[USZY] zapalenie ucha środkowego - objawy i leczenie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: Fea »

Jeżeli stan szczurki jest beznadziejny, lepiej pomóc jej odejść. Wiem, że boli, ale trzeba. Wiesz, jest taki moment, kiedy zwierzę już jest zmęczone - i to po nim widać.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: krwiopij »

[quote="olaihekate"]choruje na mukowiscydoze [/quote]
moge wiedziec skad taka diagnoza? prawde mowiac przekonana bylam, ze to wyklacznie ludzka choroba genetyczna... :roll:

olaihekate, jesli szczurka cierpi, nie moze spac ani jesc - ja widze tylko jedno wyjscie... pomoz jej godnie odejsc...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Po pierwsze usuń jej z klatki wszystkie niebiezbieczne przedmioty, takie jak patyk. Po drugie- czy szczurka je normalnie, pije? A jeśli nie, to czy starałaś się ją karmić jakimś płynnym pokarmem?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: Celina »

po zwirzętach widać czy mają wolę walki, czy nie mają siły juz cierpiec i chca odejsc...sprobuj dostrzec to u Hekate...przede wszystkim to powinno byc odpowiedzią na Twoje wątpliwości i pytanie....
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: ESTI »

olaihekate, jesli ma problemy z oddychaniem, to trzeba ja leczyc!

Czy bylas u weta?
Jakie leki dostaje?

Wiecej szczegolow prosze.
Obrazek
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: olaihekate »

A więc okazało się ,że to nie jest zwichnięta łapka tylko zapalnie ucha srodkowego na co wskazują objawy neurologiczne(niedowład kończyny i przekrzywiona głowa). I to się normalnie leczy tylko ogonek jest biedny , bo ma duże trudności z poruszaniem sie i jest praktycznie nieświadomy....a co płucek to się ostatnio porawiło ....teraz dostaje antybiotyki...

Ktoś sie pytał o mukowiscydoze , więc odpopwiadam- Co do mukowiscydozy to została zdiagnozowana na podstawie prześwietlenia, odgłosów , jakie wydaje( wiem ,że to dziene) i wycieku z oczek....no i jest to niestety nie uleczalne...:((

Rozmawiałam z wetem na temat ewentualnego najgorszego wyjścia , ale on powiedział ,mże dopuki Hek je, pije i się załatwia to nie ma co o tym myśleć...
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: ESTI »

olaihekate, czy lepek jest przekrecony w jedna strone?

Jakie leki dostal malec?
Obrazek
rikitiki
Posty: 15
Rejestracja: śr maja 31, 2006 4:36 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: rikitiki »

Witam, nie czesto mam niestety czas sie tu udzielac, ale ostatnio mam problem z młodszą szczurką. Jakiś tydzień tem zaczeła sie porfinka z noska i oczka. myślałam ze to może stres (durny babsztyl ze mnie że wcześniej niezareagowałam) :? wczoraj sie przeraziłam bo Teqila miała skrzywiony łepek na jedna strone (a z której porfinka wyciekała z noska). Zabrałam ja do weta (nie mam pojecia czy zna się na szczurach, jest od małych zwierząt i jest chyba najlepszy w mojej miejscowosci, nie mieszkam we Wrocławiu tylko parenaście km za). on powiedziął ze skoro szczurcia jest ruchliwa i ma apetyt i jest młoda, to to chyba nie guz ale zapalenie ucha wewnętrznego, zaaplikował jej 2 zastrzyki. Jutro mam sie stawić na kontrolę. Mam watpliwość bo jej uszy wygladaja zdrowo, żadnej wydzieliny itp. Teqila zachomuje sie raczej normalnie, bawi sie z Wanda itp. ale jak na nia patrze z tym łebkiem to mi sie serce kraja :sad2: upewnijcie mnie czy zapaleniu ucha może odbywac sie bez żadnych wydzielin?
P.S sorrky ze taki natłok wyrazów ale jakoś nie umiałam sie bardziej "streścić"
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: Nisia »

[quote="rikitiki"]upewnijcie mnie czy zapaleniu ucha może odbywac sie bez żadnych wydzielin? [/quote]
Może. Zaleznie od miejsca gdzie jest stan zapalny.

Jesli jesteś niepewna to możesz zrobić szczurci zdjęcie głowy w pozycji "strzałkowej" (czyli płasko na brzuchu). Uszy zdrowe są powietrzne, tj. widać na zdjęciu, że są ciemne. Uszy chore będa niepowietrzne (czyli an zdjęciu jasne).
rikitiki
Posty: 15
Rejestracja: śr maja 31, 2006 4:36 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: rikitiki »

Przepraszam ale nie bardzo sie na tym znam, więc nie rozumiem, chodzi o jakieś profesjonalne zdjęcie u weta, czy jakies domowe sposoby? :oops:

myślę, że jeśli to zapalenie ucha wewnętrznego, więc stan zapalny jest dośc "głęboko" umiejscowiony czyli wyciek z ucha nie musiał wystąpić.

Dzięki za informacje :D
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: Nisia »

[quote="rikitiki"]Przepraszam ale nie bardzo sie na tym znam, więc nie rozumiem, chodzi o jakieś profesjonalne zdjęcie u weta, czy jakies domowe sposoby?[/quote]
Zdjęcie rtg. I to takie wyraźne.
rikitiki
Posty: 15
Rejestracja: śr maja 31, 2006 4:36 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: rikitiki »

aaaa.... ;)

Wet powiedział ze to raczej zapalenie ucha na pewno, bo szczurcia jest młoda i zachowuje sie normalnie jest wesoła i żywiolowa.W piatek mam się stawić na 3 dawke antybityku. Porfina już nie wycieka, ale łepek dalej lekko skrzywiony :|
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: ESTI »

rikitiki, czy szczur dostaje codziennie antybiotyk?
Od kiedy jest leczony?
Obrazek
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: Piter »

i czym i w jakich dawkach, jeśli wolno wiedzieć
rikitiki
Posty: 15
Rejestracja: śr maja 31, 2006 4:36 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: rikitiki »

Oj... dostaje co drugi dzień, a powinien codziennie?! Kurcze to pierwszy raz kiedy któryś z moich szczurów jest chory więc jestem zielona i zdałam się na wiedze weta :oops: przy pierwszej wizycie dał mu dwa zastrzyki, jeden antybiotyk a drugi chyba witaminy ale kurcze niepamiętam. wczoraj wstrzyknoł tylko antybiotyk i jutro znów mam iść na kolejną dawkę. Mówił co to za lek, ale ja z moja pamięcią do nazw leków to sie moge schować :drap: A jeśli chodzi o dawkę to ty był taki czy ja wiem 4mm odcinek na tej cieńkiej strzykawce. Sorry ale inaczej nie umiem wyjaśnić, dokładnej dawki jaką wstrzykuje mi nie podał.... Wydaje sie spoko wetem sam tez kiedys miał szczura i nie lekceważy mnie :roll: chyba...

Leczony jest od poniedziałku.
Ostatnio zmieniony czw lis 09, 2006 3:26 pm przez rikitiki, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”