Przebieg łączenia dużych z małymi.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ida112
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:06 am

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: ida112 »

Sid ma jeszcze nie obcinane paznokcie.. mam go miesiąc i nie dawno dowiedziałam się że trzeba je obcinać. Często jak się po mnie wspina to zostawia zadrapania. Dzisiaj mu je obetnę i spróbuje z wanną.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: Izold »

Ja tam się boje moim ogonom obcinać bo się wiercą. :D
ida112
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:06 am

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: ida112 »

Ja tez się boję:p ale chyba nie mam innego wyjścia.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: Izold »

Masz jeszcze jedno : Wet :)
I masz pewność że wszystko pójdzie dobrze.
Ja z Burą byłam u weta na obserwacje i obcinanie pazurków i placiłam 10 zł. :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: smeg »

Ale pazurki przycina się, gdy są za długie i przeszkadzają, a nie żeby szczur nie drapał. Przecież nie obetniesz mu ich tak, żeby w ogóle nie miał możliwości zadrapania kogoś, bo obcina się samą końcówkę. Ja bym się skupiła na łączeniu ;) Moje szczurzyce (1,5 i 4,5 miesiąca) też nie miały nigdy obcinanych, ale często wspinają się po tylnej ścianie szaf z dość głośnym chrobotem, więc myślę, że sobie je wystarczająco ścierają :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: Leia »

Dokładnie - większości szczurków w ogóle nie trzeba przycinać pazurków, bo same je sobie zetrą. No chyba, że ewidentnie widać, że pazury są za długie, zawijają się, czy coś. A z tym, tak jak pisała izold, możesz iść do weta, jak się boisz. Fortuny za to nie zedrze. Skup się na łączeniu, bądź cierpliwa i nie rób nic na siłę i za szybko. Czasem szczurki łączą się od razu, jak nasze stado, a czasem trzeba na to więcej czasu... w końcu to charakterne stwory ;)
ida112
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:06 am

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: ida112 »

Ok to w takim razie próbuje z wanną.. Mam nadzieje że Kazikowi nic nie będzie po spotkaniu z Sidem:p Bo to naprawde straszny ADHD-owiec:P
ida112
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:06 am

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: ida112 »

W wannie było całkiem spokojnie.. Sid był zainteresowany otoczeniem, zresztą mały też.. Potem zainteresowali się sobą nawzajem... Obwąchiwali się itd.. Mały zaczął łazić za Sidem, wchodził mu na głowę, lizał mu ogon, potem Sid chciał go przewrócić na plecy i zaczeło się piszczenie. Klasnęłam i od siebie odeszli, byli troche przestraszeni( Sid bardziej niż mały-co dziwne). Kazik na nowo łaził za Sidem, właził mu na głowę, iskał itd.. Aż w końcu usneli razem przytuleni :)... Można już włożyć ich do jednej klatki czy jeszcze powtórzyć to pare razy?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: Izold »

Ja bym radziła potrzymać ich troszkę jeszcze na neutralu.
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: Leia »

Popróbuj jeszcze parę razy. Będziesz spokojniejsza, a szczurki się lepiej poznają. Dmuchanie na zimne w tym przypadku nie jest złym pomysłem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: smeg »

ida112 pisze:potem Sid chciał go przewrócić na plecy i zaczeło się piszczenie. Klasnęłam i od siebie odeszli, byli troche przestraszeni
Samo przewracanie na plecy jest oznaką dominacji, a piszczenie nie zawsze oznacza, że szczurowi dzieje się krzywda. Daj im ustalić hierarchię, a interweniuj w sytuacji, gdy będziesz widziała, że się gryzą czy coś takiego ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ida112
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:06 am

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: ida112 »

No właśnie wydawało mi się że Sid gryzł Kazika dlatego zainterweniowałam:) Wszystkim bardzo dziękuje za rady:) Mam nadzieje że uda mi się ich połączyć:)
ida112
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:06 am

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: ida112 »

Mam kolejne pytanie, jeśli chodzi o spotkania na neutralu to wszystko jest jak na razie ok, wczoraj Sid troche ignorował malca bo próbował wydostać się z wanny. Kazik znowu skakał po nim, iskał itd, w końcu Sid też zaczął go iskać i jak włożyłam im szmatke to razem na niej usnęli. Nie wiem czy w jednym pokoju powinny być dwie klatki, bo Sid lubi sobie pobiegać, a jak go wypuszczam to od razu biegnie do klatki Kazika i zaczyna po niej łazić. Jak wypuściłam Kazika to razem spinali się po klatce i obwąchiwali ale potem Sid łapał malca za skórę i ciągnął, a ten zawsze nieruchomiał.Jak są na podłodze i biegają koło klatki to już częściej dochodzi do szarpania, sierść Kazika już fruwała:/ i ma parę zadrapań. Czy powinnam przenieśc klatkę Kazika do innego pokoju?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: smeg »

Tak, powinnaś ;) Szczury nie mogą widzieć się przez pręty i nie móc się do siebie dostać, bo to wzmaga ich agresję. A już największym błędem jest stawianie klatek obok siebie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ida112
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:06 am

Re: Przebieg łączenia dużych z małymi.

Post autor: ida112 »

hehe to nie popełniłam największego błędu:p są zdecydowanie daleko od siebie ale tak myślałam żeby przełożyć jedną klatke do innego pokoju.Dzięki:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”