Lista trujących roślin

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Hanka&Medyk »

Zwana również "anginką" - geranium. http://www.szperaczek.pl/?p=productsMore&iProduct=335

Wpisana na listę w pierwszym poście tematu.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Cyklotymia »

Dzięki wielkie!

http://www.atlas-roslin.com/trujace.html wg tej listy na szczęście ma tylko nr 5 - "roślina podrażniająca skórę, powodująca jej oparzenie", więc przypuszczam, że w takim razie szczur się tego nie najadł, skoro by go miało piec w język...
crazymarcel
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 06, 2010 7:20 pm

Re: Lista trujących roślin

Post autor: crazymarcel »

Czyli jeżeli mój szczur zje liście paproci zdechnie ?
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Lista trujących roślin

Post autor: pray »

POMOCY !!
Zostawiłam dziewczyny same gdzieś na 10 minut ! a ja wracam a roślinka leży przewrócona i jest trochę pogryziona roślina nazywa się Żywe kamienie < Lithops > to się przed chwilą stało Czy może się coś stać z ogonkiem ? Co mam robić ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Paul_Julian »

Pisze, że to nietoksyczne dla kotów (nie wiem jak szczury), może podaj ogonowi z 1/3 tabletki węgiel na odtrutkę . Nie zaszkodzi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Lista trujących roślin

Post autor: pray »

Dziękuję za pomoc :D Na szczęście ogonkowi nic się nie stało < chociaż nie podałam jej tej tabletki ::) ponieważ nie miałam jej w domu i wspólnie z całą rodziną stwierdziliśmy że Frania ma się bardzo dobrze > czyli roślinę : Lithops możemy zaliczyć do nie trujących ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Paul_Julian »

Kup przy okazji węgiel, zawsze się przyda :) Agdzięs potem czytałem, ze Lithops jest ogólnie nietoksyczna.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Lista trujących roślin

Post autor: pray »

Jutro idę na miasto to przy okazji kupię rzeczy potrzebne do mini apteczki :D
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Szeliza »

Mój szczur Tadek zjadł taką roślinę. Nie mam pojęcia co to. Czy to jest trujące.Przepraszam za słabe zdjęcie.
[IMG=http://img846.imageshack.us/img846/4466/1017517.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Szeliza »

Przepraszam że post pod postem. Jak coś nie mam węgla, i nie mam teraz możliwości kupna.Mieszkam kilka kilometrów od miasta i mnie tata na pewno teraz nie zawiezie :-[
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Dulcissima »

Szeliza, daj parę więcej zdjęć tej roślinki, tak żeby było zbliżenie liścia + liścia z łodyżką, bo tak to diabelnie ciężko znaleźć, co to jest...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Paul_Julian »

Szeliza pisze:Przepraszam że post pod postem. Jak coś nie mam węgla, i nie mam teraz możliwości kupna.Mieszkam kilka kilometrów od miasta i mnie tata na pewno teraz nie zawiezie :-[
Zamiast węgla może być smecta.

A poza tym, mnie to przypomina begonię tylko chyba liście za okragłe http://www.google.pl/search?q=begonia+k ... 59&bih=828
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista trujących roślin

Post autor: alken »

nie to nie begonia miałam to kiedys w domu ale za chiny nie mogę sobie przypomnieć...wysłałam sms do taty ale to pewnie jutro odpisze jesli będzie wiedział

edit: moze to to: http://toptropicals.com/catalog/uid/IRESINE_sp.htm są tego rózne odmiany i tez ma takie grube woskowe liscie
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej to jutro rano zanieśc do ogrodniczego czy nawet kwiaciarni.

Mi sie tez ta roslinka znajoma wydaje ....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Lista trujących roślin

Post autor: Szeliza »

alken pisze:edit: moze to to: http://toptropicals.com/catalog/uid/IRESINE_sp.htm są tego rózne odmiany i tez ma takie grube woskowe liscie
Tak to jest to a dokładnie ten http://toptropicals.com/pics/garden/c6/6439.jpg
Dziękuję bardzo ;) Wczoraj dużo szukałam znalazłam podobne ale to nie było to :)
A czy on jest trujący ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”