Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: UprzejmaCegła »

UprzejmaCegła pisze:
alva_alva pisze:
alken pisze:a mam siłę i będę miała bo mnie k****wica bierze jak widzę ludzi którzy płacą za krzywdę zwierząt, wspierają ten biznes i dorabiają sobie do tego pseudoideologię niesienia pomocy :-\
chyba prostszej zależności nie ma, że gdyby ludzie nie kupowali, to by ich nie było w sklepach. nie trzeba być wybitnie inteligentnym, żeby to załapac.

Owszem, ale jeśli jesteś inteligentny, to wiesz także, że jest to pomysł nierealny do zrealizowania i z góry skazany na niepowodzenie, więc należy wpaść dodatkowo na inny pomysł.
No masz rację, metodą na "hop-siup" nie da rady, ale małymi kroczkami można zdziałać baaaardzo wiele ;) nawet nie wiesz ile sklepów już nie sprzedaje istnień przez "obrońców" czy brak dochodów ze sprzedaży. Miej oczy dookoła głowy i analizuj wszystko co z jednej strony wydaje się wręcz niemożliwe, a z drugiej... czary - mary, cuda się dzieją :)
Alva, przeczytaj mój cytat jeszcze raz. Nie obieraj techniki: nic na siłę - wszystko młotkiem. Proponowałabym żebyś poczytała posty innych użytkowników, przeanalizowała słowo po słowie, a potem wypowiadała się.
Przemyśl, poukładaj, pisz - metoda na dziś.


p.s: tak od serca, nie złośliwie: powtarzasz się, czasami piszesz to samo co inni użytkownicy. Dziewczyno, masz straszny mętlik w słowotokach.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

alva_alva pisze:
alken pisze:a mam siłę i będę miała bo mnie k****wica bierze jak widzę ludzi którzy płacą za krzywdę zwierząt, wspierają ten biznes i dorabiają sobie do tego pseudoideologię niesienia pomocy :-\
chyba prostszej zależności nie ma, że gdyby ludzie nie kupowali, to by ich nie było w sklepach. nie trzeba być wybitnie inteligentnym, żeby to załapac.

Owszem, ale jeśli jesteś inteligentny, to wiesz także, że jest to pomysł nierealny do zrealizowania i z góry skazany na niepowodzenie, więc należy wpaść dodatkowo na inny pomysł.
Jesli ludzie będą w ten sposób jak Ty walczyć z warunkami w sklepach, to na pewno bedzie w nich mniej zwierząt. Jaaasne ( ironia)
Nie rozumiem, czemu idziesz w zaparte i tak zaciekle bronisz sklepu? Jesli w jakims sklepie dostanie sie stary ser albo zostanie sie zle obsłuzonym, to sie tam nie wraca. A tu mamy odwrotną sytuację. Jesteś na tyle dorosłą osobą (chyba) , ze chyba rozumiesz, ze w sklepie nie powinny sie rodzić zwierzaki, bo to stresujące dla matek. Tak samo stresujące są tłumy ludzi, pukanie w szybkę, a zbyt wczesne pozbawienie więzi z matką jest złe pod względem fizycznym i psychicznym.
alva_alva pisze:To, że w kilku sklepach nie było szczurów oznacza prawdopodobnie, że poszły one na karmę dla węża.Nawet jeśli będzie mniejsze zapotrzebowanie w zoologicznym na szczurki, to to nie zmieni warunków hodowlii, a o to nam chodzi.Może będą mniej rozmnażać, ale nadal w złych warunkach.
Jesli nie bedzie chetnych na kupno, nie bedzie rozmnazania. Ale chetni są ! Sprzeda sie jedna samiczkę w ciązy, i klient zaraz przyjdzie oddac za darmo 7 klusek . Czysty zysk , prawda ? Ale tylko dla sklepu, nie dla klienta.
A z tym, ze szczurki poszły na karmę to sie mylisz. To było jakies 6 lat temu, kiedy jeszcze dzieciaki lansujące sie obecnie węzami nie wiedziały co to internet :D
Pytałem o szczury, bo wtedy nie wiedziałem o adopcjach . I słyszałem , ze nie ma i nie bedzie. Nie sprzedajemy i nie skupujemy
alva_alva pisze:]Bojkot w wydadniu nie kupuję w zoologicznym jest dużo łatwiejszy niż walka o zmianę prawa czy podejścia organów ścigania do wymierzania kar ludziom męczącym zwierzęta.
Ale Ty nie robisz ani bojkotu, ani nie walczysz o zmianę prawa. W tym tkwi problem. Zasłaniasz sie tym , ze ocaliłas zwierzęta z zoologika. Podczas gdy na forum domu szuka więcej niż setka szczurów.

Wspomniałas wczesniej, ze od znajomego ma się zdrowe zwierzę i "problem chorych mnie nie dotyczy" . A czy zdajesz sobie sprawę, że te zdrowe to są chore wydostane i uratowane z laba czy pseudohodowli? Czy ominełaś dłuuuuuuuuuugi post, jak o tym pisałem ?
Te chore zwierzaki są leczone za pieniądze ludzi (nie za pieniądze sklepu) i potem oddawane za darmo.
Mozna ocalić stada labików, albo albinosków , które są wiecznie chore i koszt życia takiego białaska moze kosztować nawet z 500 zł . A potem maluch umrze, ale chociaz nie cierpi.
Ale kiedyś bedzie kres takich działań. Po to sie podpisuje petycje, po to sie robi bojkoty i coś usiłuje zmienić !
A nie kupuje szczurka w ciązy i wciska innym , ze to dobry sklep i że sie ratuje zwierzaki. Na miejsce tej jednej Twojej szczurki przyjdzie kilka nowych z Twoich pieniedzy , a być moze też Twoje 7 klusek. I kółko się zamknie, gratulujemy pomysłu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: UprzejmaCegła »

Paul_Julian pisze:w sklepie nie powinny sie rodzić zwierzaki, bo to
Nie są przedmioty, rzeczy, to żywe stworzenia tak jak ludzie, ptaszki, robaczki czy koniki. Sklepy są od sprzedawania chleba, gazet, ubrań itp.
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

alken pisze:ludzie ktorzy walcza o prawa zwierzat tez nie kupuja ich w sklepie, bo nie mozna jednoczesnie domagac sie praw i traktowac jak przedmiot.
wiec nie wiem co ma twoje kupowanie w sklepie do ustawodawstwa.

Nie za bardzo rozumiem z tym przedmiotem.Czy jeśli ktoś kupuje zwierze w sklepie, to z góry traktuje jak przedmiot?

Ustawodawstwo ma to wspólnego ze sklepem, że nie zabronisz prawnie sklepom sprzedaży zwierząt, ale ustawa powinna dokładnie określać w jakich warunkach mogą być hodowane zwierzęta, jak powinny być rozmnażane, w jakich warunkach dalej można trzymać zwierzęta sklep, dalej ze sklep ma obowiązek zwierzęta leczyć i ze np. nie wolno sprzedawać chorych zwierząt itd., a za nieprzestrzeganie tych przepisów powinny być duże kary finansowe.Jeśli np.klient by zobaczył zaświerzbionego kota w sklepie i zgłosił to organom, a potem nastąpiłaby kontrola zwierząt w sklepie bez zapowiedzi i by wyszło, że zwierzęta są chore, brak wizyt u weta itd, a potem kara kilka tysięcy, to zapewniam cię, że warunki w zoologicznych zaraz by się poprawiły albo zoologiczne bałyby się kar i w ogóle by część zwierząt przestały sprowadzać, bo utrzymanie zwierząt w dobrym stanie tez kosztuje.

To samo tyczy się hodowli. Jeśli ktoś wie o pseduohodlwi i złych warunkach, to zgłasza to organom ściągania. Kontrola bez zapowiedzi i kara z kilka tysięcy.Zaraz by takim się odechciało hodować szczurków po kilka zł w jakiś wylęgarniach , jeśli mieliby za to zapłacić z kilka tysięcy.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

Jak zmienisz prawo i stworzysz coś takiego jak "kontrola bez zapowiedzi" ( dotyczace jakiejkolwiek dziedziny , nie tylko sklepów), to zapewniam Cię - dostaniesz Nobla.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Sheeruun »

Nie są przedmioty, rzeczy, to żywe stworzenia tak jak ludzie, ptaszki, robaczki czy koniki. Sklepy są od sprzedawania chleba, gazet, ubrań itp.
Pod tym się podpisuję rękami, nogami i jeszcze moje szczury wszystkimi łapkami! ;)
Tak samo jak pod postem PJ.
Nie za bardzo rozumiem z tym przedmiotem.Czy jeśli ktoś kupuje zwierze w sklepie, to z góry traktuje jak przedmiot?
Ten kto kupuje może i nie zawsze, ale sprzedający tak. Bo dla nich zwierzę jest tylko towarem, na nim można zarobić.

Alva, w takim razie zmień prawo, skoro tak twierdzisz. Myślisz, że to takie proste?
A nawet jeśli prawo regulujące sprzedaż zwierząt w sklepach by było, to co z tego? I tak nikt by się tym nie interesował. Tak jak za znęcanie się nad zwierzętami w inny sposób - władze albo przymykają na to oko i nie robią nic, albo kary są śmiesznie niskie.
Dlatego pozostał nam bojkot i zmniejszanie popytu. A bez popytu, nie będzie podaży i sklepy przestaną w końcu sprzedawać zwierzęta.
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alken »

dalej nie rozumiem co to ma wspolnego z tym że kupujesz zwierzeta w sklepie ::)
ja nie musze kupowac, zeby pomagac zwierzetom, moge zglaszac jak widze ze cos jest nie tak, moge straszyc sprzedawce tozem itp. i moge robic co tylko się da, a ty po prostu dajesz im zarobic. masz pokrecona logike.

i tak kupowanie w sklepie sprowadza zwierze do roli przedmiotu. wchodzisz, wybierasz, płacisz, wychodzisz, i robisz z tym co chcesz. w hodowli albo przy adopcji nie ma czegos takiego, musisz być osobą pełnoletnią (albo za zgoda opiekuna), musisz podpisać umowę, musisz wykazać że masz odpowiednie warunki. to się nazywa dbanie o dobro zwierzęcia.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: UprzejmaCegła »

Dobry Jezu, a nasz panie, daj mi kopa swym kolanem! <Cegła wnosi ręce ku górze, pozycja modlitewna>

Alva, brak mi słów. Paul, Alken i ludziska nie ma co się produkować, bo nawet najprostsze zdanie może okazać się labiryntem nieskończonych myśli i wywodów, a i tak nie zostanie zrozumiane.

Cegle brakuje słów, została zmiażdżona ponadczasową paranoizacją związaną z przedsiębiorstwem ekonomicznym zajmującym się majestatem politechnicznych kotletów z zupy rodem.
Co?
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: bemyself »

Alva, czy sadzisz ze politycy nie "maja wiekszych zmartwien jak to zeby konktrolowac to ze szczur ma stac na zwirku a nie na trocinach, oraz czy aby nie jest spokrewniony z samica trzy pokolenia wstecz?"

to nie zadziala z powodu zasad ekonomii. im zwierze potrzebuje wiecej uwagi, zachodu, wymagajacych warunkow tym jest drozsze. a teraz mi powiedz czy tak samo chetnie bys kupowala szczura w sklepie jakby kosztowal 60 zl? bo po takich cenach chodza szczury hodowlane, a skoro takie sa ceny, znaczy ze dobre warunki okreslane przez prawo powinny byc takie jak u hodowcow, czyli ciur bedzie kosztowal tyle samo. a za taka cene nikt go nie kupi.

wiec nie ma mozliwosci zeby w zoologu byl zbyt i zeby byly dobre warunki. zalozmy ze masz piekarnię. wyprodukowanie chleba kosztuje Cię zalożmy 10 zl. sprzedasz go za 5 zl? przeciez to straty! skoro jestes chetna ratowac zwierzaki z zoologow, obierz drogę inspektora tozu, przeciez mozesz nim zostac. i wtedy zobaczysz moze przekrety. w dzisiejszym ekspressie czytalam o zmywaniu dat waznosci acetonem, i to wyglada tak samo. jakis wyglada na chorego? usunąć!


nie wiem jak bardziej prosto Ci to wytlumaczyc, bo zaczynam miec wrazenie ze masz swoj kolorowy swiat i do szkoly jezdzisz na jednorożcu...
ADHD z ogonem i jajcami :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: merch »

cegla nie mogie <brecht>
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: UprzejmaCegła »

Może zakończymy niekończącą się opowieść?
Bo ten wątek zaczyna robić się... dziwny.
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: szczurzyca. »

Oj, cegła. :D Padam... ;D
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

Nie rozumiem, czemu idziesz w zaparte i tak zaciekle bronisz sklepu? Jesli w jakims sklepie dostanie sie stary ser albo zostanie sie zle obsłuzonym, to sie tam nie wraca. A tu mamy odwrotną sytuację. Jesteś na tyle dorosłą osobą (chyba) , ze chyba rozumiesz, ze w sklepie nie powinny sie rodzić zwierzaki, bo to stresujące dla matek. Tak samo stresujące są tłumy ludzi, pukanie w szybkę, a zbyt wczesne pozbawienie więzi z matką jest złe pod względem fizycznym i psychicznym.

Nie bronie sklepu ani nikogo.Odniosłam się do czyjeś tam wypowiedzi o sklepach, że są też normalne sklepy, gdzie te zwierzęta nie głodują, nie są zaświerzbione itd., nic poza tym.Nie uważam, że zwierzaki powinny się rodzic w sklepach i nigdzie tak nie napisałam.Pukanie w szybę może się zdarzyć i to jest stresujące, ale co do pozbawiania więzi z matką, to zależy od pracowników sklepu na ile się na tym znają i niekoniecznie muszą robić to źle.Na forum też czytam czasem, że ktoś oferuje 3-tygodniowe szczurki.


Ale Ty nie robisz ani bojkotu, ani nie walczysz o zmianę prawa. W tym tkwi problem. Zasłaniasz sie tym , ze ocaliłas zwierzęta z zoologika. Podczas gdy na forum domu szuka więcej niż setka szczurów.

Zgadzam się z Tobą co do zamkniętego koła z tym wzięciem szczurzycy w ciąży i oddaniem darmo małych itd, ale te szczury z zoologika tez szukają domu, tak jak te z forum i nie są gorsze od tych z forum.Sytuacja jest nieco bez sensu, bo wynika, że należy poświęcać teraz szczury z zoologicznego, aby w dalekiej , bliżej nieokreślonej przyszłości było lepiej wszystkim szczurom.Na to wychodzi.Nic w tej sytuacji do końca nie jest dobre.
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: UprzejmaCegła »

Błagam, nie piszcie nic więcej, ponieważ moja choroba staroświeckiego wątrobiszcza i nadmózgowia się rozwija pod kątem małoestetycznego niułasu zwanego miskolotem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

alva_alva pisze: Zgadzam się z Tobą co do zamkniętego koła z tym wzięciem szczurzycy w ciąży i oddaniem darmo małych itd, ale te szczury z zoologika tez szukają domu, tak jak te z forum i nie są gorsze od tych z forum.Sytuacja jest nieco bez sensu, bo wynika, że należy poświęcać teraz szczury z zoologicznego, aby w dalekiej , bliżej nieokreślonej przyszłości było lepiej wszystkim szczurom.Na to wychodzi.Nic w tej sytuacji do końca nie jest dobre.
Nie , sytuacja nie jest bez sensu. Ale Cegła dobrze mówi, nie ma co sie produkować wiecej, bo i tak nie zrozumiesz.

Nastepnym razem jak bedziesz miec kinderniespodziankę to idz do weta i zapytaj o twz. sterylkę (aborcję) albo uśpienie ślepych miotów. To będzie lepszy los, bo na dom czeka zbyt wiele maluchów, żeby specjalnie dodawać ich jeszce wiecej.

I używaj tagów "quote". NIe mam ochoty, zeby ktos pomysłał, że mówiłaś moje słowa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”