Gwiazdkowa Ekipa - koniec szczurzej przygody

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: harleyquinn »

Wszystkiego miziastego :*
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: emi2410 »

Ostatnio coś mało się odzywam, szkoła i inne różne dziwne rzeczy, więc dziś w skrócie. ;)

Ogólnie panny mają się dobrze, jedynie Toffie ma katarek lekki znów, więc kurujemy się witaminkami. Niedługo pewnie wezmę starszą cześć stadka na oględziny do Pana Weterynarza żeby skontrolować czy wszystko w porządku.
Buniulka umownie skończyła wczoraj (no właściwie przedwczoraj, bo już po północy) 23 miesiące, Czarnulki dwudziestego skończyły 21 miesięcy. Tofficzka mimo swoich 27 miesięcy wywija tyłeczkiem non stop, jest pełna energii. Lunia, Oli i Cyniuszek trochę mniej wariują, są ciekawskie jak zwykle, wszędzie wepchną nosek. W przeciwieństwie do Czarnul - Grubasek, które są od pewnego czasu na diecie (oczywiście nie daje ona takich efektów jakich bym sobie życzyła ::)).
Czarnule mają wspólny sposób na wybieg - przespać się, umyć pysio, popatrzyć na mnie wzrokiem pewnego kota ze słynnej bajki, wrócić do klatki, zjeść kolację i iść spać. Także nawet nie wiem czy wybiegi w Gwiazdkowie mogą nosić miano wybiegów. Bo skoro szczury nie biegają...? ::)
Żeby nie było, że ja tylko o ogoniastych. Nelka i Nutka wojują jak zawsze. Nelka ćwiczy polowanie, atakuje Nutkę, Nutka ma wtedy okazję żeby zrzucić trochę ciałka, poskacze po szafach to tu, to tam. Bo trzeba jej przyznać, że jest sporym kotem. Nela jest malutka, ale za to bardzo waleczna. :) Najgłośniejszy pies na osiedlu. Kto tylko przejdzie niedaleko w czasie naszego spaceru zostaje natychmiast obszczekany. Na nic moje "Nela, nie wolno! Uspokój się!". ::)
I tak sobie leniwie płyną dni, wszystkie wyczekujemy wiosennych promyków słońca. Oby jak najszybciej przebiły się one przez chmury. Chociaż zima też ma swój urok. :) Ale nie wiosną. Wiosną ma być ładnie, szczury mają być pobudzone do życia, a nie takie leniwe kluchy. ;)

Z wieczornego sprzątanka (zajęło tylko niecałe 4 godzinki, zaczęłam o 20.00 ::)):
ObrazekObrazekObrazek

Kaszka z jabłuszkami stygnie już w miseczce, vibowit studzi się w poidełku. Dziubki pojedzą, popiją i słodko zasną pewnie. :)

Miało być w skrócie, a wyszło jak wyszło. :D No trudno. ;)
Ślemy cieplutkie pozdrowienia i całusy z Gwiazdkowa! :-*
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: xiao-he »

emi2410 pisze:Tofficzka mimo swoich 27 miesięcy wywija tyłeczkiem non stop, jest pełna energii.

Nela jest malutka, ale za to bardzo waleczna. :) Najgłośniejszy pies na osiedlu. Kto tylko przejdzie niedaleko w czasie naszego spaceru zostaje natychmiast obszczekany. Na nic moje "Nela, nie wolno! Uspokój się!". ::)
:D :D :D :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: emi2410 »

Dzisiejsze leniuszkowanie:
ObrazekObrazekObrazek Nietoperkowy domek JESZCZE żyje. :D Powtarzam, jeszcze, bo już kiepsko z nim. ::)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
:)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: xiao-he »

http://imageshack.us/photo/my-images/838/dscf4237h.jpg/ "A Ty znów śmiesz mnie budzić kobieto?" ::)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: emi2410 »

Po świętach ciachamy Toffkę jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań. Guziol brzydki rośnie, nie ma na co czekać. Także prosimy o kciuki żeby wszystko się powiodło.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: Bratka.a10 »

Kciukam, kciukam, kciukam... Mocno kciukam :-* :-*
Wymiziaj panny!
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: xiao-he »

Za Toffkę kciukamy zawsze :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: emi2410 »

Z racji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkiej Nocy dziś sesja Gwiazduniek. :)

Lusia:
Najpierw Luś została umieszczona w koszyku. Niestety, nie podobało jej się tam, więc chciała się wydostać. ::)
Obrazek
No a potem spotkała się z Panem Baranem... Jak widać po jej wzroku - nie zapałała do niego miłością. :P
ObrazekObrazek
Następnie przybył Pan Królik. Jednak popatrzył tylko z dezaprobatą i pokicał w nieznane...
Obrazek
To i Lusia sobie poszła.
Obrazek
A potem to już tylko wdzięczyła się przed obiektywem. ;D
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Oliwka:
Tu spotkanie z Panem B. też nie przebiegło pomyślnie, nie przypadł Oli do gustu. No bo jak to, przecież ona sama jest Barankiem, a dokładniej to Owieczką. ::) ;D
Obrazek
Pana Królika chciała spoliczkować. ::)
Obrazek
Na koniec też pozowała jak na prawdziwą Świąteczną Owieczkę przystało. :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Batmanka:
Tu spotkanie z Baranem było udane, od razu się polubili, a Batula nawet chciała sprawdzić, czy kolega jest smaczny. ;D
ObrazekObrazek
A co potem dziewcze zrobiło? Rozpulsowało się. :-*
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Foczunia. :D
Obrazek
A tu to wyszła jak za młodu prawie... :)
Obrazek

Bunia:
Nie wiem co ta mina miała oznaczać, ale rozwaliła mnie. 8)
Obrazek
Buń chciała sprawdzić, kto lepiej zrobi 'poker face'... Pan B. chyba wygrał. ;D
Obrazek
Buniula troszkę się załamała.
Obrazek
Ale... Poprzysięgła zemstę... 8)
ObrazekObrazek
I znów... "Oppan Bunia Style!"
Obrazek
"Op... op...?"
Obrazek
No i ostatnie. :D
Obrazek

Toffie:
Tej babeczce to się spać chciało. ::) Ale wytrzymała, ma też kilka fot. :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ten taniec to jest ZBYT popularny wśród szczurów... ::) 8)
Obrazek
Tutaj Toff chciała ukazać akcent świąteczny, zapozowała jako pisanka. ;D
Obrazek

Cynka:
Cyniuszek była wyjątkowo grzeczna. :D
Obrazek
ObrazekObrazek
Robiła słodkie minki...
Obrazek
Zrobiła z siebie kukiełeczkę...
Obrazek
A w tym wszystkim był podstęp!
"Wiesz... Boo... No, może byś... Pomiziała..?"
ObrazekObrazek
A ja na to jak na LATO! 8)
ObrazekObrazek

Pchełka:
"No helouuu!" :D
Obrazek
Pchła & Baran - Best Friends! ;D
Obrazek
I kilka słodziakowych. :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Bucia:
Ona i Pan B. też od razu się polubili! :D
ObrazekObrazek
MAGIA! But machnie rączką i bach! Zmienia kolor futerka na płomienny rudy. 8)
Obrazek
Tutaj z serii "kulturalne pozowanie". ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

To by było na tyle. :D

Na koniec - pozdrowienia od Pana Barana - głównego sprawcy tego całego zamieszania. ;D
Obrazek
A i coś od nas. :)
Obrazek
:-*
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: Bratka.a10 »

O rany rany jaka świetna sesyjka!! ::)
http://imageshack.us/a/img832/5513/12805802.th.jpg - taki tam misioo.
http://imageshack.us/a/img829/2078/12248202.th.jpg - "a masz! spoliczkuję Cię!"
http://imageshack.us/a/img96/9610/99465104.th.jpg ja nie mogę z tego zdjęcia, padłam ::)
http://imageshack.us/a/img534/1584/63793367.th.jpg hihi ale jajko! wyślesz mi takie na wielkanoc? ;D
http://imageshack.us/a/img689/3965/68230204.th.jpg - "co ona sobie myśli?! kukłę ze mnie robi..."

Dziękujemy za życzenia i oczywiście wzajemnie! Wymiziaj stadko :-*
Obrazek
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: Bratka.a10 »

No fajnie.. skopiowałam linki miniatur ;D
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: xiao-he »

Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: emi2410 »

Z pamiętnika Oliwki...

"Są święta! Za oknem mnóstwo śnieżku, znów będziemy śpiewać kolędy! I choinkę pewnie będą ubierać! Och, jak fajniutko!"

...

Lusia zaciekawiona podbiegła do Oliwki. "Co ty tam masz? Znowu coś bazgrolisz? Pokaż mi!" - rozkazała Szefowa. "Ale Lusiu, to mój PRYWATNY OSOBISTY pamiętnik, ja nie mogę ci pokazać!" - oznajmiła Oliwcia. Lusia chwilkę pomyślała. "Co może być argumentem żeby przekonać Loczkowaną? Ach! Już wiem!" "Nie mydl mi tu oczu, ja mam WŁADZĘ!" - wykrzyknęła i zabrała notesik Oliwki. Po chwili przeczytała Oliwkowy wpis, zaczęła się śmiać.
"A tobie co tak wesoło Luśka?" - zapytała Toffie gramoląc się z hamaka. "Olce się chyba święta pomyliły! Z resztą sama zobacz!" - powiedziała Białaska przez śmiech. Toffka wzięła w łapki pamiętniczek Oliwki. Loczek nie wiedziała o co chodzi. "Nie rozumiem...Zima jest? Jest. Sypie śnieg? Tak. Mówili w telepudełku o świętach? Mówili. To co ja pomyliłam?" - zapytała zdziwiona. "Bo widzisz Mała, oprócz Gwiazdki jest jeszcze Wielkanoc." - oznajmiła jej Toffie. Po krótkim namyśle Olka odpowiedziała: "Wielkanoc? A co to za różnica? Była Gwiazdka, też była wtedy noc. Pamiętam, bo wtedy jadłyśmy taką dobrą zupkę z magicznego pyłku z tej bajki o wróżkach, które nazywają się tak jak Cytryniasta, bajka o CYNKACH. I takie egzotyczne zielone kartofelki w niej pływały, o! Znaczy w zupce pływały, nie w bajce. Noc była piękna, księżyc świecił, niebo było wieeeeelkie. Pani nam bajkę opowiedziała i spałyśmy słodko jak te no... Bobaski!"
Po wysłuchaniu Oliwki Luś śmiała się do łez. Poszła do reszty stadka żeby opowiedzieć im wywód Olinki.
Toffie z uśmiechem na pysiu podeszła do Oliwki. "Chodź do hamaczka, wszystko ci wytłumaczę." Po chwili obydwie usadowiły wygodnie tyłeczki w hamaku.
"Więc tak, w czasie Gwiazdki lepi się bałwanki, dostaje się prezenty, przychodzi Mikołaj... Rozumiesz, Wigilia i te sprawy. W Wielkanoc ludzie chodzą gdzieś z takimi koszykami, w których są różne smaczne rzeczy. Kiełbaski, chlebuś, jajka, babki i takie tam. Dla ozdoby wkładają tam króliczki, kurczaczki, baranki..." "Baranki?!" - przerwała Toffce Olisia. "Ale baranki to prawie owieczki, a owieczką jestem ja! Same mówicie, że ja jestem Czarna Owcą w rodzinie! Ja nie chcę żeby mnie do koszyka wkładali i zjadali, jestem na to za młoda!" "Oli, spokojnie! Ciebie nikt nie weźmie, oni tam dają takie czekoladowe baranki. Możesz być spokojna." - uspokajała Owieczkę koleżnaka. "Uff, to dobrze, bo zaczęłam się obawieć o moje loczki..." - odetchnęła Oliwka z ulgą gładząc się po futerku. "Kontynuuj Toffciu!" - poprosiła. "Na czym to stanęło... A, tak, wiem. Więc ludzie stroją koszyki, jedzą smaczne śniadanka przez dwa dni, a jeszcze jest śmigus-dyngus! Wtedy wszyscy się oblewają wodą. Jest dużo zabawy i śmiechu. Lubię te ludzkie święta, bo wtedy wszyscy są mili, atmosfera jest taka magiczna, przyjemna... Tylko, że zwykle Wielkanoc jest wiosną, a nam się trafiły białe święta." Oliwka uśmiechnęła się do Toffinki. "Och, dziękuję ci! To ja już wszystko rozumiem!" - wykrzyknęła i zaczęła biegać po całej klatce krzycząc: "Wesołego jajka! A w tego śmigusa to was obleję! Albo śnieżkami was obrzucę. Ale będzie fajna zabawa!"
Zaspana Cynka wystawiła nosek ze sputnika. Po paru sekundach zapytała: "Oliwkoooo, a dlaczego chcesz na nas siusiać w śniegusa-dyngusa? A tak w ogóle to nie wiedziałam, że ty jesteś czekoladowa. Ale nie bój się, nie zjem cię, bo ty ze mną bajki oglądasz i dropsikami się dzielisz!"

Pozdrawiamy! ;D
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Jawajka
Posty: 29
Rejestracja: czw sty 24, 2013 3:20 pm
Lokalizacja: Polanica-Zdrój

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: Jawajka »

Super ta sesja Wielkanocna !
Wymiziaj i wyczochraj ode mnie i od moich chłopaków swoją gromadkę :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39923 - nasz wątek :)

https://www.facebook.com/FundacjaPodPsiaGwiazda -moja strona Fundacji dla psów

Ze mną: Brego
Za Tęczowym Mostem: Elton [*], Felix [*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: ♥ Moje Małe Gwiazdki ♥

Post autor: Sky »

http://imageshack.us/photo/my-images/819/37681503.jpg/

Śliczne zdjęcie, jaka słodka, biała kuleczka, taka puchata :D
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”