Enciakowy zwierzyniec

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: unipaks »

Wągliku, trzymaj się szczurasku, musi być dobrze! Kciukamy bardzo mocno :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Sky »

Oj Wąglik Wąglik... Nie wygłupiaj się.
Tak czytam te objawy i nic mi nie pasuje. Przysadka daje jednak charakterystyczne objawy - 'typowe' mycie pyszczka, brak pełnej władzy w przednich łapkach, problemy ze schodzeniem, otumanienie.
Trochę mi to przypomina problemy Kaviego (ciężki oddech, osłabienie, niepełne reagowanie na bodźce, przymulone oczka). No i Kavi teraz też - odstawiłam antybiotyk na jeden dzień i znów lekkie pogorszenie. Ale wiadomo, każdy przypadek jest indywidualny.

Oby się wszystko wyjaśniło i dobrze skończyło!
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Wągliś zamieszkał sam, rozpieszczany. Steryd drugi raz nie pomógł, a mi się chciało płakać.

Wąglik gibiący się na boki, oczy zgasłe, a ja bijąca się z myślami - co dalej...

Wąglik nieskoordynowany, wyrywający mi z ręki jedzenie. Zaraz zaraz...

Wąglik chwiejny, wylizujący do czysta miseczkę i - chrupiący! orzeszka!

Nadal nie wiem, co mu jest. Widzę tylko, że walczy. Jest nieco lepiej.
Jakieś mikrozawały w mózgu? Nie wiem, no nie wiem, ale wiem, że jeszcze mamy trochę czasu.


Mikrob mieszka z dziewczynami, Limfocyt i Piksel, jako niewymagający leczenia, zostali z tatą w Raciborzu (i nawet dobrze, jako że Piksel jajuchny, a na dodatek jak będą sami, to ostatecznie się 'dotrą' już).
Kaszmir męczy Mikroba, który piszczy ilekroć ona skacze mu po głowie i wariuje... Ale śpią razem. Dwa uchatki, oba jednakowo pstro w głowach :D Wiszą na prętach, Kaszmir wysoko, czasem do góry nogami, Mikrobowi trochę dokucza grawitacja...
Oni muszą, no muszą, być spokrewnieni :P
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Bethesda
Posty: 121
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 4:27 pm
Numer GG: 1859385
Lokalizacja: Legnica

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Bethesda »

Wąglik - trzymaj się.
Trzymam kciuki.
Inka, Chmurka, Beza
Aniołki: Dama, Czarna, Albinoska [*][*][*]
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40283
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: limomanka »

Oby u Wąglika się poprawiło na długo. Trzymam za to kciuki. Należy mu się solidne miziańsko - waleczny szczurek :-*
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Malachit »

Wąglik - ty mała czarna strachliwa urocza kulko, nie cuduj, zdrowiej!

A Mikrobowi współczuję kaszmirowych podskoków ;D
Wyszukiwarka nie gryzie
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: ol. »

Wągliku, Wągliku...
Entreen, a co weci na to ? Udało Wam się zasięgnąć opinii dra Piaseckiego ?

Zuch Mikrob dotrzymuje kroku młodej pannie ? :) Prawie ich widzę, jedno pocieszniejsze od drugiego :D
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Szczerze mówiąc... Piasecki powie mi pewnie, że to przysadka.
Na Piaseckiego jestem obrażona :P

Ale wszystko wskazuje na udar czy coś takiego. Dziwne było to "narastanie" objawów, ale teraz jesteśmy niemal pewni.

Mikrob... No nie nadąża, Mikrob na zaczepki zawsze reagował wrzaskiem, niezależnie od tego, kto i w jakich intencjach. Tylko że oboje mają puch w głowach taki sam... :D
A ostatnio po raz pierwszy w życiu się doigrał! Dawałam jabłuszko, wołam... Kaszmir jako pierwsza, wzięła, odkicała. Wołam dalej, Mikrob z opóźnionym zapłonem - wychłynął, o! Biegnie, ale po drodze była Kaszmir i jej jabłko... Niewiele myśląc, złapał za nie... a Kaszmir jak nie wrzasnęła! Skoczyła na złodzieja i spuściła mu taki łomot, gubiąc gdzieś po drodze jabłko... Mikrob, otumaniony, długo nie potrafił się otrząsnąć i nawet drugi egzemplarz jabłka obdarzył tylko nieco wystraszonym spojrzeniem... :D
...ciekawe, na ile zapamięta lekcję... :P
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: ol. »

a zapamięta ?... :P

Czyli poprawia się powoli czarnuszkowi ? :)
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: limomanka »

Oj, obawiam się, że one tak zawsze - jak widzą żarcie, to zapominają wszystkie nauki :P
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Wąglik wyglądał na tyle dobrze, że wrócił do dużej klatki. Zdążyłam wyjść i wrócić, a on już w najwyższy, hamaku :D

Flanelka ma wąty, siedzi chwilowo sama, Kaszmir bije, wszystkich bije, Kaszmir ma wielką sznytę na plecach :/ Wzięłam rujkującą Kaszmir... A Kaszmir rujkę Przeżywa. Obecnie skacze po całej klatce, a co ją się dotknie, to w nanosekundę jest po drugiej stronie klatki. I to już po dwóch okrążeniach :D (skoro ruja teoretycznie służy do przedłużania gatunku, ja się pytam - Kaszmir, jak?! Żaden samiec cię nie dogoni...)
No i Wąglik zobaczył Kaszmir... I uwierzycie mi, że ją gania? :D
Nie ma najmniejszych szans, bo jak już na ten ułamek sekundy Kaszmir się zatrzyma, a Wąglikowi uda ją się powąchać, to czasem ma tyle czasu, co ona się wygina i trzepocze uszami, a czasami - wcale. Niemniej łazi za nią wytrwale i całkiem sprawnie, nawet skacząc po hamakach :D
(Komiczne było, kiedy Kaszmir skakała wokół wiszącego elementu klatki, a Wąglik dreptał śpiesznie za nią... Kaszmir go czasem dublowała :P )
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: ol. »

Wariatka :D
Ale dowiedzione, że z odpowiednio temperamentną płcią przeciwną szczurek (jak człowiek) od razu staje się bardziej żywy :D
Takiej kompanii i takiego samopoczucia Wąglikowi życzę już odtąd nieprzerwanego !... - no, z malutką przerwą na oddech ;)

I apel do Flanelki, żeby się nie boczyła tylko dołączyła do wesołego towarzystwa :)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Malachit »

Ent, jak możeeeeszz...
http://imageshack.us/photo/my-images/10/hpnx.jpg/ przecież to szczurze spełnienie moich marzeń...

A Kaszmir... wiadomo, toż to mały wariat, ona by się z moją Fajro na pewno świetnie dogadała...
A Flan czemu sama? Miała dosyć małego fiub-ździu? :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Malachit, wystarczy słowo... ;)

Flan jakiegoś bzika dostała, dominuje i gryzie, żeby po chwili walnąć się pod Kaszmir nadstawiając do miziania... Już siedzą razem, nie wiem, o co chodziło, ale aż w wannie wczoraj siedziały :D (mam kilka fajnych fotek :D )
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”