Śmietnik :D / Prawie SB

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: zocha »

Paul_Julian pisze:Nie ma tu polskich, ale polskich nie testowanych (jesli chodzi o kosmetyki) jest sporo. Chocby Soraya, Farmona, Dr Eris , Joanna, Bielenda, Ziaja... A te kupisz w kazdym Tesco i sa tansze !
Gdzieś czytałam (chyba na wizażu), że Saraya i Dr Eris testują swoje produkty, a jeżeli nie produkty to składniki z których składa się dany produkt. Więc raczej bym się zastanowiła nad nimi.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: LaCoka »

Dr Eris i Soraya testują swoje produkty na zwierzętach (swoją drogą Tesco o którym wspomniał Paul też ;/)
Farmona stosuje składniki pochodzenia odzwierzęcego/zwierzęcego.
Joanna, Bielenda i Ziaja są czyste ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

Chodziło mi o to , że te produkty mozna kupic w Tesco.
A skąd masz informacje o Dr Eris i Sorayi ? Jeszce w zeszłym roku widziałem je na eko liscie O_____O

Edit. http://www.forumveg.pl/soraya-dr-irena- ... vt2551.htm tu mam troche info , i sam już nie wiem
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: zocha »

LaCoka pisze:Dr Eris i Soraya testują swoje produkty na zwierzętach (swoją drogą Tesco o którym wspomniał Paul też ;/)
Farmona stosuje składniki pochodzenia odzwierzęcego/zwierzęcego.
Joanna, Bielenda i Ziaja są czyste ;)
No właśnie zapomniałam dodać, że Tesco też testuje swoje produkty .

Napisałaś, że Farmona stosuje składniki pochodzenia zwierzęcego,a jak to jest z tą resztą, co napisałaś, że są czyste. Bo zastanawia mnie czy Joanna, Bielenda i Ziaja są wegańskie, czy raczej mają w swoich produktach składniki pochodzenia zwierzęcego, czy np. tylko niektóre ich produkty są wegańskie?
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: LaCoka »

Jeśli chodzi o Ziaję, Joannę i Bielendę to są one na liście marek nietestujących swoich produktów na zwierzętach, Farmona też tam jest ale jest przy niej odnośnik, że stosuje składniki pochodzenia zwierzęcego/odzwierzęcego, przy wcześniej wymienionych są dopiski, że nie stosują składników pochodzenia zwierzęcego/odzwierzęcego.

Paul a informacje mam stąd: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403287 ale jeśli masz/macie jakieś pewniejsze źródło to bardzo chętnie poczytam bo nie chcę niesprawiedliwie oceniać jakiejś marki i chcę mieć pewną listę marek, które należy omijać ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Filipw »

Potrzebna mi pomoc bo chce sobie kupic aparat fotograficzny i się waham między

Olympusem Sp800 a Sony Alpha 230

ktoś mi coś doradzi?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

Lacoka, jedyne co mam to dane z linku z vege forum (mój post wyzej) . Generalnie to z tego co zrozumiałem nie testują (dr Eris testuje przeciez in vitro) , ale część produktów jest chyba pochodzenia odzwierzęcego.

Niektórych firm moze na liscie nie byc , poniewaz starają sie o certyfikat lub muszą na ten certyfikat poczekac ( chyba trzeba udowodnić , że sie nie testowało przez ostatnie 5 lat) lub coś takiego-nie pamiętam.

Faktycznie, chyba ten wizazowy link bedzie najpewniejszy. bo co rusz aktualizowany :D

A co do kosmetyków z Tesco. Tych bałbym sie kupić , bo jescze by skóre wypaliło. Jakoś nie pomyslałem, ze ktoś moze pomysleć , ze są nietestowane :D Choć Invitro sa tansze niż testy na zwierzetach.

Filipw, moze Sheerun będzie wiedziec? Chyba trochę bawi sie lustrzankami :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: LaCoka »

Ja mogę poręczyć tylko za wcześniej wymieniony Mary Kay (to amerykańska firma) oni tam mają twarde zasady i testowanie na zwierzętach jest niedopuszczalne. Między innymi dlatego używam praktycznie tylko ich kosmetyków. O super jakości nie wspomnę :D
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: jordan »

Filipw pisze:Potrzebna mi pomoc bo chce sobie kupic aparat fotograficzny i się waham między

Olympusem Sp800 a Sony Alpha 230

ktoś mi coś doradzi?
oczywiscie soniak bo to lustrzanka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: alken »

LaCoka pisze:Jeśli chodzi o Ziaję, Joannę i Bielendę to są one na liście marek nietestujących swoich produktów na zwierzętach, Farmona też tam jest ale jest przy niej odnośnik, że stosuje składniki pochodzenia zwierzęcego/odzwierzęcego, przy wcześniej wymienionych są dopiski, że nie stosują składników pochodzenia zwierzęcego/odzwierzęcego.
nie wiem jak Joanna ale Bielenda i Ziaja na bank mają składniki pochodzenia zwierzęcego w kosmetykach.

ja osobiście używam Alverde i trochę Yves Rocher
z kolorowych Everyday Minerals i Essence
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: LaCoka »

nie wiem jak Joanna ale Bielenda i Ziaja na bank mają składniki pochodzenia zwierzęcego w kosmetykach.
Chyba trzeba by po prostu powysyłać maile do tych firm i popytać. Tylko ciekawe czy napiszą prawdę ;p
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: zocha »

alken pisze:nie wiem jak Joanna ale Bielenda i Ziaja na bank mają składniki pochodzenia zwierzęcego w kosmetykach.
Dzięki za info.

Ja zaczęłam używać jak na razie kosmetyków Faith in nature i Lavera. Ale nadal jestem na etapie poszukiwania innych firm, których kosmetyki mogę dostać w Irlandii.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: LaCoka »

zocha pisze:Ale nadal jestem na etapie poszukiwania innych firm, których kosmetyki mogę dostać w Irlandii.
Wysłać Ci MK? ;D
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: alken »

LaCoka pisze: Chyba trzeba by po prostu powysyłać maile do tych firm i popytać. Tylko ciekawe czy napiszą prawdę ;p
ale o to nie trzeba pytać, wystarczy składy poczytać. lanolina, wosk pszczeli, kolagen, jedwab, bielenda ma serię z kawiorem, do tego gliceryna w wielu wypadkach pochodzi z tłuszczu z ubojni.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmietnik :D / Prawie SB

Post autor: Paul_Julian »

alken pisze:
LaCoka pisze:Jeśli chodzi o Ziaję, Joannę i Bielendę to są one na liście marek nietestujących swoich produktów na zwierzętach, Farmona też tam jest ale jest przy niej odnośnik, że stosuje składniki pochodzenia zwierzęcego/odzwierzęcego, przy wcześniej wymienionych są dopiski, że nie stosują składników pochodzenia zwierzęcego/odzwierzęcego.
nie wiem jak Joanna ale Bielenda i Ziaja na bank mają składniki pochodzenia zwierzęcego w kosmetykach.

ja osobiście używam Alverde i trochę Yves Rocher
z kolorowych Everyday Minerals i Essence
Zła wiadomość. YV testuje. Nie cały produkt koncowy, ale składniki :
http://www.forumveg.pl/yves-rocher-vt1417,60.htm

W obecnej chwili najlepiej czytać skład. Tak jak mówisz, są jakies kremy z kawiorem czy jedwabiem. Kilka lat temu tych produktów mogłoby nie być i dlatego firma jest na liscie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”