kwarki- szczury niebieskookie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

...ivermektyna dla wszystkich plus sprzątanie- przerobione w pierwszej kolejności :( .
a na strupa przyjdzie pora, jak te steristripy znajdę- bo jak odkleję hydrokoloid (żadnych smarowideł ;) ) to się znowu rozłazi...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: merch »

http://ai24.pl/apteka/Plastry/STERI_STR ... 87/p24291/

moze wygooglaj sbie sklep w Krakowie , albo zamow w necie
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

mam. O0 co prawda : made in U.S.A., ale co mi tam ;)
(to napewno coś dla mnie, bo nawet ręka na stronie wskazanej przez merch- chlaśnięta podobnie do mojej :D )
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: unipaks »

Tobiaszek tak po dziecięcemu zaniepokojony tą inwazją barbarzyńców i taki uroczy w swojej wobec nich bezradności , w obliczu tej panoszącej się wszędzie nieokiełznanej materii…Słodki jest bardzo.
Stawia się co prawda nieśmiało do pionu , ale cóż po tym stawianiu , skoro starszyzna nawet nie uznaje za stosowne należycie i z szacunkiem zareagować? ;)
No i , mimo wszystko , zrób szanownym Kwarkom choćby małe „skaranieboskie” ode mnie hehe! ;D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

No masz; uni... to malutkie- pierzaste, było wtedy barbarzyńsko bezradne wobec faktu, że wujkowie mają już dosyć jego szaleństw i nie mają siły reagować na jego zaczepki. Oni w tej klatce zrobili już po dwa kilometry każdy a to poważne szczury są..., no może oprócz Jerzolka, który nie spoważnieje raczej...a Blessiaczek bidulek, jest przezemnie nadużywany do opieki nad smarkaczem, bo podła uważam to za świetny aerobik dla mojego tłuścioszka - leniuszka :P

Nie chcę u krwiopija offiska robić- to sobie tutaj napiszę:
Naprawde nie rozumiem co do samotnosci szczura ma doswiadczenie krwiopijki, skoro do znudzenia sie tu słyszy, ze człowiek szczura szczurowi nie zastąpi i ze trzymanie szczura samego jest samolubne...
No, może właśnie to „do znudzenia” jest kluczowe ;) . Zasada jest słuszna, ale doktrynerstwo męczące.
Coś mi się wydaje, że wśród szczurów, jest więcej samotników, niż skłonni jesteśmy przyznać. Stefek z Blokowiska np. nie chce, wyraźnie nie chce towarzystwa- omija wielkim łukiem pobratymców. Mogłabym go na siłę do JerzoBlessoGacka dokwaterować- potłukłby się trochę z Graficzkiem i miałabym jedną klatkę z głowy. ale naprawdę... wśród moich szczurów tylko Jurij i Dar i Blessiu, są faktycznie towarzyskie. Nie chcę, by moje szczury czuły się jak więźniowie, którzy mają wybór między pozagryzaniem się z kumplami z celi a podporządkowaniem się wbrew swojej naturze.
Terror w takiej „celi” już też widziałam, dlatego- jeśli któryś nie chce do wspólnej klatki- nie będzie do tego zmuszany, bo znaczy to dla mnie, że mu w niej źle.
Nie wiem... na wolności, szczury gromadzą się w stada, ale podejrzewam, że dla „celów nadrzędnych”- pożywienie, bezpieczeństwo. Ale co one tak naprawdę „wolą” ? kiedy widzę, jak Blessiaczek cieszy się na widok nie widzianego jakiś czas kolegi, jak Jerzolek z troską „pielęgnuje” któregoś, jak podnoszę flanelową poszewkę leżącą na „tarasie”przed klatką i widzę przepiękną kulę w której tylko dlatego wiem, który kawałek do kogo należy, że jedne „kawałki” są białe, drugie czarne- to mówię do Stefka, że durny... a on zniesmaczony odchodzi do swojego koszyka... no i co mu zrobię, nawet dzieciaka znać nie chce.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: ol. »

Szczury z silnymi osobowiościami może rzeczywiście wolą żyć same, jeżeli alternatywą miałaby być wieczna walka o dominację z inną alfą. Ale myślę, że wśród szczurów (jak wśród ludzi) wyjątki to rzadkość, a geny i to co w nich zapisane są jeszcze większym imperatywem niż dla nas. A geny od wieków mówią (i 100 lat laboratoryjnych karcerów tego nie zmieni - nie zmieni u garunku, bo pojedyńczym szczurom, owszem, psychikę zmiażdży), mówią - drugi szczur jest dobry, bo ogrzeje mnie gdy zimno, dwa szczury są lepsze, że bo szukając jedzenia we trzech jest większa szansa, że któryś coś znajdzie, trzy szczury jeszcze lepsze, bo razem skuteczniej poradzimy wrogowi (...)
Tendencyjnie kończę wyliczankę na liczbie cztery ;) , ale wiadomo, że możnaby tak dalej.

Nie wiadomo oczywiście na kogo wyrośnie niziołek Krwiopijki, ale szanse na to, że jednak na szczurka czującego się lepiej, pełniej w towarzystwie pobratymców, są większe, niż na to, że bedzie z niego samotnik. Chyba, że będzie warunkowany od małego na odludka (można powiedzieć odszczurka ??? ), ale czy to będzie jego prawdziwa natura, czy da mu szczęście ?
Myślę, że jepiej byłoby najpierw spróbować zapoznać go ze szczurzym towarzystwem a potem dopiero wyrokować czy mu ono odpowiada czy nie. Mam nadzieję, że tak postąpi Krwiopijka, a dobrego się o niej tyle naczytałam, że nie wierzę żeby nie.

Chyba nikt nie cierpiący na przerost antropocentryzmu, nie będzie się upierał, że lepszym i potrzebniejszym przyjacielem dla szczura jest drugi szczur, a nie człowiek.

Przepraszam za OF, ale jakbyś sama sugerowała, że lepiej u tutaj spokojnie podyskutować niż tam pouczać i przyganiać osobie, która tego nie potrzebuje, a jedynie waha się :P .
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: *Delilah* »

Huhu, a widze ze w Kwarkowie jak zwykle wesoło i różnorodnie:)
Reka zaiste przepięknie chlaśnięta,taka szczurza skaryfikacja :)
Ja tam ze swojej strony polecam jodyne, moze i nie jest to wyszukany specyfik ,ale daje rade:) Do odkażania tez będzie dobra polodina r.
Pozdrowienia dla Niebieskookich, szczegolnie dla Gaceusza, niech sie nie wyglupia z cwierkaniem, w koncu wiosna sie juz skonczyla:)
a roztocza czy inne badziewie niech znikają !


A gdzież to ta Apteka z beta-glukanem po 24 zl ? ;)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

Jurij – mój Łaciaty Kaszubski Skarb... znalazłam go godzinę temu...
pozostali- jakby zamarli.
Jaka tu cisza i bezruch...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Magamaga »

Dla Jurika [*]
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Babli »

Ale.. :'(

(*)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Telimenka »

['][']...dla Jurija..

Odmienna trzymaj sie tak mocno jak tylko sie da..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Ogoniasta »

[*] :'(
odmienna, trzymaj się...
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: unipaks »

tak bardzo , bardzo mi przykro...
trzymaj się jakoś
Dla Jurika [*] :( :( :(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: merch »

Jej :( Jurik zrobił ostatniego psikusa, jak on mog odejsc tak bez zapowiedzi :(.

Bardzo mi przykro , trzymaj się odmienna.


Jurijku , moze teraz dogadasz sie z Sokiem , pozdrow go od nas
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Nue »

Bardzo, bardzo mi przykro :(
[*]

Trzymaj się...
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”