Śmietnik :D / Prawie SB

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: odmienna »

Rajuśku! To ja przespałam pół dnia z gorączką, a tam mi Zośka zalewa! :o (ogonowa, ale, tam jest ewakuacja. Jesteście bezpieczni? Masz jak wrócić do domu???)
Matkokochanaranyżboskie! Wrocławiaki! Trzymajcie nam się tam!!!
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nina »

ogonowa pisze:zalewa mi osiedle. :-X włączcie tvn 24, to co tam widać [wrocław-kozanów] ja mogę zobaczyć z okna. :/ z tym, że na szczęście nie ma mnie w domu.
Po obejrzeniu dzisiejszych wiadomości sie właśnie zastanawiałam co tam u was.

Jakąś godzine temu mówili o 10 zalanych domach na Kozanowie, to i tak nic w porównaniu z tym co sie u nas dzieje... Niby zalane tylko kilka ulic, ale bardzo dużo ludzi ewakuowanych.
I jak patrze na ilość ludzi pomagających we Wro (wojsko ściągane np z Oleśnicy), to aż nie chce mi sie wierzyć, że u nas ludzie sami musieli zabezpieczać swoje domy... Nawet z workami w niektórych miejscach był problem, bo ich zwyczajnie nie było... Mama koleżanki, którą zalało, dzwoniła do burmistrza zapytać gdzie może sie zgłosić po jakąkolwiek pomoc (chociażby worki). Usłyszała: niech pani dzwoni gdzie chce.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: odmienna »

No, co Ty nina?! Wydawałoby się, że właśnie uWwas wszystko powinno być pozapinane na ostatni guzik; Wy przecież ponoć w ogóle nie macie wałów ....
Ale to prawda, że wszystko zależy od ludzi. Myślę, że ten burmistrz nie powinien już dzisiaj być burmistrzem :-\
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nina »

odmienna pisze:Wy przecież ponoć w ogóle nie macie wałów ....
Hmm, zależy w którym miejscu. Ale w sumie to tak, są dopiero na granicy miasta, za Odrą i za kanałem, chronią nie miasto, tylko wioski na terenach zalewowych. Miasto nie jest chronione niczym (poza wysokim lewym brzegiem Odry). Na Oławskiej podtopienia są co roku, bo tam brzeg rzeki jest niski, tak samo tereny zalewowe pomiędzy wałami – co roku są co najmniej podmoczone, co kilka lat są tam jeziora, zamiast mojego ulubionego terenu na spacery z psmi.
Teraz owszem, jest policja, jest wojsko, nawet służby graniczne (pilnują zamkniętego mostu i dojścia do zalanych ulic), ale jak wszystko sie zaczynało i w mediach było cicho? Była garstka ludzi do pomocy. Worki na początku były tylko na Oławskiej, o chociażby Placu Drzewnym nikt nie pomyślał...
Teraz przynajmniej wiadomo dlaczego jest tak a nie inaczej.
Mamy w okolicy dwa zbiorniki retencyjne, stare i służą za ośrodki rekreacyjne. Spuszczano z nich wode mimo iż mieli zapas miejsca na ok 2 tygodnie! A dlaczego? Bo wały w okolicach Brzegu miały nie wytrzymać i największa woda miała nie dotrzeć do Wrocławia :] Nie wyszło, bo nasze wały, poza drobnymi przeciekami, wytrzymały.
Tak wygląda to na mapie. Zielone to wały, na czerwono zaznaczone tereny gdzie jest zalane. Woda stoi też w parku Nadodrzańskim (pod napisem Muzeum Piastów...) i dole kolejnego parku (ten zielony teren koło napisu Brzeg)
http://s573.photobucket.com/albums/ss17 ... ztytuu.jpg


Na tej stronie są zdjęcia: http://www.forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopi ... c&start=45

Pierwsze zdjęcia na stronie forum do którego dałam link to Park Nadodrzański. Po prawej jest bezpośrednio koryto Odry, woda przelała sie przez murki pomiędzy rzeką a parkiem.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: alken »

ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Nina »

Ludziska, jest tu ktoś kto jako tako zna niemiecki?
Mam 15 zdań po niemiecku, w czasie perfekt (banalne- opis dnia), ale nie mam pojęcia czy są poprawnie napisane a musze sie tego dzisiaj nauczyć :-X
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Sheeruun »

Misiek przegryzł mi chyba żyle na palcu. Droczyłem się z nim i w ogóle się bawiliśmy w ganianie za ręka, potem chciałem go dla zabawy zatkać ręka w domku a on syknął na mnie i zanim zdążyłem coś zrobić, dziabnął mnie, krew była wszeedzie :-X
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Tili »

Hehehe "wolnoc Tomku w swoim domku" zabawa zaba, ale wara od mojej chalupy :D Ja natwomiast uslyszalam dzis od bratowej, ze jak wczoraj byla z mezem na spocerku w parku to widzieli jak alska niesie szczura na ramieniu i w penym momencie puszcza go do bajorka, zeby sobie poplywal. Zatkalo mnie.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: yss »

może lubi? :) szczury miewają zaskakujące pomysły na życie i ludziom opada kopara :) normalnie nie popieram wrzucania szczurów do zbiorników wodnych, ale różnie bywa. moja skarpeta miewała upodobania dość niepowtarzalne ;) i gdyby okazała chęć pływania w bajorze, puszczałabym ją do bajora.... :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Vicka211 »

Ale leje :o tzn, ale lało :P

Wracam ze szkoły przez ten deszcz, przede mną jakaś babcia idzie. No i byłoby ok, ale ta stanęła i się na mnie patrzy.
Ja idę, mijam ją, obracam, a ta nadal stoi i się patrzy o.o'
Jestem już daleeko, ta dalej...
Na pewno jej nie znam, więc wtf?
Tak się uśmiechała dziwnie, jakby mnie znała czy coś ::)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: matrix360 »

Niektóre babcie są dziwne po prostu albo widzą w obcych ludziach kogoś znajomego / z dawnych lat ;)
Jak ostatnio byłam z Panem R. we Wrocku i szliśmy z Galerii na pks to jakaś babcia zaczęła się na nas wydzierać (dlatego, że się na nią patrzyłam i się śmiałam z żartu, który usłyszałam). Nawet nie rozumieliśmy o co jej chodzi xD

A ja się pochwalę tym co zrobiłam :P Tzn. to dopiero 2/9 tej pracy :)
W tamborku :
Obrazek

I w całej okazałości :
Obrazek
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Vicka211 »

Heheh :)

Ładne, ładne ;D

Tak czy siak, ten dzień jest i tak dziwny. W ogóle ten miesiąc jest dziwny..
Wczoraj ktoś próbował mi zadzwonić na modem. Ogólnie dużo ludzi mi myli ten nr z komórką moją :P No ale tego kogoś nie znam.
Nie miałam siły napisać nic więcej niż : ?
Dzisiaj rano znowu dzwonił.
Więc napisałam że kimkolwiek jest to się nie dodzwoni bo to modem.
To ten ktoś zabawił się we mnie i odpisał : ?
ło mamo -.-'
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: matrix360 »

Najlepiej to olej i nie zwracaj uwagi ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

Krzyzykowy kwiatek! Tez wyszywam krzyzykami, ale nie umiem na tamborku :)
Zaczałem robić dla mamy duzego Anioła Stróza z dziecmi idacego przez kładkę , ale baaaaardzo powoli idzie . Taki wysoki na 50 cm , jescze nie robiłem takiego duzego obrazu.
No i jest niewygodny, bo wydruk kratek jest z komputera (z takiego programu do krzyzyków) , i jest duzo mniej czytelny niż klasyczny w kratke.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: matrix360 »

Też mam taki program i mam już przygotowany obrazek szczurka do wyszycia :D

Ty nie umiesz na tamborku, a ja bez niego ;D
W sumie to wydawało mi się, że to bardziej babskie zajęcie, a tu proszę.. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”