Koniec szczurzej historii. Trzódki ciąg dalszy.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Nakasha »

Te z wiatrem najlepsze :D

A matury - podobno nowe matury są bardzo trudne, nie przejmuj się nimi :) ważne, że będą zdane :D
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Telimenka »

Ale on jets sliczny!! a jak rosnie!! :) :) :)
Slodkosci
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: susurrement »

Nakasha pisze:A matury - podobno nowe matury są bardzo trudne, nie przejmuj się nimi :) ważne, że będą zdane :D
są jednocześnie głupie, łatwe i trudne. np polski: tegoroczny był banalny, ale znając cke - jak ułożą klucz, to już nie będzie taki banalny.
poza tym tak naprawdę wcale nie sprawdzają naszej wiedzy..

a zdjęcie 'gdy wiatr rozwiewa wąsy' - bezcenne. :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: odmienna »

wiatr we wąsach ;) …. Do tej pory byłam przekonana, że w ludzkich włosach i w końskiej grzywie jest jego najwłaściwsze miejsce (zresztą - w końcu to Equus. :P )
To poza wszystkim fenomenalne zdjęcie. Nawet niewątpliwa uroda modela nie „dałaby rady” gdyby nie wrażliwość fotografa.
Konik jest śliczny, ciekawe jak będzie z jego charakterem, bo z tych zdjęć wynika, że to urodzony gwiazdor i ma niewątpliwe parcie na szkło a tacy bywają trudni we współżyciu.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: zalbi »

Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: OSKAR

Post autor: zalbi »

Dzisiaj, około godziny 16 zostałam mamą. Mam małe, wrzeszczące dziecko.
Dziecko drze się niemiłosiernie gdy jest głodne. Wyczyniam istne cuda by mu dogodzić ale już doszliśmy do porozumienia.
Dziecko ma na imię Oskar.
I prawdopodobnie jest szpakiem.


Moja mama znalazła go dzisiaj w łapach Diablo i zabrała do domu. Oskar na początku był ospały, rozjeżdżały mu się nóżki i przewracał się. Na samym początku nakarmiłam go chlebem namoczonym w mleku bo to akurat było pod ręką. Teraz dostaje białe robaki, mieszankę jajeczną - to bierze z palców, natomiast wodę dostaje ze strzykawki.

Oskar jest już ładnie upierzony i dość podrośnięty ale nie ma jeszcze całego, długiego ogonka, nie je sam i nie lata.
Karmię go gdy zaczyna krzyczeć, potem daję mu wodę ze strzykawki. Siedzi sobie w ptasiej klatce na piasku i chipsi, w rogu uwiłam mu gniazdko z siana.

W okolicy nie ma żadnego szpaczego gniazda, mamy tylko wróble w rynnie. Nie zostawiłabym go na pożarcie kotom. Będę wstawać w nocy i wykarmię małe paskudztwo. Teraz mam bardzo dużo czasu więc to nie problem.


edit: o, i śpi sobie teraz =)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Babli »

Ja też miałam małe szpaki :) Z tym, że akurat one wypadły z gniazda, wziął je pies mój, i do domu przyniósł. Jednak długo nie pożyły :( . Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: susurrement »

a możemy liczyć na fotki dzieciaczka? :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: zalbi »

zdjęcia Oskarka wrzucę jutro ok 11 - 12 godziny. Nie chce mi się już teraz pstrykać zdjęć i podpinać aparatu, mam kilka zdjęć + filmik z karmienia na komórce - zrzucę to jutro i wstawię.


Ja dotąd odchowałam dużo dzikich ptaków.. zaczynałam od kawki, która mieszkała w kuchni na kiju od miotły =P
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: zalbi »

To małe, wredne paskudztwo obudziło mnie dzisiaj po 4.. Udało mi się jednak zasnąć.
O 6 rano nie chciał jeść i musiałam wynieść klatkę do łazienki żeby nie było go słychać a i tak swoim krzykiem pobudził wszystkich.


Tak wyglądał wczoraj zaraz po przyniesieniu do domu:
Obrazek Obrazek

a tak spał wieczorem:
Obrazek

a tu filmik z karmienia:
http://www.youtube.com/watch?v=cLKB4OerV9o

filmik i zdjęcia robione komórką


Mam aktualnie w pokoju: klatkę ze szczurami, dwa akwaria i klatkę z ptakiem.. =]
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Nina »

Ale otwiera ten dziubek! Słooodki jest :D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: merch »

sliczne piskle , trzymam kciuki za jego otchowanie i udany powrot do wolnego szpakowa :)
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: odmienna »

Jaki śliczny ptaś. :) Co prawda, trochę perfidnie z jego strony demonstrować „wesołość ptasich gniazd’ o 4-tej. Ale cudny jest.
Dobrze, że trafił na posiadaczkę akwarium, bo taka np. odmienna- skąd by dla niego robaki brała?
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: Leia »

Brrr boję się ptaków, dobrze, że trafił na Ciebie, bo ja bym go nie dotknęła. Baaa, nawet bym blisko nie podeszła. No ale za fobie nikt nie może.

A zdjęcia ciurne piękne! Ten wiatr w wąsikach, no i z misiaczkiem. Nasi chłopcy nie mają już misiaczków, bo perfidnie je obszczywali. A to w końcu misiaczki Gosi.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Dante, Equus

Post autor: zalbi »

odmienna pisze: Dobrze, że trafił na posiadaczkę akwarium, bo taka np. odmienna- skąd by dla niego robaki brała?
ale ja nie rozumiem co mają białe robaki do akwarium :D
białe robaki to takie: klik, a takimi się ryb w akwa nie karmi, przynajmniej nie takich jakie są w moim akwarium. te robaki można kupić w sklepie wędkarskim, na haczyk. a że mam tatę wędkarza i sama tez nieco wędkuję, to robaki były w zapasie =P

dzisiaj Oskar dostał dorodną muchę, którą uśmierciłam pantoflem na oknie. problem miałam z zaniesieniem jej Oskarowi. nie wiedziałam jak się do tego zabrać... najpierw chciałam ją nabić na wykałaczkę ale, że wykałaczka nie jest tak ostra, nie byłam w stanie w ogóle dotknąć tej muchy wykałaczką pomimo tego, że owa mucha była już nieżywa. dopiero po długich i ciężkich w imię wyższej potrzeby i dobrej sprawy przemogłam się, nabiłam muchę na igłę i zaniosłam pierzastej kulce. ale było warto - rzucił się na muchę i chciał jeszcze niestety, więcej much nie było.

ja nie potrafiłam nabić na igłę martwej muchy a co dopiero, gdy ktoś podaje swoim pupilom np żywe świerszcze...

poza tym Oskar dostał dzisiaj gotowanego makaronu bo na stronie poświęconej uratowanym pisklakom wyczytałam, że szpaki tym właśnie się karmi. karmię go co godzinę małymi porcjami, poję ze strzykawki i myślę, że będzie w porządku.

Mały wyskakuje chętnie z klatki. dzisiaj wyskoczył na moją rękę i spacerowaliśmy tak po domu a potem uczyliśmy się latać. na razie potrafi zeskakiwać z ręki i macha zawzięcie skrzydełkami, po czym ląduje na dywanie. pomału dojdzie do wprawy, poczekamy aż wyrosną mu już piórka na ogonie.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”