[Wyposażenie] Jakie półki?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Elly »

Prosze bardzo ;)

Obrazek

Obrazek
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Orvokki
Posty: 97
Rejestracja: sob gru 30, 2006 9:50 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Orvokki »

hm, też fajny pomysł :)
ja myślałam, żeby w swojej klatce zrobić coś takiego, żeby jedno pięterko było trochę wyższe (miało jakąs barięrkę albo coś) i żeby wsypać tam piasek, czasem kamyczki, a może inne rzeczy. Myślicie, że to przejdzie?;]
Chily (*), Rurka (*), Śnieżka (*), Gwiazdka(*), Moka(*), Karmelek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Anita »

[quote="A-g-a-t-a"]Uff... ile pytań.[/quote]
To ja jeszcze dorzucę, żebyś za lekko nie miała :jezor2:

Czym przycinałaś deski i jaka była ich pierwotna długość? (około ;))
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Elly »

Dziewczyny chyba sie zakochaly w tym koszyku, bo siedza w nim chyba juz od godziny heh :D
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Ratata »

[quote="Orvokki"]żeby jedno pięterko było trochę wyższe (miało jakąs barięrkę albo coś) i żeby wsypać tam piasek, czasem kamyczki, a może inne rzeczy[/quote]
A po co :shock: Raz, że w piasku błyskawicznie lęgną się pchły, dwa, że zawartość tej półki błyskawicznie znajdzie się dookoła klatki...
Jeżeli chcesz im zrobić coś w stylu basenu kąpielowego dla szynszyli, to lepiej na dnie klatki, w wysokiej skrzynce ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Elly »

Ej ale w ogole po co szczurom piasek? Nigdy sie z tym nie spotkalam :> Jak dla mnie to lepiej nalać ciepłej wody do jakiegoś naczynia i wsypać tam jakieś groszki, kukurydzę i niech sobie łowią :> Ale to oczywiscie zabawa nie do klatki :P
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Ratata »

[quote="Elly"]Ale to oczywiscie zabawa nie do klatki[/quote]
I nie na tę porę roku ;)
Niektóre szczury lubią kopać, to można im taką skrzynkę na jakiś czas dać, żeby na przykład doniczek nie rozkopywały...
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

[Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Agata »

[quote="Anita"]Czym przycinałaś deski i jaka była ich pierwotna długość?[/quote]
Tata wyrzynarką przyciął, a ich "pierwotna" długość to ok. 35cm. :)

/EDIT:
A jeszcze że się tak wtrącę do tych paneli - wcześniej miałam zamontowane panele w klatce i w porównaniu z plastikiem panele wypadają słabo - nie polecam, sa dość ciężkie w utrzywaniu [w szczegółności jeżeli preferuje się proste rozwiązania, takie jak wstawienie całej klatki do wannny, wyszorowanie półeczek i ich wysuszenie ;)]. No i po za tym mocz. Może wsiąkać.
Ale to już kwestia gustu i szczurów - tego czy sikają po półkach, tego jak chcemy myć je itd.
Ostatnio zmieniony czw sty 04, 2007 10:17 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Alices »

Mam drewniane pięterka i chcę się zapytać gdzie można kupić impregnaty ekologiczne, aby deseczki przy zasiusianiu ich nie wytwarzały niueprzyjemnego zapachu.
Ile to może mniej więcej kosztować?
Ile to schnie na elementach drewnianych?
Gdzie to można kupić?
Jaka marka, typ itp.?
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Foomfela »

a ja mam w terarium pięterko szklane i też się bardzo dobrze spisuje. Terarium robione było własnoręcznie i pięterko jest wyjmowane, tak że w każdej chwili szybę mogę wsadzić pod kran i bez problemu wyczyścić...
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: PaulinaK »

Ja mam półeczki z paneli podłogowych, sprawdzają się dobrze, tyle, że zrobiłam taki błąd, że zanim je pozaczepiałam to nie olakierowałam boków... i teraz wygląda to nie zaciekawie...
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Alices »

Ja dzisiaj swoje częsci drewniane malowałam pokostem lnianym ;)
Już chyba wyschło, leży na balkonie i się wietrzy :)
Na począyku chciałam z desek do krojenia, ale jaoś tak wyszło, że są z drewna.. :)
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

[Wyposazenie] - Druciane półeczki

Post autor: Landrynka »

Sporo z dostępnych w sklepach klatek posiada pięterka z metalowych prętów. Czy szczurkom nie będzie trudno po czymś takim chodzić?
Czy nie będą im wpadały łapki między druty? I czy łatwo się takie półeczki czyści?
Ostatnio zmieniony ndz mar 18, 2007 9:58 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Druciane półeczki?

Post autor: Elly »

Zwykle wszyscy polecają polki drewniane albo plastikowe ;] Ja tez mysle, ze takie sa lepsze, chociaz mam w klatce dziewczyn dwie polki druciane. W kazdym razie zastanawiam sie nad przemeblowaniem w klatce i mysle, ze wszystkie beda plastikowe albo drewniane ;]
Ostatnio zmieniony ndz mar 18, 2007 8:25 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
madzandza
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 05, 2007 8:04 pm

RE: Druciane półeczki?

Post autor: madzandza »

Moja Wiolka takie ma i chyba jej za bardzo nie przeszkadzają przecież po to ma paluszki żeby się trzymać i raczej nie jest aż taka tępa żeby wpadać w te szparki...:D czyści się raczej łatwo ale czasami ciężko wyjąć... :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”