[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: jokada »

a może ma za dlugie pazurki ?
i im bardziej sie drapie tym bardziej go swędzi ?
Yrsa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Yrsa »

Moja Misao tak miała... strasznie sie drapała i bałam sie ze ma jakies pasożyty ale okazało sie że nic jej nie jest a dr. Bielecki powiedział ze trzeba jej obcinać pazurki o ma za ostre i sie kaleczy i podraznia a potem ja to swedzi i jeszcze bardziej sie drapie... No ale ona nie miała opmarańczowej skórki
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: niemfa »

Wiecie co, chyba macie racje. Wzielam szczurcia i ogladalam jego pazurki... Chyba troszke za dlugie... Sama ich nie obetne, bo boje sie ze zrobie to nie tak jak sie robic powinno :) Wiec jak tylko sie ociepli (niby to sierpien a tu jest zimno, moze dlatego ze polnoc?) i pojde z nim do weta.. Tylko, moj szczur wyrywa sie weterynarzowi, inny zapach i w ogole..Bede musiala go mocno trzymac zeby sie nie wyrywal , Zeby tylko mu sie nic nie stalo :(
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Yrsa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Yrsa »

Możesz obciać sama pazurki. Ja obcinałam a Łukasz trzymał małą. Wyrywała sie to fakt ale jak sie mocno trzyma to nie ma straschu. Musisz tylko uważac żeby nie obciać matowej czesci pazurka bo tam sa juz nerwy. Ale ogólnie rzecz biorąc jak masz do pomocy jeszcze jedna osobę to da sie to zrobić w domu zwyklymi obcążkami do paznokci. POWODZENIA!
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: niemfa »

Z ta druga osoba do pomocy do bedzie trudno, moze brata namowie :)
Musze obejrzec lepiej te pazurki bo dla mnie to one cale sa tego samego koloru :P A gdybym tam obciela tylko koniuszki paznokci?
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Yrsa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Yrsa »

Własnie o koniuszki chodzi. Nie można jednak obciac zbyt gleboko zeby nie skaleczyć szczurka. Na pewno wyczujesz na ile mozesz sobie pozwolic. Widac na pazurkach gdzie sie kończy martwy pazurek bo w ta czesć jest taka jakby przezroczytsa a zywa tkanka już jest bardziej matowa i wygląda to tak jakby w paznokciu cos było w srodku. Przyjrzyj sie uwaznie.
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: niemfa »

Wzielam szczurka, pewnie pomyslal sobie " co on chce, bierze mnie podnosi oglada, i zamaist wypuscic wklada znowu dla klatki" :) Ale obejrzalam pazurki pod wszystkimi kontami i jak patrzylam pod siwatlo z gory to widzialam takie cos jasniejsze taka jakby kreseczke i pozniej ciemniejszy pazurek, czy ta jasniejsza czesc mam obciac?
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
neris

?ysa plamka !

Post autor: neris »

Martwię się o mojego młodziutkiego samczyka. Wiusek mieszka z braciszkiem, nie wiem czy są w tym samym wieku, ale Wirus jest mniejszy od Zarazka i w ogóle wygląda na takiego zabiedzonego. Ma rzadka sierść i łysą plamkę na grzbiecie! Nie wiem dlaczgo dostają tą samą karmę i w ogóle ale Zarazek wyglada o wiele lepiej.....
Wirus się dośc często drapie czy to może być wina wszy, pcheł lub innego paskudztwa ?
Gremlin

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Gremlin »

To mogąbyć jakieś pasorzyty - wczoraj byłem u weta bo mój szczuras się non stop drapał - spsikali go jakimś świństwem ( a był świerzo po kąpieli :( ) i podobno na dwa miesiące mam mieć spokuj z paskudztwani na jego futerku. Pozatym możesz go obejrzeć dmuchając na futerko by się rozwiało - można tak znaleźć robale pasorzytujące na skórze ( np pchły )
neris

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: neris »

A jak wyglądają te pasożyty, tzn chodzi mi mniej więcej o wielkośc i kolor, Wirusek sie bardzo wyrywa jak próbuje go obejrzeć - ostatnio sie jakiś niespokojny zrobił :(
A jeśli są dwa szczuki w klatce to drugi też bedzie miał te pasożyty (nie zauważyłam żeby się jakoś specjalnie drapał) ?
I ile może kosztować takie spryskanie i kontrola u weta ?
Gremlin

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Gremlin »

robale wyglądają jak małe ciemne paprochy, czasem się ruszają. W sumie w futerku nie powinno być niczego poza futerkiem :). Może to też być jakieś uczulenie czy choroba skóry. Powinnaś się udać do weta. Ja płaciłem wczoraj 5 PLNZ za garść porad, zważenie i pryśnięcie go tym środkiem. Koszt zależy od tego co dolega twemu szczurciowi - a tak BTW to pozdrów go odemnie :D
neris

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: neris »

No i zonk...
w futerku nic oprócz futerka nie znalazłam :) a moze ja ślepa jestem ? :P
w każdym bądź razie jutro albo pojutrze lecę do weta i tak muszę się pzrejść by obciął im pazurki (ja sie sama boję że im krzywdę zrobię :P), no i muszę sie jeszcze upewnić, że Zarazek to faktycznie chłopiec bo zaczynam nabirać wątpliwości (jest większy od Wirusika i nie ma klejnotów! a Wirus już ma i to dośc duże :P)
a może to faktycznie jakieś uczulenie? kurczę ja już nie wiem :(

szczurki już pozdrowiłam :P wysłuchały i poszły spać :P wredoty małe :P
Gremlin

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Gremlin »

MI WETERYNARZ PORADZIŁ BYM SAM SQUIKOWI OBCINAŁ PAZURKI. WYSZŁO CAŁKIEM NIEŹLE, TYLKO SIĘTROSZKĘ WYRYWAŁ - ALE MUSIAŁ PRZECIERPIEĆ :D
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: niemfa »

Ja tez obcinalam pazurki sama... To bylo straszne! :)
hmm...A moze pan Zarazek stanie sie pania Zarazek? :wink: Kto to wie? :P
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
neris

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: neris »

oj mam nadzieje, że nie :P
Zarazek mieszka teraz z Wirusem i jakby sie okazało, że to jednak samiczka to chyba mogłabym sie niedługo spodziewać małych osesków a tego bym nie chciała (nie miałabym co zrobić z maluchami :()
no ale i tak pewnie się okaże, że poprostu zarazek wolniej się rozwija :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”