problemy, koszta zabiegów i dziecięcą naiwność na zwrot tych kosztów. Było ich nie robić albo się skontaktować wcześniej z osobą która wam szczurki dała. Powodzenia
Po pierwsze, było by nam szalenie miło gdybyś łaskawie raczył nas nie obrażać ;) Aborcja to najlepsze wyjście, a jeśli sądzisz że lepsze jest niehumanitarne i okrutne utopienie malców to zgodzę że z tą opinią o Tobie:
molll pisze:
BlackRat pisze: A skoro już jesteśmy przy teorii ewolucji, to Twoimi wynurzeniami pokazałaś, iż jesteś jej brakującym ogniwem...
raczej wybrakowanym ogniwem ^-^
Więc gdybyś mógł nie wtrącać się w nie swoje sprawy i nie wypowiadać się z jakimiś bezsensownymi i bezpodstawnymi teoriami, byłabym wdzięczna :)

Ale wiecie, co... według mnie, wiem że Wy nie wiedziałyście o ciąży, ale ona też nie wiedziała... Błąd jest jak najbardziej jej, ale biorąc szczura musimy się liczyć ze wszelkimi konsekwencjami, włączając w to fakt iż może on być w ciąży... Nie chcę stawać ani po waszej stronie, ani po stronie pani oddającej szczurki, ale według mnie powinniście dojść do kompromisu, np. że ona płaci połowę a Wy połowę z zabiegu :) Co Wy na to?
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: IHime »

PROSZĘ O PROWADZENIE DYSKUSJI NA ODPOWIEDNIM POZIOMIE I KONTROLOWANIE NERWÓW. ROZUMIEM TRUDNĄ SYTUACJĘ, ZASKOCZENIE I ZŁOŚĆ ADOPTUJĄCYCH, ALE JESZCZE JEDNO NIEODPOWIEDNIE SŁOWO KTÓREJKOLWIEK ZE STRON, A POSYPIĄ SIĘ BANY.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”