Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: zalbi »

a powiedz nam, czy ktos pracujący w sklepie pojedzie do domu osoby, która chce kupic szczura? sprawdzi, jaką ma klatkę, jaką karmę, jaką ściółkę? będzie pilnował całej papierkowej roboty?
jesteś niepoważna.

w sklepach mogłby byc namiary na hodowle rodowodowe i strony for, z których można adoptowac zwierzęta - i wtedy byłoby dobrze.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

zalbi pisze:a powiedz nam, czy ktos pracujący w sklepie pojedzie do domu osoby, która chce kupic szczura? sprawdzi, jaką ma klatkę, jaką karmę, jaką ściółkę? będzie pilnował całej papierkowej roboty?
jesteś niepoważna.

w sklepach mogłby byc namiary na hodowle rodowodowe i strony for, z których można adoptowac zwierzęta - i wtedy byłoby dobrze.
A prawdziwi hodowcy jeżdżą po całej Polsce i zaglądają do każdego domu osoby, która kupuje od nich szczura? Może jeszcze wywiad środowiskowy wśród sąsiadów? Sama jesteś niepoważna.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

Czy sądzisz, ze szczur który od malego jest narazony na stres zycia w sklepie, w akwarium i traktowany jako jeden z wielu towarów ma szansę na socjalizację tak jak szczur dorastający w domu ? Nie.
Odpowiedz mi na na 2 pytania:
-ile Ty masz lat ?
- skoro sklepy są fajne , dlaczego kupiłaś samiczkę w ciązy, skoro chciałaś taką nie w ciązy ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Cyklotymia »

Nie każdy sklep zoologiczny będzie chciał szczury - są takie, w których sprzedają tylko ściółki, klatki, karmy itp. I to są dobre zoologi.
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Sheeruun »

Sklepy chcą mieć szczury czy inne zwierzątka do sprzedaży, tego się nie ominie. Skoro chcielibyście zlikwidować giełdy, to skąd sklep ma wziąć szczura na sprzedaż?
A po co w sklepach mają być zwierzęta, powiedz mi to? Jaki jest tego sens? Do sklepu może sobie pójść każdy, nawet 10-cio letnie dziecko i zapewniam cię, że nawet takiemu zwierzaka sprzedadzą.
Hodowca nie sprzeda szczura osobie niepełnoletniej, to raz, a dwa - nie sprzeda nikomu, kto szczurowi nie zapewni odpowiednich warunków (dobra karma, odpowiednio duża klatka, towarzysz tej samej płci, opieka weterynarza).
Na forum były już opisywane przypadki kiedy np. chłopaki w szkole aby zrobić dziewczynom psikusa, kupili kilkanaście (czy dziesiat) szczurów w sklepie, zapakowali w pudełka i podali im. Albo też jakiś rok temu dzieciaki (6 i 9 lat) kupiły chomika, rodzice się nie zgodzili, no to co? W krzaki! Przeleżał w tym pudełeczku parę godzin, dopóki moja kuzynka go nie znalazła..
Nie wiem dlaczego tak zaciekle bronisz sklepów. Ja jestem za zoologicznymi, ale tylko jeśli nie ma w nich zwierząt. Akcesoria, karma - owszem. Ale nie zwierzęta, one nie są rzeczami, towarem który może być sprzedawany byle komu, byleby tylko zarobić!
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Vena
Posty: 248
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 8:26 am

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Vena »

Pracowałam w sieci sklepów zoologicznych w swoim mieście. Widziałam co się dzieje ze zwierzętami - nie tylko z gryzoniami, ale i ptakami, rybami, gadami...

Szczurki? Owszem były. W ciasnym akwarium , tak jak inne zwierzęta-myszy, szynszyle etc. Z hurtowni przyjeżdżały razem w jednym kartonie WSZYSTKIE gatunki - otwierasz pudło a tam Szynszyla, kilka chomików, szczurki...
Zwierzaki rozmnażają się bez kontroli, jak osesków robi się za dużo to żywcem wrzucane są do zamrażalki (nie wiem jak to sie pisze) i sprzedawane jako mięcho dla węży i pająków. To samo dotyczy "nadwyżek" starszych zwierząt - służą jako jedzenie dla innych. Koszmar. Karmione najtańszym byle czym, sprzątane raz na tydzień.. I ludzie którzy traktują sklep jak zoo - przychodzą, gapią się, krzyczą, stukają w szybę.. Stres ogromny..
Awatar użytkownika
Vena
Posty: 248
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 8:26 am

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Vena »

A opieka weterynaryjna? Zapomnijcie.
Chorowała nam świneczka morska.. Sparaliżowało ją, najpierw tylne łapki i coraz bliżej przodu.. Nie mogła jeść. Pracownicy dokarmiali ją ręcznie, póki szefostwo nie zauważyło. Szefowa wzięła świnkę i wyrzuciła na pobliski śmietnik, bo szkoda było na weterynarza...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

Vena, Ty wiesz jak to jest w sklepach. Od takich osób jak Ty mamy prawdziwe info. Ale alva_alva i tak sie bedzie upierać, ze w sklepach jest dobrze, mimo że ma w domu samiczkę z kinderniespodzianką :/
Zgadzam sie , ze pracownicy mogą się starac stworzyć jak najlepsze warunki. Ale nie da sie zrobić czegoś z niczego :( Mozesz stawać na uszach, a w zamian dosstaniesz za darmo np rzeczoną chorą świnkę morską , zwolnienie z pracy pod byle powodem itd.
Jesli nie da sie wygrać normalnym sposobem , bo wszedzie w grę wchodza łapówki, "niezapowiedziane" kontrole i "opieka" weterynaryjna - to pozostaje tylko bojkot.

Ja także mam informacje od znajomej z W-wy, która robiła co mogła i starała sie pomóc zwierzakom. "Chory zwierzak? jako chory zwierzak, przeciez wet podpisal papierek , ze wszystkie zdrowe ! Coś ci się musiało ubzdurać , nie jesteś lekarzem weterynarii".
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

Nie bronie żadnego konkretnego sklepu ani sklepów, ale zachowuje jakiś względny obiektywizm. Poczytałam ten wątek i generalnie jak widać większość ludzi mająca choć trochę inne zdanie niż grupa dominująca na forum dała sobie spokój i olała temat.Ten bojkot jest generalnie ok., jest jednym ze sposób walki z giełdami, ale nie doprowadzicie do sytuacji, że w sklepach nie będzie zwierząt, a póki tam one będą, to sklepy muszą je skądś brać. Jeśli nie mają alternatywy żadnej, to biorą je z giełd.

Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że wy tak zaciekle bronicie swoich hodowli namawiając do bojkotu sklepów, bo chcecie na sprzedaży szczurów zarobić i hodowcy mają z tego pieniądze, a biorąc pod uwagę, że podobno płacą oni od sprzedaży podatki, to musi to być też big wylęgarnia, a nie milusi hodowla, bo inaczej nikt by się nie zajmował hodowaniem szczurów, aby do tego interesu dokładać z kilkaset zł miesięcznie.
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Sheeruun »

bo chcecie na sprzedaży szczurów zarobić i hodowcy mają z tego pieniądze
Z tym, że hodowcy właściwie nic nie zarabiają na sprzedaży szczurów. Zwraca się niewielki procent tego, co wkładają w swoje hodowle.
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

Jasne, no i każdy z nas przecież tutaj hoduje szczurki i je rozmnaża i zarabia.

Zwierzaki będą w sklepach dopóty, dopóki będą osoby z takimi pogladami jak Ty. Jak rozumiem nie masz zadnych zażaleń do sklepu, gdzie kupiłas zwierzaki?
Czym wogóle karmisz swoją szczurzą mamę ? Nie udzielasz się w zadnym innym temacie, pewnie nam tez nie uwierzysz jak napiszemy, ze Vitapol i jemu pokrewne karmy są be.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

Paul_Julian pisze:Jasne, no i każdy z nas przecież tutaj hoduje szczurki i je rozmnaża i zarabia.

Zwierzaki będą w sklepach dopóty, dopóki będą osoby z takimi pogladami jak Ty. Jak rozumiem nie masz zadnych zażaleń do sklepu, gdzie kupiłas zwierzaki?
Czym wogóle karmisz swoją szczurzą mamę ? Nie udzielasz się w zadnym innym temacie, pewnie nam tez nie uwierzysz jak napiszemy, ze Vitapol i jemu pokrewne karmy są be.

Mam zażalenia do sklepu i byłam w sklepie nawtykać pani.Sklep jest winny i mam pretensje do sklepu.
Uwierze wam jak napiszecie, że Vitapol jest be. Nie karmię szczurów karmą z Vitapolu.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: `naatka »

nawet jeżeli osoby które hodują szczury dla przyjemności (tak jak wy, i ja niedługo) przestaną kupować w zoologicznym to szczury i tak będą kupywane, np. na karmę do terrarium dla węża.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

Naatka, terrarystom nie opłaca sie kupować karmy. Mają parkę i rozmnazają. Zupoełnie jak w sklepach.

Alva_alva , przypadek Twojej kinderniespodzianki nie jest jednostkowy, dlatego robimy bojkot. Co z tego, że pani nawtykasz, ona przyjmie małe do sklepu, a i tak na tym zarobi. Sprzedała Ci szczurkę za powiedzmy 10 zł . Zarobi na tym dodatkowo 70 zł, jesli Twoje małe nie znajdą domków i oddasz je do sklepu.
Moze napisz cos o swoich szczurkach , załóz im temat , a nie tylko piszesz w jednym temacie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

Paul_Julian pisze:Naatka, terrarystom nie opłaca sie kupować karmy. Mają parkę i rozmnazają. Zupoełnie jak w sklepach.

Alva_alva , przypadek Twojej kinderniespodzianki nie jest jednostkowy, dlatego robimy bojkot. Co z tego, że pani nawtykasz, ona przyjmie małe do sklepu, a i tak na tym zarobi. Sprzedała Ci szczurkę za powiedzmy 10 zł . Zarobi na tym dodatkowo 70 zł, jesli Twoje małe nie znajdą domków i oddasz je do sklepu.
Moze napisz cos o swoich szczurkach , załóz im temat , a nie tylko piszesz w jednym temacie.

Paul, już dawno temu założyłam im temat i pół godziny temu dodałam zdjęcia.Myślę,że znajdę im domki.Może jednego bym sobie zostawiła jeszcze, ale nie wiem czy trzeci szczur na stałe przejdzie.Zobaczymy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”