Moja Frytka,Beata i Farbka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz je trzymac na iglastym żwirku np. pinio, ale nie kupuj siana. zamiast tego kup ręczniczki papierowe z biedronki. Mozna w tym wspaniale kopać i robic norki , a nie ma pasozytów i uczuleń. Dając do klatki siano niweczysz wszystko to co uzyskasz smarując uszka maścią , której nie wolno ( !) stosować non stop. Poza tym , tak jak Ci pisiałem , ta maśc jest na grzybicę . Nie na świerzb.
W tej chwili leczysz zwierzaki nie na tę chorobę, możesz im tylko zaszkodzić :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

Nie smaruje non stop tylko co pare dni,i została 1 krostka.Myśleliśmy z mamą o kupnie Pinio 35l na 43 zł,i za tydzień to kupimy ;).Ten 5l wszedł dzisiaj cały....
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Paul_Julian »

Ucz je kupkowania do kuwetki , cierpliwości, nauczą sie , a a bedzie schodzić mniej pinio. No i naprawdę wez dziewczynki do weta i nie uzywaj sianka, bo ta 1-2 wizyty wyjdą taniej , niż pózniejsze leczenie ciągle nawracających pasozytów.
Ja rozumiem, że smarujesz uszki co kilka dni, ale ten lek już dostaja kilka miesięcy, a to wszystko nie pozostaje bez wpływu na zdrowie ogoniastych.

A jak tam Twoja ręka ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

Dzisiaj mieliśmy wypadek :( .
Beata skaleczyła się o kratki(skoczyła z siatki,ale zachaczyła pazurek).
Na początku dość mocno krwawiło,ale troche zatamowałem(trzymałem jakiś czas chusteczką)i już nie leci.
Nie najlepiej to wygląda:Pazurek lata,i jest rościęcie wzdłuż "palca". :-[ :'(
Narazie siedzi w sitku wyłożonym chusteczkami i układa się do snu i liże ranę.Mam nadzieję,że nic jej nie będzie,bo jak to się nie zagoi,to weterynarz murowany i pójdę tam z pieniędzmi lub bez.Teraz w żaden sposób się tam nie dostane bo nie przyjmuje...
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

A...reszta.
Ręka ok,wniosek o odszkodowanie złożyłem i decyzja będzie w przeciągu 30 dni.
Frytce zniknęło to z ucha tylko że...pojawiło się to samo na drugi.Cały czas tak się dzieje,więc chyba trzeba będzie ją wziąść do weta.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: noovaa »

Łapke Beatki powinieneś posmarować rivanolem lub chociaż wodą utlenioną ... żeby nie wdało się zakażenie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Paul_Julian »

Axen97 pisze:A...reszta.
Ręka ok,wniosek o odszkodowanie złożyłem i decyzja będzie w przeciągu 30 dni.
Frytce zniknęło to z ucha tylko że...pojawiło się to samo na drugi.Cały czas tak się dzieje,więc chyba trzeba będzie ją wziąść do weta.
Maść to za mało. Dodatkowo musisz je dac na reczniczki, zlikwidować sianko itd, bo w ten sposób narazasz je na ponowne samozakazenie. Noova ma rację , posmaruj rywanolem (taki żółty płyn) . Jesli zaczeło by ropieć, to wtedy trzeba iść do weta.
Pazurki mocno krwawią , być moze to rozciecie tylko brzydko wygląda.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

Siana już nie ma,dzisiaj też będzie Pinio (nowy).Może mi sie uda kupić ten Rivanol.
PS:Będziemy musieli zlikwidować hamak,bo ogony robią sobie z niego toalete :-X .
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Blanny »

To normalne. Wszystkie szczury sikają pod siebie. Dlatego hamaki powinno się prać przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej co dwa dni.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

Tak:Frytka i Farbka leją pod siebie.Jedynie Beata sika i sra na żwirek.
Mama poszuka Rivanolu w domu.Jeśli go nie ma,to kupi jutro w aptece ;) .
Tylko że u Beaty ten pazurek niepokojąco wygląda,bo strasznie sie gibie i przekręca się w różne strony.
Nie będe go wyrywać,bo boje się,że uszkodze jej nerwy,o ile już nie ma uszkodzonych. ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Paul_Julian »

Absolutnie nie wyrywaj. Mozna by odciąć, ale lepiej nie bierz sie za to, bo łatwo zrobić krzywdę. Najlepiej zostaw, szczurka sobie odgryzie jak będzie jej przeszkadzać. Moze masz mozliwosc zrobić fotkę ?
Frytkę i Farbkę ucz cierpliwie i wysadzaj rano na nocnik, albo jak sie kręcą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

Fotka to tylko jutro po południu,bo mam zamęt w domu - zamienianie pokoi i przemeblowanie. ::)
Ok,nie biore się za to,bo nie chce jej zrobić krzywdy.
Ale sama też chyba może sobie zrobić krzywde odgryzając pazurek,bo on się złamał za końcem nerwu(przy tym"palcu"). ???

PS:Fotke będzie trudno zrobić,bo Beata strasznie się kręci,jak się ją trzyma :-X
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Paul_Julian »

Beatka sama sobie krzywdy nie zrobi, spokojnie. Byc może czeka az troszke pazurek odrośnie i wtedy go sobie obgryzie.
Ale i tak myślę, ze powinieneś wziąć całe stadko do weta na porządne odświerzbienie, bo to co robisz, to nie dośc, ze nic nei daje, to w końcu uczulą sie na tę maść ( dostają ją już kilka miesięcy) i dopiero wtedy będziesz miał problem, nie tylko finansowy, ale i ze zdrowiem szczurka. A wet może podciąć tego pazurka,i pzrede wszystkim obejrzy czy nic sie tam nie babra.
Odkładasz tę wizytę cały czas, a to niedobrze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

Wiem Paul,wiem że to niedobrze :-\ .
Nie daje maści wszystkim tylko Frytce,reszcie raz posmarowałem ogony.
Narazie nic się nie dzieje,ale pazurek u Beaty - tak jak mówiłem - lata.
Jej to najwyraźniej nie przeszkadza,bo wariuje jak głupia po klatce z innymi.
Dzisiaj po przestawieniu mebli nareszcie je wypuszcze... :)
PS:Pare dni temu puściłem wszystkie na podłoge,a we Frytce obudził sie szczurzy instynkt >:D .Biegała po podłodze i wchodziła wszędzie mniej więcej jak Beata ^-^ .
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Paul_Julian »

To nieważne czy dajesz tylko jej , czy reszcie ogonów. Na świerzb powinno sie leczyć całe stado, nawet jesli nie ma objawów.
Jesli coś się zacznie dziać - to będzie znak , ze jest juz za pózno.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Nasi pupile”